TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дачиќ за вестите за „голема Албанија“: Тоа е главната закана за мирот на Балканот

МКД - 21.04.2017

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ синоќа од Европската Унија, САД и Велика Британија побара да реагираат на изјавите на албанските, косовските и политичарите на трите општини на југот на Србија за обединување со Албанија.

Дачиќ за големата закана за мирот: Целта им е голема Албанија, го придодадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улцин, Епир

Точка - 21.04.2017

Првиот потпретседател на Владата на Србија и шеф на дипломатијата, Ивица Дачиќ, денес изјавил, реагирајќи на изјавите на албанските политичари за обединување на делови од Србија со Албанија, дека тие политичари стануваат главна закана за мирот и ...

Албанскиот лидер од Бујановац ги предупреди Србите да бидат задоволни што Албанците сѐ уште не го побарале Ниш

Макфакс - 21.04.2017

Претседателот на Националниот совет на Албанците во Бујановац, Источна Србија, Јонуз Муслиу, ги предупреди Србите дека треба да се задоволни ако Албанците не побараат да го земат Ниш и се задоволат само со обединување на Албанија и Косово и со ...

Дачиќ: Целта им е голема Албанија, го придодадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улцињ, Епир

Нетпрес - 21.04.2017

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, изјави дека Европската унија, САД и Велика Британија ќе бидат дирекно одговорни за последиците доколку не реагираат на изјавата на албанските политичари за обединување на Албанија и на Косово.

Дачиќ: ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците

Канал5 - 21.04.2017

ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците, ако не реагираат на изјавата на албанските политичари за обединување на Албанија, косово и три општини во јужна Србија, тврди српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, ...

Бараат војна: Албанците се закануваат дека ќе го земат Ниш, а ЕУ молчи за тоа

Press24 - 21.04.2017

Првиот човек на Бујановиќ Јонуз Муслију им порача на Србите да бидат благодарни што Албанците не го бараат и Ниш и дека покрај Косово Албанија треба да го припои и Прешево. Муслију за тамошните медиуми потврди дека во целост ја поддржува политиката ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Телевизија Нова - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

Дачиќ ги повика ЕУ, САД и Британија да реагираат на изјавите за „голема Албанија“

Мета - 20.04.2017

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ денеска изјави дека Европската Унија, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците доколку не реагираат на последните изјави на албански политичари за соединување на ...

НОВА ПРОВОКАЦИЈА: Прешевската долина и Ниш треба да се дел од Голема Албанија

Телеграф - 20.04.2017

Без Ниш ова не е Голема Албанија и Србија треба да ни биде благодарна што Албанците сакаат обединување само на Албанија, Косово и Прешевската долина-вели претседателот на општина Бујановац, Муслују Претседателот на општина Бујановац, Јонус Муслију ...

ДАЧИЌ ЗГРМИ: Целта е Голема Албанија, го додадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улцињ, Епир

Телеграф - 20.04.2017

Според Дачиќ, политичарите Албанци отворено признаа дека Прешевската долина треба да е дел од Голема Албанија и дека всушност тоа е крајната цел Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ остро ја осуди изјавата на претседателот на општина ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Сител - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

Дачиќ бара осуда за големо албанските идеи

Фактор - 21.04.2017

Шефот на грчката дипломатија, Ивица Дачиќ вчера изјави дека Европската Унија, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците доколку не реагираат на последните изјави на албански политичари за соединување на Албанија, Косово и на ...

Дачиќ: Целта им е голема Албанија, го додадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улциљ, Епир

Република - 20.04.2017

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ вели дека ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат дирекно одговорни за последиците доколку не реагираат на изјавата на албанскиот политичар, мислејки на изјавата за обединување на Албанија и на Косово кажана од ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

А1 On - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

Дачиќ: Целта им е голема Албанија, го додадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улциљ, Епир

Курир - 20.04.2017

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ вели дека ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат дирекно одговорни за последиците доколку не реагираат на изјавата на албанскиот политичар, мислејки на изјавата за обединување на Албанија и на Косово кажана од ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

ТВ21 - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

Дачиќ: Целта им е голема Албанија, го додадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје

Press24 - 20.04.2017

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ вели дека ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат дирекно одговорни за последиците доколку не реагираат на изјавата на албанскиот политичар, мислејки на изјавата за обединување на Албанија и на Косово кажана од ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Локално - 21.04.2017

Колку за пропагандите и мечтите! Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Макфакс - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Косово и Албанија.

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

+инфо - 21.04.2017

Според Дачиќ „координиратите изјави“ на Еди Рама, Хашим Тачи и Јонуз Муслиу покажуаат дека „Голема Албанија е цел на сите Албанци“. Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и ...

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Либертас - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

ДАЧИЌ: Албанците треба добро да си ги одмерат своите зборови

Телеграф - 21.04.2017

Албанците би требало добро да си ги одмерат своите зборови бидејќи на меѓународната сцена веќе ги нема нивните заштитници, кои ја бомбардираа Србија за да ѝ го одземат Косово. Тоа нема да се повтори никогаш повеќе, рече Дачиќ Албанските политичари ...

Дачиќ: Целта е Голема Албанија, го додадоа Ниш, утре ќе сакаат и Скопје, Улцињ, Епир

Press24 - 21.04.2017

Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и Европа, оцени српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ, коментирајќи ги изјавите за можно обединување на Албанија и Косово.

Дачиќ: Албанците треба добро да ги одмерат своите зборови

Алфа - 21.04.2017

Она за што зборуваат албанските политичари за среќа е само мечта. Но, искуството не учи колку е кус патот од мечтата до кошмарот, додаде српскиот министер за надворешни работи. Албанските политичари станаа закана за мирот и стабилноста на Балканот и ...