TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајчевска: Едвај чекаме да започнат квалификациите

Курир - 10.11.2017

Во отсуство на повредените Јелена Антиќ, Ана Тантуровска и Ивона Пејковска, кои нема да можат да им помогнат на останатите во првиот круг од квалификациите Нена Трајчевска заедно со натурализираната Криси Гивенс ќе го понесат товарот во дуелите ...

Трајчевска: Едвај чекаме да започнат квалификациите

Република - 10.11.2017

Женската сениорска репрезентација на Македонија ги одработува последните два тренинзи пред стартот на квалификациите за Европското првенство 2019 година што ќе се одржи во Летонија и Србија.