TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Forbes: Бил Гејтс најбогат човек во светот, Трамп падна за 220 места

Кајгана - 20.03.2017

Бил Гејтс е повторно прогласен за најбогат човек во светот според магазинот Forbes. Неговото богатство е проценето на 86 милијарди долари, додека претседателот на САД, милијардерот Доналд Трамп паднал на листата за повеќе од 200 позиции.

Бил Гејтс повторно е најбогат човек на светот

А1 On - 20.03.2017

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс и понатаму е најбогат човек на светот, според новата листа на магазинот Форбс објавена денеска. Бил Гејтс или Вилијам Хенри Гејтс, како што е неговото целосно име, ја предводи листата на најбогати луѓе на светот ...

Рекордни 2.043 милијардери се вклучени во листата на Forbes за 2017 година

Стандард - 20.03.2017

Рекордни 2.043 милијардери се вклучени во новата годишна листа на магазинот Forbes, пишува весникот на својот сајт. „Бумот на берзите, поскапувањето на суровините и едноставно старомодното претприемништво придонеле оваа година да стане рекордна од ...

СВЕТСКИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ НИКОГАШ ПОСИЛНИ: Исти имиња, само бројката е поголема!

Фактор - 20.03.2017

Коосновачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс повторно се најде на првото место на листата најбогати милијардери на светот американскиот магазин „Форбс“ со богатство проценето на 86 милијарди долари, додека претседателот на САД Доналд Трамп паднал за повеќе ...

Forbes: Бил Гејтс најбогат човек во светот, Трамп падна за 220 места

Вечер - 20.03.2017

Бил Гејтс е повторно прогласен за најбогат човек во светот според магазинот Forbes. Неговото богатство е проценето на 86 милијарди долари, додека претседателот на САД, милијардерот Доналд Трамп паднал на листата за повеќе од 200 позиции.

Бил Гејтс повторно е најбогат човек на светот

Локално - 20.03.2017

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс и понатаму е најбогат човек на светот, според новата листа на магазинот Форбс објавена денеска. Бил Гејтс или Вилијам Хенри Гејтс, како што е неговото целосно име, ја предводи листата на најбогати луѓе на светот ...

Oва е старо-новиот најбогат човек на светот

Репортер - 20.03.2017

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс и понатаму е најбогат човек на светот, според новата листа на магазинот Форбс објавена денеска. Бил Гејтс или Вилијам Хенри Гејтс, како што е неговото целосно име, ја предводи листата на најбогати луѓе на светот ...