TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селективна правда: Игуаин и „средниот прст“ без казна, но под истрага се Базел и Селтик

Спортклуб - 14.09.2017

Аргентинскиот фудбалер Гонзало Игуаин, веројатно неказнето ќе мина поради грубиот и скандалозен гест кој го имаше против навивачите на Барселона. Во првото коло од ЛШ, на гостувањето во Барселона, при излегување од игра во финишот од средбата (3:0), ...

Инсиње: Не знам што се случи

Точка - 14.09.2017

Фудбалерите на Наполи синоќа беа поразени со 2:1 на гостувањето кај Шахтјор во првото коло од Лигата на шампионите. После средбата, разочаран беше напаѓачот на Наполитанците, Лоренцо Инсиње кој што изјави дека не знае што тргнало наопаку за неговата ...

Инсиње по шокантниот пораз од Шахтјор: Не знам каде згрешивме…

Дерби - 13.09.2017

Калчолигашот Наполи важеше за фаворит на вечерашната пресметка со Шахтор Доњецк во Украина, но тој статус не го оправда и доживеа неочекуван пораз со 2-1. Тајсон и Фереира донесоа голема предност да домаќините, по што следуваше погодокот на Милик од ...

Игуаин им покажа среден прст на навивачите на Барселона

Алсат-М - 13.09.2017

Синоѓешниот натпревар против Барселона, играчот на Јувентус Гонзало Игауин го заврши со непримерен гест. Откако беше заменет во 87-та минута на свирежите на навивачите на каталонскиот тим Игуаин одговори со среден прст.

Нема казна за непримерното однесување: УЕФА му прогледа низ прсти на Игуаин (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус беше надигран од Барселона на вчерашниот дерби меч од првата рунда во Лигата на шампионите. Истиот заврши со резултат од 3-0 со тоа што во позитивна смисла во главна улога беше Лионел Меси со двата погодоци, додека ...

УЕФА го игнорираше средниот прст на Игуаин

Стандард - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин нема да биде казнет поради средниот прст, кој го покажа на адреса на навивачите на Барселона за време на дуелот помеѓу двата тима од Лигата на Шампионите во вторникот.

(Фото) Мауро Икарди со нов имиџ – Ќе се изненадите!

Спортски - 13.09.2017

Капитенот на Интер, Мауро Икарди има нов имиџ. Мауро Икарди одлучи да направи промена, барем кога во прашање е неговиот имиџ. Фудбалерот кој оваа сезона игра во фантастична форма, одлучи да го промени својот имиш така што сега неговата боја на коса ...

ВИДЕО: Еднаш Мадридиста, Засекогаш Мадридиста, Игуаин со среден прст до навивачите на Барса!

Sport M - 13.09.2017

Синоќа на натпреварот Барселона-Јувентус, Игуаин беше заменет во 87 минута, со што при замената, Игуаин, му покажа среден прст на навивачите на Барса. Игуаин, шест сезони беше член на Реал Мадрид, во периодот 2007-2013.

Разочараниот Игуаин покажа среден прст кон публиката

+инфо - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на ...

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

Екипа - 13.09.2017

Италијанскиот првак Јувентус не си помина добро на гостувањето на „Камп Ноу“, загуби со убедливи 3-0, а фрустрацијата јасно ја покажаа и фудбалерите во текот на мечот. Посебен прием имаше Гонзало Игуаин како поранешен играч на Реал Мадрид, при ...

Игуаин им покажуваше среден прст на навивачите на Барса, може да добие суспензија (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Гонзало Игуаин кога го напушташе теренот им го покажа средниот прст на навивачите на Барселона кои го исвиркуваа, па може да добие суспензија за следниот натпревар од Лигата на шампионите. Гонзало Игуаин синоќа по 12.

Игуаин ќе има мака поради „средниот прст“ кон навивачите на Барса (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Јувентус синоќа не мина најдобро на гостувањето кај Барселона во рамки на првото коло од Лигата на шампиони и загуби со 3-0. Гонзало Игуаин излезе од игра во 87-та минута и пред да седне на клупата ги „поздрави“ навивачите на каталонците кои го ...

Игуаин се соочува со казна откако и покажа среден прст на публиката (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Аргентинскиот напаѓач се соочува со казна откако вчера на мечот од рамките на групната фаза во ЛШ, тој им покажа среден прст на навивачите на Барселона. Гонзало Игуаин беше заменет во текот на натпреварот, а навивачите на Барселона решија да го ...

Непристоен гест на Игуаин, си замина од терен со среден прст кон публиката (Видео)

SportMedia - 13.09.2017

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу" и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот на Јувентус е поранешен мадридиста, па постојано беше исвиркуван од публиката на лутиот ривал.

Игуаин ќе настрада од УЕФА: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барса (Видео)

Спортклуб - 13.09.2017

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси. Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамна на оваа супер фудбалска претстава, беше ...

Еве како одговори Игуаин на исвиркувањата на Камп Ноу

Спортски - 13.09.2017

Играчот на Јувентус, Гонзало Игуаин, на ваков начин им одговори на исвиркувањата од публиката на стадионот од Барселона. Многу медиуми го осудија овој неспортски ...

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин. Аргентинецот повторно не блесна на „Камп Ноу“, а во 87 минута беше повлечен од игра при што со еден ...

На фановите не им се верува, Перез го осигурува „миленичето“ Бензема со клаузула од 1.000 милиони евра!

24Фудбал - 12.09.2017

Флорентино Перез и Реал Мадрид оваа недела ќе го наградат Карим Бензема со нов побогат договор, и за да покажат колку веруваат во напаѓачот, ќе вметнат откупна клаузла од ЕДНА милијарда евра Французинот постојано е на мета на фановите и многумина ...

Интер се „ИСПЛАШИ“ – Икарди добива нов договор и огромна клаузула!

Спортски - 12.09.2017

Интер ги следи случувањата во модерниот фудбал, токму поради тоа луѓето во клубот стравуваат, за најдобриот фудбалер и капитен на овој клуб Мауро Икарди. Аргентинецот, Мауро Икарди , во овој момент е еден од најскапите фудбалери во Серија А, но ...

ВИДЕО: Фрустрираниот и исвиркан Игуаин, некоректно возврати кон фановите на Барса

Gol.mk - 13.09.2017

Моменти на немоќ и фрустрација на фудбалерите на Јувентус, кои четири месеци по триумфалниот пласман во полуфиналето на Лигата на шампионите по 0-0 во Барселона, се вратија на „Камп Ноу“ и загубија со 3-0 од Меси и другарите.

Реал го процени Бензема на милијарда евра

Стандард - 12.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигнал договор за продолжување на договорот до летото 2021 година. Во договорот ќе биде ставена откупна клаузула во вредност од 1 милијарда евра, соопшти „Франс фудбал“.

Интер од страв му нуди нов договор на Икарди

Стандард - 12.09.2017

Менаџерот на Интер има намера да му понуди нов договор на напаѓачот Мауро Икарди. „Нероазурите“ се загрижени за износот на клаузулата за откуп во договорот за ѕвездата – 110 милиони евра, откако сумата им изгледа премногу ниска.

Спалети: На добар пат сме

Точка - 12.09.2017

Лучијано Спалети верува дека неговата екипа е на добар пат, откако Интер оствари три победи во воведните три кола од новата сезона во италијанска Серија А. Новиот тренер на Интер посебно ги пофали Мауро Икарди и Иван Перишиќ после победата над Спал ...

Игуаин покажа среден прст кон публиката

А1 On - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во ...

УЕФА ќе го казни Игуаин: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барселона (ВИДЕО)

Курир - 13.09.2017

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси. Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамка на оваа супер фудбалска претстава, беше ...

Камп Ноу го исвирка Игуаин, еве како тој им врати на свирежите (видео)

Таратур - 13.09.2017

Играчот на Јувентус, Гонзало Игуаин, на ваков начин им одговори на исвиркувањата од публиката на стадионот од Барселона. Многу медиуми го осудија овој неспортски ...

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона

Точка - 13.09.2017

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин. Аргентинецот повторно не блесна на „Камп Ноу“, а во 87 минута беше повлечен од игра при што со еден ...

Бензема добива нов побогат договор и откупна клаузула од ЕДНА милијарда евра

МКД - 12.09.2017

Медиумите од Франција пишуваат дека Карим Бензема и Флорентино Перез си подале рака за продолжување на соработката, официјална потврда треба да пристигне оваа недела Французинот постојано е на мета на фановите и многумина веруваат дека тој со ...

Игуаин вероајтно ќе биде казнет оти покажа среден прст кон публиката

Локално - 13.09.2017

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите. Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во ...