TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркез: Никој нема да се сеќава, ако Домициозо има повеќе победи од мене

Стандард - 10.11.2017

Бранителот на титулата во MotoGP, Марк Маркез изјави на прес-конференцијата пред почетокот на тркачкиот викенд во Валенсија, дека дури неговиот главен конкурент Андреа Довициозо да има повеќе победи од него сезонава, тоа нема да има значење и нема ...

Маркез најпрво се истопори, а потоа се повлече: Не сакам да ја предизвикувам судбината!

Дерби - 10.11.2017

Возачот на Репсол Хонда, Марк Маркез, влегува со предност од 21 поен во последната трка од сезоната за Големата награда на Валенсија и верува дека може да ја освои четвртата титула во „кралската класа“.