TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесплатен влез за утрешниот натпревар Куманово – МЗТ (видео)

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Љубителите на кошарката утре ќе може да навиваат на натпреварот Куманово – МЗТ Скопје Аеродром без да платат билет, одлуката управата на клубот ја донела во пресрет на празникот „11 Ноември“, најави денеска новиот в.д.

Давидовиќ: Ќе го вратиме КК Куманово таму каде што припаѓа

Kumanovo News - 09.11.2017

По вчерашната оставка на Виктор Божиновски како претседател на клубот, неговата функција во иднина ќе ја извршува Младен Давидовиќ кој беше спортски директор во КК Куманово. Давидовиќ изјави дека е во клубот од 2010 година, дека ги знае проблемите ...

Знам едно, нема да спијам мирно!

SportMedia - 08.11.2017

На местото на Виктор Божиновски, продолжува макар и привремено Младен Давидовиќ. Досегашниот спортски директор на Куманово ја доби првата функција во клубот – онаа претседателската. Давидовиќ пак е подготвен да помага, секако во рамките на своите ...

Владо Илиевски: Имам јасна визија за развој на мак-кошарката

Екипа - 08.11.2017

Неполна година по завршувањето на кариерата, како член на Работнички, Владо Илиевски е подготвен за нов кошаркарски предизвик – овојпат како претседател на Македонската Кошаркарска Федерација.

Илиевски: Македонските кошаркари МОРА да бидат добро платени!

Sport 1 - 08.11.2017

Поранешниот репрезентативец и стрелец на најважната тројка во историјата на македонската кошарка, Владо Илиевски и официјално ја почна кампањата за претседателското место во Македонската кошаркарска федерација (МКФ), за што смета дека има капацитет ...

Младен Давидовиќ ќе го води КК Куманово до избор на нов претседател

Kumanovo News - 08.11.2017

“ Јас ќе ја извршувам функцијата до свикување на Собранието, Управниот одбор и назначувањето на нов претседател. Се надевам дека без проблеми ќе го надминеме овој период, по што ќе следуваат повеќе промени во организацискиот дел, пред се во ...

Младен Давидовиќ е нов претседател на КК Куманово

Gol.mk - 08.11.2017

Екипата на КК Куманово во новата сезона доби нов претседател, во Младен Давидовиќ, човекот кој ја извршуваше функцијата на спортски директор. Виктор Божиновски реши да поднесе оставка од местото на претседател на клубот, а негов наследник е ...

Виктор Божиновски си поднесе оставка во Куманово

Екипа - 08.11.2017

Резултатската криза на Куманово покрај со тренерска смена кулминираше и со промена на чело на клубот, откако досегашниот претседател Виктор Божиновски реши да си замине од функцијата. Дел од навивачите во последниот период бараа оставка од ...

Виктор Божиновски си заминува од КК Куманово

Kumanovo News - 08.11.2017

„Пред 7 години, кога го превземав раководењето со Кошаркарскиот клуб Куманово, се работеше за клуб кој после 9 години пауза во функционирањето и само една сезона одиграна во Втората кошаркарска лига беше шампион и стана нов член на елитното друштво ...

Кумани го прекинуваат бојкотот: Претседателот на Куманово си поднесе оставка!

Sport 1 - 08.11.2017

Претеседателот на кошаркарски клуб Куманово, Виктор Божиновски денеска си поднесе оставка од функцијата. Им се исполни желбата на навивачите на клубот, популарните Kумани, кои ги бојкотираа натпреварите на Куманово барајќи оставка на Божиновски.

Виктор Божиновски се повлече

SportMedia - 08.11.2017

Виктор Божиновски повеже не е претседател на Кк Куманово 2009. После долги години, одлуќи да с еповлече од првата функција во кумановскиот суперлигаш и учесник во БИБЛ лигата. „ Пред седум години, кога го превземав раководењето со Кошаркарскиот клуб ...

Куманово ќе има нов претседател, Божиновски поднесе оставка

Gol.mk - 08.11.2017

Кошаркарскиот клуб на Куманово во иднина ќе има нов претседател, откако досегашниот Виктор Божиновски, одлучи да поднесе оставка на функцијата. Оваа информација ја потврди самиот Божиновски, кој преку соопштение до јавноста истакна дека си оди од ...

Младен Давидовиќ нов претседател на КК Куманово, Божиновски си поднесе оставка

Кумановски м. - 08.11.2017

loading... Младен Давидовиќ, кој до скоро време ја вршеше функцијата спортски директор на Кошаркарскиот клуб Куманово, од денеска го наследува Виктор Божиновски, кој рано утринава си поднесе оставка од функцијата претседател на клубот.