TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијаните анализираат: Сторивме се што требаше, единствено ни недостасуваше….

Спортклуб - 10.11.2017

Италија загуби на вечерашното гостување во Шведска со 1:0, па на реваншот ќе мора да брка гол предност против незгодниот противник, кој со вечерашниот гол, може да се чекор напред пред пласман на Мундијалот.

Шведска минимално подобра од „аѕурите“ по првите 90 минути

Макфакс - 10.11.2017

Иако на „Френдс арената“ температурата беше 5 степени, италијанската фудбалска репрезентација се враќа „смрзната“ во Италија по поразот од 1:0 од Шведска во првиот бараж натпревар за пласман на СП во Русија.

Дали знаете кога последен пат Италија НЕ играше на еден Мундијал…

Спортски - 10.11.2017

Репрезентацијата на Италија повторно игра бараж за Светското првенство, тоа се случи и во 1998 година, а овој пат тие беа поразени од Шведска во првиот натпревар, нивна елиминација секако би се сметала за огромно изненадување.

Селекторот на Италија: Ова не е фер, ова не го заслуживме!

Спортклуб - 10.11.2017

Евентуалниот пласман на Италија на Мундијалот во Русија ќе биде доведен под знак прашалник, или барем тоа ќе биде неизвесно во следните три дена, пред реваншот во Милано. Шведска вечерва ја оствари посакуваната победа со гол предност и чиста мрежа, ...

Шведска со минимална предност против Италија пред битката на „Сан Сиро“

Стандард - 10.11.2017

Во многу тврд натпревар, Шведска ја победи Италија со 1-0 во првиот бараж дуел за пласман на Светското првенство во Русија следната година. Во текот на првата половина од состанокот во Стокхолм, домаќините имаа мала надмоќ и Џанлуиџи Буфон еднаш ...

Првото „полувреме“ за Швеѓаните: Италија падна во Стокхолм (Видео)

Дерби - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска ја доби првата бараж битка со Италија за пласман на Светското првенство во Русија кое се игра наредната година. На вечерашниот меч во Стокхолм домаќините победија минимално со 1-0 со тоа што клучен беше погодокот на ...

Шведска ја изненади Италија (видео)

СуперСпорт - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска славеше против Италија во првиот бараж натпревар за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Русија. Херој на домашната репрезентација беше Јакоб Јохансон кој во 61.

Еден гол е доволен за победа, можеби и за СП: Италија на колена во Стокхолм! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска го направи неизвесен двомечот со Италија, во баражите за Светското првенство во Русија, совладувајќи ја со 1-0, на свој терен. Важеа за големи фаворити и по имињата и според традицијата, но на теренот игра борбеноста и ...

Шведска со доза на среќа ќе патува за Милано со предност од 1-0 (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.11.2017

Шведска со минимални 1-0 го доби првиот натпревар од баражот против Италија за пласман на мундијалот во Русија, херој на домаќините беше Јакоб Јохансон Во интересен натпревар на Френдс Арена во Стокхолм, Шведска славеше со 1-0 над Италија.

Јохансон со првиот допир ги „сруши“ „Аѕурите“, Италија ќе стравува за пласман на Мундијалот! (Видео)

Спортски - 10.11.2017

Вечерва со почеток од 20:45 својот прв натпревар во баражот за Светското првенство Русија го одиграа репрезентациите на Шведска и Италија. Како и што можеби многумина очекуваа Шведска и Италија одиграа изедначен натпревар без многу шанси.

ВИДЕО: Сонот на Џиџи може да биде срушен – Шведска оствари многу важна победа против Италија

Спортклуб - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска вечерва оствари важна, исклучително важна победа во првиот натпревар од двата меча против Италија со 1:0, со гол кој го постигна Јохансон. Швеѓаните ја остварија првичната цел, да победат на домашен терен, и притоа да не ...

Шведска ја „реши“ Италија, со минимална предност пред реваншот во Милано

Екипа - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска со предност од 1-0 ќе патува на реваншот во Италија, по славјето на домашен терен во првата пресметка од баражот за пласман на СП 2018. Во главно израмнет натпревар во кој и двете репрезентации имаа свои шанси, на крајот ...

Италија во проблеми: Јохансон шутираше, италијанската одбрана го измами Буфон! (Видео)

Спортски - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска поведе во бараж натпреварот против Италија и тоа со голот на Јохансон кој во игра влезе само неколку минути ...

Ибракадабра и кога не игра за Шведска, знае да ги провоцира нивните ривали

Спортклуб - 10.11.2017

Шведска и Италија во моментов го играат својот прв кавалификациски дуел за пласман на СП во Русија идната година. Швеѓаните, како и Италијаните, посакуваат да се пласираат на Мундијалот, а познато е дека „чизмата“ е староседелец во тоа ...

Бараж за СП: Шведска – Италија, најава, анализа и предлог тип

Спортски - 10.11.2017

На Френдс Арената во Стокхолм во петок ќе играат Шведска – Италија. Ако овој дуел се играше пред неколку години, Италија ќе беше апсолутен фаворит. Но сега фаворит на овој меч според нас нема, иако букмејкерите им ја препуштаат таа улога на ...

Светско првенство без Италија, не е Светско првенство

Sport 1 - 10.11.2017

Италија се најде во баражот откако во квалификациската група Г, каде што играше и Македонија, финишираше на второто место зад Шпанија и мора преку баражот да бара пласман на Светското првенство во Русија.

„Азурите" без напад на Шведска: Се повреди и Симоне Заза

SportMedia - 10.11.2017

Голем знак на прашалник стои пред селекијата на Италија в пресрет на првиот дуел од баражот за пласман на СП 2018 година во Русија. Оној кој вечерва (20.45) треба да го одиграат против селекцијата на Шведска во Стокхолм.

СП бараж: Италија загрижена, Шведска делува моќно пред своја публика

Екипа - 10.11.2017

Репрезентацијата на Шведска заслужува максимален респект од нивниот противник во овој бараж, знаејќи дека во својата квалификациска група зад себе ја остави хаотичната селекција на Холандија, но и фактот дека остварија четири домашни победи во ...

Буфон: Италија мора да избори пласман на Светското првенство

Канал5 - 10.11.2017

Фудбалската јавност во Италија стравува дека доколку не се мине Шведска во баражот „Аѕурите“ нема да бидат дел од Светското првенство за прв пат по 1958 година, токму на шампионатот кој се одржа во оваа скандинавска земја.

1XБет типови на денот (10.11.2017): Шведска и Италија се борат за пласман на мундијалот во Русија

24Фудбал - 10.11.2017

Македонската онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес. Шведска - Италија: X2 Шведска и Италија денеска го играат првиот од двата бараж меча.

Буфон: Мораме на Мундијал – освен на победа, не размислувам на ништо друго

Gol.mk - 10.11.2017

Џанлуиџи Буфон, легендата на италијанскиот фудбал, вечерва ќе биде предводник на селекцијата во првиот бараж меч за Светското првенство во Русија против репрезентацијата на Шведска. Ѕвездата на Јуве воочи овој меч на официјалната прес-конференција ...

Ибрахимовиќ: Италијанци, јас не играм, па затоа вие сте фаворити

Gol.mk - 10.11.2017

Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед минатата сезона, Златан Ибрахимовиќ, во свој стил го искоментира вечерашниот бараж натпревар на својата селекција Шведска против некогашниот светски првак Италија.

Буфон вечер против Шведска брка 6. учество на Мундијал: Нема друга алтернатива освен…

Дерби - 10.11.2017

Италија вечерва на гости против Шведска го игра натпреварот во плејофот натпреварот за пласман на СП во Русија 2018 година додека реванш натпреварот е по три дена во Торино. Буфон е последниот играч од последната генерација која го играше баражот ...

Буфон: Италија мора да се пласира на СП во Русија

SportMedia - 10.11.2017

Четирикратниот светски првак Италија вечерва игра против Шведска во Стокхолм, во првиот бараж дуел, за пласман на Светското првенство кое следната година ќе се игра во Русија. „Аѕурите“ се фаворити, но тоа треба да го покажат и на теренот.

Ибра им одговори на сите „надежни“ фанови на Шведска дали ќе се врати во репрезентацијата

Спортклуб - 09.11.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ, кој се уште се опоравува од повредата која ја заработи кон крајот на минатата сезона, одговори на прашањата дали би се вратил во дресот на Шведска.

Шведска минимално подобра од „аѕурите“ по првите 90 минути

Вечер - 11.11.2017

Иако на „Френдс арената“ температурата беше 5 степени, италијанската фудбалска репрезентација се враќа „смрзната“ во Италија по поразот од 1:0 од Шведска во првиот бараж натпревар за пласман на СП во Русија.

Проблем за Италија: Заза не игра во Стокхолм

Екипа - 09.11.2017

Италијанскиот селектор Џанпјеро Вентура се соочува со сериозен проблем во пресрет на баражот за СП против Шведска по повредата што ја заработи Симоне Заза. Овој голгетер беше најавен како стартер по извонредните настапи во дресот на Валенсија, но се ...

Проблеми за Италија: Се повреди Заза, „виси“ за Шведска

Gol.mk - 09.11.2017

Симоне Заза игра во фантастична форма за Валенсија, но би можел да не биде во комбинација за дуелот на Италија со Шведска. Напаѓачот на последниот тренинг на „аѕурите“ заработил повреда на коленото, а селекторот Вентура стравува дека тој нема да ...

Јохансон го посака среќата, Шведска со 1-0 ја совлада Италија (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2017

Јакоб Јохансон донесе минимална победа за Шведска во првиот натпревар против Италија од баражот за мундијалот во Русија, неговиот удар се одби од Де Роси и го измами Буфон Во интересен натпревар на Френдс Арена во Стокхолм, Шведска славеше со 1-0 ...

Голем „удар“ за Италија пред баражот против Шведска

Спортски - 09.11.2017

Селекцијата на Италија пред двомечот со репрезентацијата на Шведска во рамките од баражот за Светското првенство Русија ќе се соочи со големи проблеми. Италијаните не успеаа да стигнат до првото место на табелата во својата група, па место за ...

Бонучи: Мундијал без нас не е опција

+инфо - 09.11.2017

Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против Шведска, откако не успеа да обезбеди директно учество преку квалификациите. Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство ...

Ибрахимовиќ: Шведска не е истата репрезентација без мене, но може да се справи со Италија

+инфо - 09.11.2017

Шведска утре во Стокхолм ја пречекува Италија во првиот од двата дуела во плеј-офот за Мундијалот во Русија. Најдобриот фудбалер на Шведска Златан Ибрахимовиќ нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата, но ги охрабри и порача ...

Де Роси: Ние сме фаворити во баражот против Шведска само поради една работа

Дерби - 09.11.2017

Во пресрет на бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Русија 2018 година меѓу Шведска и Италија, капитенот на италијанската фудбалска репрезентација Даниеле Де Роси потенцираше дека Италијанците се фаворит особено што Златан ...

Ибрахимовиќ: Верувам во мојата репрезентација, иако не игра исто без мене

Дерби - 09.11.2017

Популарниот ,,Ибракадабра”, Златан Ибрахимовиќ во последната изјава во пресрет на бараж натпреварот на Шведската репрезентација со Италија, прецизираше дека не му е сеедно зошто не може да и помогне на својата репрезентација.

Буфон вечер против Шведска брка 6-то учество на Мундијал: Нема друга алтернатива освен…

Точка - 10.11.2017

Италија вечерва на гости против Шведска го игра натпреварот во плејофот натпреварот за пласман на СП во Русија 2018 година додека реванш натпреварот е по три дена во Торино. Буфон е последниот играч од последната генерација која го играше баражот ...

Бонучи: Мундијал без нас не е опција

Идивиди - 09.11.2017

Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без „азурите“ не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против ...

Ибрахимовиќ: Шведска не е истата репрезентација без мене

А1 On - 09.11.2017

Најдобриот фудбалер на Шведска Златан Ибрахимовиќ нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата, но ги охрабри и порача дека тие имаат квалитет и без него да ја совладаат Италија во баражот за Светското првенство 2018.

Де Роси: Ние сме фаворити во баражот против Шведска само поради една работа

Точка - 09.11.2017

Во пресрет на бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Русија 2018 година меѓу Шведска и Италија, капитенот на италијанската фудбалска репрезентација Даниеле Де Роси потенцираше дека Италијанците се фаворит особено што Златан ...

Ибрахимовиќ: Верувам во мојата репрезентација, иако не игра исто без мене

Точка - 09.11.2017

Популарниот ,,Ибракадабра”, Златан Ибрахимовиќ во последната изјава во пресрет на бараж натпреварот на Шведската репрезентација со Италија, прецизираше дека не му е сеедно што не може да и помогне на својата репрезентација.

Бонучи: Мундијал без нас не е опција

Канал5 - 09.11.2017

Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без „азурите“ не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против ...

Ибрахимовиќ: Шведска не е истата репрезентација без мене

Орбис - 09.11.2017

Најдобриот фудбалер на Шведска Златан Ибрахимовиќ нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата, но ги охрабри и порача дека тие имаат квалитет и без него да ја совладаат Италија во баражот за Светското првенство 2018.

Де Роси: Ибрахимовиќ и со скршена нога би ни претставувал проблем

Република - 09.11.2017

Во пресрет на бараж натпреварот за пласман на Светското првенство во Русија 2018 година меѓу Шведска и Италија, капитенот на италијанската фудбалска репрезентација Даниеле Де Роси потенцираше дека Италијанците се фаворити, особено бидејќи Златан ...

Бонучи: Мундијал без нас не е опција

А1 On - 09.11.2017

Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без „азурите“ не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против ...

Ибрахимовиќ: Шведска не е иста без мене, но момците имаат шанси против Италија

Newsroom - 09.11.2017

Најдобриот фудбалер на Шведска, Златан Ибрахимовиќ, нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата, но ги охрабри и порача дека тие имаат квалитет и без него да ја совладаат Италија во баражот за Светското првенство 2018.

Бонучи: Мундијал без нас не е опција

Орбис - 09.11.2017

Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без „азурите“ не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против ...

Бонучи: Мундијал без Италија не е опција

Сител - 09.11.2017

Еден од најдобрите одбранбени италијански фудбалери, Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без „азурите“ не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против ...

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него

ЗаЗабава - 09.11.2017

Леонардо Бонучи изјави дека Светско првенство без азурите не е опција за него и неговите соиграчи од националниот тим. Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против Шведска, откако не успеа да обезбеди директно учество ...

Бонучи: Мундијал без Италија не е опција

Курир - 09.11.2017

Италија утре на првиот дуел од плеј-офот за пласман на СП 2018 игра против Шведска, откако не успеа да обезбеди директно учество преку квалификациите. – Сигурно е дека ќе имаме два тешки натпревари против добриот тим на Шведска.