TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворен вториот Саем на книга во Струмица

А1 On - 19.05.2017

На градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица денеска беше отворен вториот Саем на книга под мотото „Ајде да читаме“ кој ќе трае до 24 мај. На штандовите ќе бидат изложени изданијата на 15 македонски издавачи, а книгите ќе се продаваат со саемски ...

ОСМО ИЗДАНИЕ НА САЕМОТ НА КНИГА ВО ВАРШАВА: Македонија за првпат на престижниот книжевен настан

Телеграф - 18.05.2017

Меѓународниот саем на книгата во Варшава е еден од најголемите вакви саеми во Европа на кој годинава, покрај Полска, учествуваат издавачи од 32 држави од светот Денес напладне под огромниот поттрибински простор на Националната фудбалска арена во ...