TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што направи Мурињо пред голот на Рашфорд? (ФОТО)

24Фудбал - 21.04.2017

Маркус Рашфорд беше херојот на Манчестер јунајтед минатата ноќ, но неколку минути претходно Мурињо направи интересен потег кој го привлече вниманието. Манчестер јунајтед синоќа извојуваше тешка победа над Андерлехт, победувајќи со 2-1 дури во ...

Трагедија: Триесетина навивачи на Манчестер Јунајтед загинаа во Нигерија

Спортклуб - 21.04.2017

Тажна вест пристигнува од нигерискиот град Калабара, каде најмалку триесет луѓе ги загубија своите животи во несреќата која синоќа се случила. Фановите на Манчестер Јунајтед од овој град во Нигерија се собрале заедно да го проследат реванш ...

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Алсат-М - 21.04.2017

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Фанови на Манчестер Јунајтед загинаа во Нигерија по струен удар

Стандард - 21.04.2017

Нигериски фанови на Манчестер Јунајтед починаа откако електричен кабел, преку кој поминува струја со висок напон, паднал врз нив, додека ја гледале синоќешната победа на својот омилен тим над Андерлехт (2:1 по продолженија) во четвртфиналниот ...

Каква амајлија бакнуваше Мурињо синоќа

Оff.net - 21.04.2017

Во финишот од дуелот со Андерлехт, Мурињо извади од џебот мал предмет и го бакнуваше. После мечот новинарите го прашале што е таинствениот предмето кој Мурињо го бакна пред Маркус Решфорд да го даде решавачкиот ...

Комична ситуација – Мурињо одвај избегна пад, па бакнуваше парче хартија!

СуперСпорт - 21.04.2017

По големата драма во ЛЕ, Јунајтед победи по 120 минути игра против Андерлехт. Јунајтед се мачеше против тимот од Белгија, но голот на Рашфорд во продолженијата ја донесе победата. Мурињо на крајот може да биде задоволен.

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

Дерби - 21.04.2017

Следејќи го вчерашниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт,30 фудбалски фанови на Манчестер доживеаа несреќа во местото Калабар, Јужна Нигерија откако врз нив од неразјаснети причини падна кабел со висок напон.

Специјалниот израмни рекорд на Фергусон и Трапатони

Стандард - 21.04.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се нареди во престижниот клуб на специјалистите кои најмногу пати ги пласирале своите тимови во полуфиналето во европските клубски турнири. По победата на „црвените ѓаволи“ над Андерлехт, Португалецот ...

Господин Мурињо: Вакво нешто не направил ниеден тренер досега (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.04.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги освои срцата на навивачите на Андерлехт со својот потег по завршувањето на синоќешниот натпревар од Лигата Европа. Во моментите кога неговите фудбалери го славеа пласманот во полуфиналето, тој тргна ...

Скриената амајлија му донесе среќа: Мурињо бакна мистериозно ливче неколку секунди пред одлучувачкиот гол на Рашфорд за ...

Дерби - 21.04.2017

Жозе Мурињо не можеше докрај да биде задоволен од пласманот во полуфиналето на Лига Европа од едноставна причина што ги загуби Маркос Рохо и Златан Ибрахимовиќ на мечот со Андерлехт, но ако по крајот на мечот покажа и огромен респект за сето она што ...

Керик: Повредите на Ибра и Рохо се голем удар за нас

Точка - 21.04.2017

Јунајтед синоќа со 2:1 славеше против Андерлехт после двете продолженија и се пласираше во полуфналето од Лига Европа. Мајкл Керик беше задоволен од победата на Јунајтед над Андерлехт, но исто така порача дека повредите кои што ги претрпеа ...

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

Оff.net - 21.04.2017

Синоќа додека нивниот омилен клуб Манчестер играше против Андерлехт во Лига Европа, над нигериски навивачи на Јунајтед страдале откако врз нив паднал електричен кабел со висок ...

Мурињо: Некои играчи уште ја немаат заслужено мојата доверба

SportMedia - 21.04.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо може малку да стивне, откако неговиот тим, потешко од очекуваното се пласираше во полуфиналето од Лигатана Европа. англискиот гигант се намачи и на крајот по 120 минти на „Олд Трафорд“ го елиминираше ...

Мурињо: Му верувам на Рашфорд поради неговиот менталитет

Точка - 21.04.2017

Маркус Рашфорд синоќа го постигна одлучувачкиот гол во второто продолжение од дуелот против Андерлехт и со победата од 2:1, Јунајтед се пласираше во полуфиналето од Лига Европа. Пофални зборови за младиот Рашфорд имаше тренерот на „Црвените Ѓаволи“, ...

„Повредите на Ибрахимовиќ и Рохо се голем удар за нас“

СуперСпорт - 21.04.2017

Капитенот на Манчестер Јунајтед Мајкл Керик призна дека Јунајтед пропушти неколку шанси против Андерлехт во реваншот од четвртфиналето на Лига Европа. Сепак, тој е задоволен што Црвените Ѓаволи успееја да остварат добар резултат кој ги одведе во ...

Рашфорд во продолжението донесе полуфинале на Јунајтед (ВИДЕО)

СуперСпорт - 20.04.2017

Се одиграа реванш натпреварите во ЛЕ. Манчестер Јунајтед после продолжение го победи Андерлехт на Олд Трафорд, 2:1. Дендокер на почетокот на натпреварот шутираше непрецизно од далечина. Во 10-та минута Хенрик Миктаријан донесе водство на Јунајтед.

Манчестер јунајтед дури по продолженија го победи Андерлехт, Ибрахимовиќ се повреди (ВИДЕО)

МКД - 20.04.2017

На Манчестер јунајтед му требаа дури 120 минути за да го победи Андерлехт и да се пласира во полуфиналето од Лига Европа, „црвените ѓаволи“ славеа со 2-1. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу четирите најдобри во Лига Европа.

Рашфорд го одведе Јунајтед во полуфинале, фуриозен финиш на Ајакс

Екипа - 20.04.2017

Манчестер јунајтед многу потешко од очекувањата се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа откако „црвените ѓаволи“ вечерва мораа да играат продолженија од два пати по 15 минути за да го скршат отпорот на Андерлехт.

Дали повредата ќе биде кобна за Златан Ибрахимовиќ?

СуперСпорт - 21.04.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед се пласираше во полуфиналето на ЛЕ по продолженија со голот на Маркус Рашфорд. Екипата на Манчестер Јунајтед во продолженијата остана без Златан Ибрахимовиќ кој се повреди.

ВИДЕО: Рашфорд во екстра-времето го порази Андерлехт и донесе полуфинале за „ѓаволите“

Gol.mk - 20.04.2017

Во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лига Европа, фудбалерите на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ го пречекаа тимот на Андерлехт и на крајот по продолженијата славеа победа од 2-1 (1-1, 1-1) и со вкупни 3-2 се пласираа во полуфиналето.

Рашфорд му донесе полуфинале на Јунајтед во Лига Европа, Лион ја доби пенал драмата во Турција (Видео)

Дерби - 20.04.2017

За првпат во историјата на Лига Европа, три четвтфиналиња заминаа во дополнителни 30 минути игра, вклучувајќи го и најинтересниот натпревар меѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт кој се одигра на „Олд Трафорд“.

Рашфорд му донесе полуфинале на Манчестер јунајтед, Ајакс се спаси против Шалке (ВИДЕО)

SportMedia - 20.04.2017

Маркус Рашфорд со голот во 107. минута му донесе победа на Манчестер јунајтед од 2:1 во четврт-финалниот меч против Андерлехт од Лигата на Европа. Откако мечот во регуларниот тек заврши 1:1, односно идентично како и во Белгија, победникот беше решен ...

Јунајтед и Шалке се следни, се чека уште последниот патник во полуфиналето

Спортклуб - 20.04.2017

По продолженијата во реванш четвртфиналните средби во рамки на Лига Европа, познати се уште двајца патници во полуфиналето. Манчестер Јунајтед успеа да постигне еден гол во продолжението и Рашфорд во 107. минута.

Сколс објасни зошто Рашфорд треба да игра на големите натпревари место Ибрахимовиќ

Дерби - 20.04.2017

Златан Ибрахимовиќ веќе не е идеално решение за позицијата централен напаѓач на Манчестер Јунајтед на големи натпревари, вели легендата на клубот Пол Сколс. Место него, Жозе Мурињо треба да му даде шанса на Маркус Рашфорд, кој се докажа за време на ...

Рашфорд го испрати Јунајтед во 1/2-финалето во Лига Европа

Стандард - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед успеа да се пласира во 1/2-финалето на Лига Европа, откако го совлада белгиски Андерлехт со 2:1, по продолженија, во реванш-средба од 1/4-финалето на турнирот, кој се одигра на „Олд Трафорд“.

Јунајтед загуби клучна фигура против Андерлехт

Стандард - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед го загуби Маркос Рохо уште во првите минути на натпреварот со Андерлехт од четвртфиналето на Лига Европа. Рохо настрада при судир со ривал во 18-тата минута и првично се врати на теренот.

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Андерлехт

24Фудбал - 20.04.2017

Жозе Мурињо и Рене Вајлер со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот реванш четвртфинален натпревар од Лига ...

Каде се подготвуваат играчите на Андерлехт?

СуперСпорт - 20.04.2017

Вечерва Манчестер Јунајтед и Андерлехт ќе играат реванш од 1/4 финалето во ЛЕ. Првиот натпревар заврши со резултат 1:1. Интересно е што еден помошен тренинг денеска играчите од Белгија извршија на Кестледилд Паркот во Манчестер, а сето тоа го ...

Андерлехт го узурпираше паркот во Манчестер – фан на „ѓаволите“ им посака среќа (Видео)

Спортклуб - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед и Андерлехт вечерва ќе го одиграат својот реванш натпревар на „Олд Трафорд“ во битка за пласман во полуфиналето од Лига Европа. По првиот натпревар, резултатот е изедначен (1:1), а предноста сега ќе ја има домаќинот, кој бодрен од ...

Среќното ливче на Жозе Мурињо (ФОТО)

МКД - 21.04.2017

Неколку минути пред Рашфорд да го постигне победничкиот гол за Манчестер јунајтед против Андерлехт, Жозе Мурињо ја побара среќата на необичен начин, извади од џебот ливче и го бакна. Манчестер јунајтед синоќа извојуваше тешка победа над Андерлехт, ...

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Курир - 21.04.2017

Едно лице е во критична состојба. Според локалните медиуми, во моментот во објектот имало околу 80 лица, но останатите успеале да побегнат. Според наводите на нигериската полиција, несреќата се случила синоќа, околу 22.00 часот.

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

Точка - 21.04.2017

Следејќи го вчерашниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт,30 фудбалски фанови на Манчестер доживеаа несреќа во местото Калабар, Јужна Нигерија откако врз нив од неразјаснети причини падна кабел со висок напон.

Најава: Манчестер ја завршува работата започната во Брисел!

Спортски - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед денес го пречекува Андерлехт во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лига Европа и има добар резултат од првиот дуел (1:1), па императивот за „црвените ѓаволи“ е секако пласман во полуфиналето.

Манчестер јунајтед по продолженија го совлада Андерлехт, Рохо и Ибрахимовиќ се повредија (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.04.2017

Манчестер јунајтед дури по 120 минути игра го победи Андерлехт со 2-1 и се пласираше во полуфиналето од Лига Европа, поради повреди натпреварот порано го завршија Ибрахимовиќ и Рохо. Манчестер јунајтед со тешки маки се пласира меѓу четирите најдобри ...

Рашфорд му донесе полуфинале на Јунајтед во Лига Европа, Лион ја доби пенал драмата во Турција

Точка - 21.04.2017

За првпат во историјата на Лига Европа, три четвтфиналиња заминаа во дополнителни 30 минути игра, вклучувајќи го и најинтересниот натпревар меѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт кој се одигра на „Олд Трафорд“.

Андерлехт се спрема за Манчестер во паркче

Оff.net - 20.04.2017

По ручекот, фудбалерите на белгискиот шампион во пресрет на реваншот со Јунајтед на „Олд Трафорд“ решиле да се загреваат во локалниот ...

„Мораме да бидеме мотивирани како играчите на Челси“

СуперСпорт - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед ќе проба во оваа сезона да дојде до трофеј во Европската лига, но мора да изборат полуфинале. Манчестер одигра 1:1 во гости кај Андерлехт и утре ќе игра реванш на Олд Трафорд и Жозе Мурињо сака неговите играчи да дадат се од себе ...

Манчестер јунајтед го наградува Херера, нов договор за Шпанецот

Екипа - 19.04.2017

Манчестер јунајтед го наградува Андер Херера со нов договор, според кој ќе заработува 120,000 фунти неделно. Шпанецот стана клучна фигура во составот на Мурињо од неговото доаѓање на „Олд Трафорд“, а изминатиот викенд го одигра најдобриот меч против ...

Договор од соништата и двојно поголема плата за „Специјалецот“ на Мурињо

Спортклуб - 19.04.2017

Андер Ерера е следниот фудбалер на Манчестер Јунајтед кој ќе го продолжи договорот. Шпанскиот играч за врска, наскоро ќе ја продолжи соработката со клубот од „Олд Трафорд“, а според новиот споразум ќе заработува 143.000 евра неделно, односно ...

Мурињо јасно му порача на Марсијал што бара од него кога е на терен

Спортклуб - 19.04.2017

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал, го загуби редовниот статус во Манчестер Јунајтед под раководството на Жозе Мурињо, но сега Португалецот признава дека конечно му се допаѓа стилот и однесувањето на Марсијал кога е на терен.

Мурињо предупреди една од своите ѕвезди да го подигне нивото на игра ако сака да има иднина на „Олд Трафорд“

Дерби - 19.04.2017

Жозе Мурињо вели дека поминало доволно време неговите играчи да сфатат што бара од нив и предупреди една од ѕвездите во тимот дека нема многу време да се докаже дека припаѓа на „Олд Трафорд“.

Руни се враќа за реваншот против Андерлехт

Стандард - 19.04.2017

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ќе се врати во составот за четвртфиналниот реванш дуел против Андерлехт во Лига Европа. Ова го објави менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо.

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

+инфо - 21.04.2017

Најмалку 30 лица загинаа, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот. Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група ...

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед...

Н.Македонија - 21.04.2017

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу ...

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Вест - 21.04.2017

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

А1 On - 21.04.2017

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.