TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“

+инфо - 10.11.2017

Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“. Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот ...

Чурлиновски пред „Златниот гонг“: Достоинстевно да го претстават македонскиот бокс!

IPON - 10.11.2017

„Да го дадат максимумот од себе, достоинствено да го претстават македонскиот бокс. Секоја победа е успех“, порача селекторот на македонската бокс репрезентација Петре Чурлиновски пред почетокот на полуфиналните борби денес на Меѓународниот боксерски ...

Томислав Антељ: Дојдовме да победуваме на „Златниот гонг“

IPON - 10.11.2017

Селекторот на репрезентацијата на Србија Томислав Антељ вели дека подоготвките во Штип со македонската селекција поминале во одлична атмосфера. „Се беше како што треба. Штипјани беа добри домаќини, а ние добри гости.

БФМ реши да ги забрани боксерските мечеви меѓу децата

Алсат-М - 09.11.2017

Првите луѓе на Боксеркста федерација решија да ги прекинат боксерските борби кај децата. Реакцијата следи откако Алсат М телевизија ја објави веста за натпревари на кои учествуваат деца помали од 13 години.

Над 30 боксери од шест земји на 47-от „Златен гонг“...

Н.Македонија - 09.11.2017

Над 30 боксери од шест земји на 47-от „Златен гонг“ Над 30 боксери од шест држави треба да настапат на традиционалната 47-ма едноподруго меѓународна боксерска манифестација „Златен гонг“, утре (полуфинални борби од 16 ч.

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златен гонг 2017“

Алсат-М - 10.11.2017

Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 40 боксери од седум држави.

Викендов се одржува 47-то издание на „Златен Гонг“

Алсат-М - 08.11.2017

Викендов ќе се одржи 47-то издание на боксерскиот турнир „Златен Гонд“ каде се очекува да настапат 40 боксери од пет балкански земји. Боите на Македонија ќе ги бранат шест боксери, а дел од нив настапија на меѓународниот турнир „Адем Јашари“ во ...

47.„Златниот гонг“ во петок и сабота нуди квалитетни борби

IPON - 08.11.2017

Меѓународниот боксерски турнир „Златен гонг“ оваа година ќе се одржи по 47-ми пат во петок и сабота во СЦ „Борис Трајковски“ со боксери од Македонија и уште 6 други држави,согласно доставената програма.

Подготвен 47-от „Златен гонг“, пријавени боксери од шест земји

Шеталиште - 08.11.2017

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски потенцираше дека боксерската манифестација – „Златен Гонг“ станува македонски спортски бренд на Балканот и Европа и од таа причина Агенцијата се јавува како генерален покровител.

Викендов 47. издание на „Златен Гонг“

Алфа - 08.11.2017

Петок и сабота во Спортскиот центар Борис Трајковски ќе се одржи 47 издание на боксерската манифестација „Златен Гонг“ на која учество ќе земат боксери од седум земји. Натпреварите ќе започнат со полуфиналните борби во петок со почеток од 16:00 до ...

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златен гонг 2017“...

Н.Македонија - 10.11.2017

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“ Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“.

„Златен Гонг“ по 47.пат: Традицијата продолжува, боксот е македонски спортски бренд

Екипа - 08.11.2017

Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември 2017 (петок и сабота), ќе ги собере боксерите од Македонија и уште шест други држави.

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“

Сител - 10.11.2017

Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ учество ќе земат над 40 боксери од 7 седум држави.

Викендов „Златен Гонг“ ќе се одржи по 47-ми пат

Спортски - 09.11.2017

Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември 2017 (петок и сабота ), ќе гисобере боксерите од Македонија и уште 6 други држави,согласно ...

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“

А1 On - 10.11.2017

Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 40 боксери од седум држави.

Викендов „Златен Гонг“ ќе се одржи по 47-ми пат

Таратур - 09.11.2017

Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември 2017 (петок и сабота ), ќе гисобере боксерите од Македонија и уште 6 други држави,согласно ...

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“

Орбис - 10.11.2017

Со полуфиналните мечеви кои ќе се одржат попладнево, во Скопје, ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот Гонг“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 40 боксери од седум држави.

ЗЛАТЕН ГОНГ, по 47 пат!

SportMedia - 10.11.2017

Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември 2017 (петок и сабота ), ќе ги собере боксерите од Македонија и уште 6 други држави,согласно ...

Стартуваат борбите на боксерскиот „Златниот гонг 2017“

Нетпрес - 10.11.2017

Во Скопје во петокот ќе започне 47-то издание на меѓународниот боксерски турнир „Златниот гонг“. На годинашното издание на „Златниот Гонг“ ќе учествуваат над 40 боксери од седум држави. Покрај македонските, љубителите на овој спорт кои ќе бидат ...