TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сензационалниот Фекир ги посочи своите две посакувани дестинации и додаде: Никогаш во ПСЖ!

Дерби - 10.11.2017

Набил Фекир изминатиов викенд предизвика навистина голем за време на дерби пресметката меѓу Ст. Етјен и Лион со совјата контроверзна прослава, но покрај ова, капитенот на тимот од „Групама“ стадионот е и вистинска сензација во француското фудбалско ...

Фекир ќе го одбие ПСЖ за да направи трансфер во Англија

СуперСпорт - 10.11.2017

„Ле Парисиен“ пренесува дека Набил Фекир е подготвен да ја одбие понудата која се подготвува од ПСЖ се со цел да направи трансфер во англиската Премиер Лига. Фекир би ги одбил парижаните и поради почит кон неговиот сегашен клуб Лион, но би немал ...

За него „лудува“ цела Европа, но Барса го „пикира“ прва

Спортски - 09.11.2017

Барселона минатото лето остана без Нејмар, а може да се каже дека беше и релативно неуспешен преоден рок бидејќи не успеа да ја донесе најголемата желба, Филипе Кутињо. Сепак, офанзивниот играч за врска на Лион, Набил Фекир би можел да биде идеално ...

Сензационалниот Фекир ги посочи своите две посакувани дестинации и додаде: Никогаш во ПСЖ!

Точка - 10.11.2017

Набил Фекир изминатиов викенд предизвика навистина голем за време на дерби пресметката меѓу Ст. Етјен и Лион со совјата контроверзна прослава, но покрај ова, капитенот на тимот од „Групама“ стадионот е и вистинска сензација во француското фудбалско ...

Гигантите веќе спремаат пари: Капитенот на Лион го одби ПСЖ и најави – Англија или Шпанија!

Sport 1 - 09.11.2017

Од почетокот на новата сезона, покрај звучните засилувања, блесна едно непланирано име, капитенот на Лион – Набил Фекир. Не е шпиц, а пред него се само Кавани и Фалкао со 13 гола. Фекир има постигнато 11 погодоци и е вистински мотор на Лион, заедно ...