TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Радио МОФ - 20.03.2017

Космологот и физичар Стивен Хокинг ќе патува во вселената, благодарение на претприемачот Ричард Бренсон, кој ќе му дозволи да лета со неговиот вселенски брод. За британските медиуми изјавил дека „никогаш не ни сонувал дека ќе се упати кон ...

Стивен Хокинг ќе оди во вселената

Стандард - 20.03.2017

Светски познатиот британски физичар и истражувач на црните дупки, Стивен Хокинг планира да се упати во вселената со бродот на компанијата „Вирџин галакси“, соопштува ТАСС, цитирана од агенциите.

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Локално - 20.03.2017

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг планира патување во вселената на брод на компанијата Virgin Galactic. Ова го соопшти самиот научник во преносот на телевизија ITV “Good Morning Britain”, соопштува Press Association.