TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кире Лазаров на љубовно кафе

Репортер - 06.10.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, кој игра во францускиот клуб „Нант“, објави фотографија со сопругата Љубица. Двојката се пофали дека се на заедничко кафе во кафулето „Поп“.

Фото: Кире Лазаров на љубовно кафе со својата сопруга

Press24 - 06.10.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, кој игра во францускиот клуб „Нант“, објави фотографија со сопругата Љубица. Двојката се пофали дека се на заедничко кафе.

Филип Лазаров се сели во Бешикташ

Спортски - 05.10.2017

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров по само неколку месеци ќе го напушти Пелистер и кариерата ќе ја продолжи во Турција, во дресот на Бешикташ. Лазаров спогодбено го раскина договорот со битолаксиот клуб и ќе се пресели во редовите на ...

Филип Лазаров се сели во Бешикташ

МКД - 05.10.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Лазаров по само два месеци поминати во Пелистер, заминува од Битола и ќе стави потпис на договор со Бешикташ. Кратко траеше престојот на Филип Лазаров во Пелистер, информациите велат дека трансферот во ...

Лазаров ќе го засили Бешикташ

СуперСпорт - 05.10.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазаров ќе биде нов играч на Бешикташ откако доби спогодбен раскин на договорот. Лазаров по една година помината во Темишвар од Романија се врати во македонското првенство во дресот на Пелистер, но по ...

Филип Лазаров од Пелистер во Бешикташ!

Екипа - 05.10.2017

Само неколку месеци траеше престојот на Филип Лазаров во Пелистер, откако македонскиот репрезентативец денеска доби раскин на договорот со битолскиот прволигаш. Левиот бек без поголеми проблеми си најде нов клуб, решавајќи се за нов интернационален ...

Филип Лазаров се сели од Пелистер во Бешикташ

А1 On - 05.10.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазров се сели од Пелистер во редовите на турскиот шампион Бешикташ. Досегашниот лев бек на Пелистер денеска постигна договор со битолската екипа за прекин на соработката по само два месеци ангажман, со ...

Филип Лазаров го напушти Пелистер и потпиша за турски Бешикташ

Gol.mk - 05.10.2017

Македонскиот репрезентативец, Филип Лазаров по само два месеци го напушти битолски Пелистер и во продолжението на сезоната ќе го носи дресот на турскиот шампион, Бешикташ. Лазаров, кој беше најдобар клупски стрелец во првите три кола од Суперлигата ...

Бекот си оди од Пелистер: Лазаров нов соиграч на Прибак

Дерби - 05.10.2017

Искусниот македонски репрезентативец, Филип Лазаров ја менува клупската средина и од Пелистер заминува во таборот на најдобриот турски прволигаш Бешикташ. Филип летово потпиша за клубот од Битола, но неочекувано сега му се даде прилика одново да ...

Лазаров со кратка авантура во Битола

SportMedia - 05.10.2017

Кратко траеше престојот на Филип Лазаров во Битола. Македонскиот репрезентативец по само неколку месеци одлучи да го напушти Пелистер и својата кариера да ја продолжи во странство, поточно во Турција.

Филип Лазаров ја продолжува кариерата во Турција

Спортклуб - 05.10.2017

Двајца македонски репрезентативци и поранешни членови на РК Вардар повторно ќе бидат заедно во еден тим. Филип Лазаров одлучи кариерата да ја продолжи во екипата на Бешикташ, каде веќе настапува Ненања Прибак.

Бледо издание на Лазаров во првиот сезонски пораз на Нант

Спортклуб - 05.10.2017

Екипата на Нант за која настапува нашиот интернационалец Кире Лазаров го забележа првиот сезонски пораз. Во рамките на 4. коло во домашната француска лига, на домашен терен претрпе пораз од Монпелје со резултат од 27-30.

Прибак добива соиграч од Македонија: Филип Лазаров потпишува за Бешикташ

24 Ракомет - 05.10.2017

Репрезентативецот на Македонија, Филип Лазаров во наредните неколку денови треба да го официјализира договорот со тимот на Бешикташ и ќе биде соиграч на Немања Прибак до крајот на оваа сезона.

Лазаров потпиша за Бешикташ

Вечер - 05.10.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазаров од Пелистер се пресели во редовите на турскиот шампион Бешикташ, ктим со кој потпиша до крајот на оваа сезона. Лазаров се врати во домашното првенство откако лани настапуваше за тимот на ...

(ФОТО) Кире Лазаров доживеа пораз, но за утеха го има најубавото женско друштво!

Вистина.мк - 05.10.2017

Македонскиот ракометар Кирил Лазаров го доживеа првиот пораз со екипата на Нант за францускиот шампионат, тим за кој нашиот Кире настапува. Иако водеа на полувремето, на крајот го загубија дербито и го доживеаја првиот пораз за оваа сезона.

Прв пораз за Лазаров со Нант во францускиот шампионат

Sport M - 05.10.2017

Екипата на Нант за која настапува најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров, синоќа на домашен терен загуби од Монпеље со 30:27. Иако на полувремето Нант водеше со 15:14, сепак на крајот го загуби дербито на 4.коло во Француската лига што е ...

Филип Лазаров се сели во Бешикташ

Таратур - 05.10.2017

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров по само неколку месеци ќе го напушти Пелистер и кариерата ќе ја продолжи во Турција, во дресот на Бешикташ. Лазаров спогодбено го раскина договорот со битолаксиот клуб и ќе се пресели во редовите на ...

Филип Лазаров се сели од Пелистер во Бешикташ

Канал5 - 05.10.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазров се сели од Пелистер во редовите на турскиот шампион Бешикташ. Досегашниот лев бек на Пелистер денеска постигна договор со битолската екипа за прекин на соработката по само два месеци ангажман, со ...

Филип Лазаров го напушти Пелистер и потпиша за турски Бешикташ

Република - 05.10.2017

Македонскиот репрезентативец, Филип Лазаров по само два месеци го напушти битолски Пелистер и во продолжението на сезоната ќе го носи дресот на турскиот шампион, Бешикташ. Лазаров, кој беше најдобар клупски стрелец во првите три кола од Суперлигата ...

Филип Лазаров потпишува за Бешикташ

Локално - 05.10.2017

Репрезентативецот на Македонија, Филип Лазаров во наредните неколку денови треба да го официјализира договорот со тимот на Бешикташ и ќе биде соиграч на Немања Прибак до крајот на оваа сезона.

Филип Лазаров му се придружи на Прибак во Турција

Sport M - 05.10.2017

Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров од Пелистер се пресели во редовите на турскиот шампион Бешикташ, со кој потпиша до крајот на оваа сезона. Лазаров се врати во домашното првенство откако лани настапуваше за тимот на Политехника Темишвар од ...

Филип Лазаров од Пелистер се сели во Бешикташ

Сител - 06.10.2017

Филип Лазров се сели во редовите на турскиот шампион Бешикташ. И официјално досегашниот леви бек на Пелистер, денеска постигна договор со битолската екипа за прекин на соработката по само два месеци ангажман, со што е исполнет најголемиот предуслов ...