TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Макфакс - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Рус со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија Дортмунд ...

И сопругата на Анчелоти распали за „грабежот“ на „Сантијаго Бернабеу“ (Фото)

Дерби - 20.04.2017

Карло Анчелоти како ретко кога имаше негативни коментари по еден натпревар кој го загуби неговиот тим, а критиките секако беа насочени кон унгарскиот судија Виктор Касаи кој направи три огормни грешки на штета на Баерн Минхен во четвртфиналето со ...

Зидан неможе без него, а еве и зошто!

СуперСпорт - 20.04.2017

Зинедин Зидан ја продолжува својата бајка со Реал Мадрид. После освојувањето на ЛШ, врзуваат 40 натпревари без пораз, освојување трофеј во европскиот суперкуп и светското клупско првенство, на прагот е да ја освои и својата прва Примера, па ќе му ...

Соиграчите го наградија Роналдо за одличната игра против Баерн!

СуперСпорт - 20.04.2017

После неговиот хет-трик кој го однесе Реал во полуфинале, кога Роналдо се врати во соблекувалната беше пречекан со овации. Додека тој одеше низ соблекувалната држејќи ја со себе топката како сувенир беше пречекан го големи аплаузи.

Како „љубовната врска“ на Мурињо и Икер се променила преку ноќ

Спортклуб - 20.04.2017

Голманот на Порто и легенда на Реал Мадрид, Икер Касилјас, на својствен начин го опиша неговиот однос со Жозе Мурињо, во периодот додека „специјалниот“ ја водеше екипата на Реал. Португалецот ги тренираше „кралевите“ во периодот од 2010 до 2013 ...

Роналдо му даде 5 голови на Баерн, а сега му е се преку глава!

СуперСпорт - 20.04.2017

Беше среќен по победата, но изгледа повторно се разочара. Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал Мадрид и тоа веќе никој не го доведува во прашање. Ги сруши од 2009 година сите рекорди и постави нови стандарди, освои 2 ЛШ.

Кристијано Роналдо и Атлетико Мадрид во иста вечер стигнаа до бројката од 100 погодоци во ЛШ

Gol.mk - 20.04.2017

Екипата на Атлетико Мадрид се избори за ново полуфинале во Лигата на шампионите, откако беше поуспешна во двобојот со сензацијата Лестер Сити. „Јорганџиите“ одиграа тактички и на искуство го добија првиот натпревар во Шпанија, за во реваншот на ...

Рамос: Сфаќам зошто го исвиркуваат Роналдо

Точка - 20.04.2017

Кристијано Роналдо на двомечот против минхенски Баерн во четврт-финалето од Лигата на шампионите постигна вкупно пет погодоци, но сепак и тоа не им беше доволно на некои навивачи на Реал. Португалецот во текот на дуелот против Баерн Минхен на ...

УЕФА не сака вакви работи – Рибери во проблем поради исмејување на судија!

СуперСпорт - 20.04.2017

Франк Рибери тешко го поднесе поразот од Реал Мадрид во ЛШ. Тој за поразот и испаѓањето го обвини судијата, а неговите одлуки ги исмејуваше на Инстаграм. „Години тешка работа, благодарам судијо, браво.“ Тоа може да го чини многу овој фудбалер.

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

Кајгана - 21.04.2017

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд. Русин со германско државјанство е осомничен за нападот врз автобусот кој фудбалерите на Борусија ...

Гути: Воведете ја веќе таа технологија!

SportMedia - 19.04.2017

Некогашниот првотимец на Реал посочува на важните моменти од реванш-дуелот во Мадрид, против Баерн, кога судиите погрешија на штета на неговиот поранешен тим. Хозе Марија Гутиерез, или попознат како Гути, се вклучи во полемиката за судиските грешки ...

Атлетико и Реал со пласман во полуфиналето на ЛШ

Алсат-М - 19.04.2017

Мадридските екипи, Атлетико и Реал обезбедија пласман во полуфиналето на Лигата на Шампионите откако ги елиминираа Баерн и Лестер. Средбата со Мадрид помина со многу полемики и судиски грешки, иако Кристиано Роналдо постигна хет- трик за полуфинале ...

Борусија планира заработка од 150 милиони во лето?

СуперСпорт - 19.04.2017

Борусија Дортмунд планира да инвестира многу пари пред почетокот на наредната сезона во трансфери, особено ако продаде некои фудбалери. Борусија Дортмунд би можела да изгледа поинаку во наредната сезона, посебно ако управата одлучи да продаде ...

Фудбалерите на Баерн ги исмеваат судиите – Важи ли офсајд за Роналдо?!

Екипа - 19.04.2017

Двата гола што ги постигна Кристијано Роналдо во продолжението на реванш натпреварот од Лигата на шампионите против Баерн, за конечните 4-2 или вкупни 6-4 за Реал Мандрид во овој дуел, предизвикаа бурни реакции на социјалните мрежи.

„Сантијаго Бернабеу“ за последен пат го поздрави Чаби Алонсо!(ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.04.2017

Екипата на Реал Мадрид се пласираше во ½-финале во ЛШ по победата против Баерн. Натпреварот помина во знак на контроверзните одлуки на судијата и незадоволството на гостите, но на крајот сепак беа видени убави сцени.

Рибери го „истрола“ Кашаи: Една година напорна работа... браво судија (ФОТО)

24Фудбал - 19.04.2017

Франк Рибери со саркастична порака и малку фотошоп го „истрола“ судијата Виктор Каши за грешките на вчерашниот дуел помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен „Баварците“ тешко ја прифатија елиминацијата од Лигата на Шампионите откако им беше нанесена голема ...

Анчелоти: Веќе е неопходно да се воведе видео технологија!

МКД - 19.04.2017

Карло Анчелоти не може да се помири со начинот на кој Баерн Минхен беше елиминиран од Реал Мадрид, бара воведување на видео технологија со цел во иднина да се избегнат скандалозни судења. Баерн Минхен играше одлично на Сантијаго Бернабеу, но ...

Роналдо: Не сакам улица во Мадрид, барам да не ме свират на Бернабеу

МКД - 19.04.2017

Кристијано Роналдо побара од фановите на Реал Мадрид да престанат да го исвиркуваат откако вчера постигна хет-трик против Баерн Минхен и испиша неколку рекорди „Кралевите“ со 4-2 го добија реваншот против Баерн Минхен, а Кристијано Роналдо одново ...

Зидан: Вториот гол за Баерн Минхен исто така беше од офсајд

Екипа - 19.04.2017

Реал Мадрид се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите, а тренерот Зинедин Зидан вели дека „кралевите“ елиминирале фантастичен тим. Баерн Минхен успеа да ја анулира негативата од Минхен (1-2) во регуларниот дел, но потоа тимот на Зидан ...

Иско: Судиите некогаш даваат, некогаш земаат…Во Минхен имаше непостоечки пенал за Баерн

Екипа - 19.04.2017

Реал Мадрид по продолженија, и со помош на некои контроверзни одлуки на судиите успеа да го елиминира Баерн Минхен со 4-2, пласирајќи се во полуфиналето на Лигата на шампионите. Германскиот првак во регуларниот дел стигна до 1-2, анулирајќи го ...

А офсајдот на Левандовски? Продолженијата беа непотребни

СуперСпорт - 19.04.2017

Поранешниот фудбалер на Реал им одговори на навивачите кои го напаѓаат кралскиот клуб поради начинот на кој го елиминира Баерн Минхен. Гути се вклучи во дилемата околу судиските грешки во реванш натпреварот во ЛШ.

Мадрид го слави Роналдо, Анчелоти бара воведување видео судии

Сакам да кажам - 19.04.2017

Навивачите на Реал Мадрид се радуваа на уште една неверојатна вечер во Лигата на шампиони на нивниот најдобар голгетер на сите времиња Кристијано Роналдо. Португалскиот фудбалер со хет-трик ги однесе во седмото полуфинале по ред по синоќешната ...

Навивачите на Баерн синоќа ја покажаа својата големина!

СуперСпорт - 19.04.2017

Баерн синоќа одигра фантастичен натпревар против Реал но беше отфрлен. Баерн беше поразен со 4:2 после продолженија, а секако навивачи од Баварија имаше и синоќа на Бернабе. Навивачите на Баерн Минхен останаа на теренот и после завршувањето каде што ...

Зидан: Роналдо е посебна класа

SportMedia - 19.04.2017

Кристијано Роналдо постигна три гола во вториот меч од четвртфиалето против Баерн, со што ја префрли „границата" од 100 постигнати поени во Лигата на шампиони. Сега Португалецот има 101 погодок во елитното натпреварување, а зад него е Лионел Меси/ ...

„Бернабеу“ не го заборави својот херој: Спектакуларен поздрав за Чаби Алонсо

Екипа - 19.04.2017

Шпанскиот интернационалец Чаби Алонсо на крајот од сезоната ја завршува својата кариера, а синоќа за последен пат играше на „Сантијаго Бернабеу“, каде мина прекрасни пет сезони, играјќи 154 натпревари во дресот на Реал Мадрид.

Барселона во (не)возможна мисија – Дортмунд сака да ја поправи штетата (СОСТАВИ)

Спортклуб - 19.04.2017

Барселона вечерва во скоро невозможна мисија на својот „Камп Ноу“ против Јувентус, кој доаѓа со 3:0 од првиот натпревар. Сите добро се сеќаваат на натпреварот против ПСЖ, и сигурно дека едно такво сценарио ветува многу драма вечерва.

Каде е топката? Потегот на Рибери стана хит на интернет!

СуперСпорт - 19.04.2017

Начинот на кој Рибери во 17-та минута го надмудри Модриќ влезе помеѓу најдобрите потези на вечерта. Искусниот Рибери повторно го воодушеви фудбалскиот свет, а овој пат жртва беше Модриќ. Рибери во 17-та минута неочекувано лесно се ослободи од Модриќ.

Легенди како Алонсо и Лам не заслужија вакво збогување од Лигата на шампионите

SportMedia - 19.04.2017

Пишува: Перица Гиевски Виктор Касаи ја „украде" славата на вчерашното „Класико" меѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен. Унгарскиот судија со своите неколку лоши одлуки, намерно или ненамерно, му помогна на Кралскиот клуб да се пласира во полуфиналето од ...

Баерн поднесе жалба до УЕФА за однесувањето на шпанската полиција

Дерби - 19.04.2017

Баерн Минхен поднесе жалба до УЕФА по судирите меѓу полицијата и нивните навивачи за време на реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампиони против Реал Мадрид на „Сантјаго Бернабеу“. Судирите се случија за време на полувремето од контроверзниот ...

Може ли Јувентус да ја доживее судбината на Баерн?

SportMedia - 19.04.2017

Реал Мадрид е во полуфиналето од Лигата на шампионите, но нивната радост беше засенета поради судиските грешки, кои помогнаа актуелнито европски првак да продолжи со одбрана на тронот. Според многумина, Реал Мадрид е еден од оние клубови кои ...

Роналдо со свое видување на натпреварот: Фер победа, но ги молам навивачите на Реал да не ми свиркаат

Спортклуб - 19.04.2017

Постигна хет-трик, стана првиот играч во историјата на Лигата на шампионите кој постигнал 100 гола, го демолираше Баерн, но останува фактот дека Кристијано Роналдо во ситуациите при вториот и третиот гол беше во недозволени позиции.

Фер победа

SportMedia - 19.04.2017

Постигна хет-трик, стана првиот играч во историјата на Лигата на Шампионите кој постигнал 100 голови, го разби Баерн во „ситни парчиња“... Но останува фактот дека Кристијано Роналдо во ситуациите кај вториот и третиот погодок беше во недозволени ...

Лам со кратка порака и кажа збогум на Лигата на шампиони (Видео)

Дерби - 19.04.2017

Екипата на Баерн Минхен доживеа елиминација од Реал Мадрид во Лигата на шампионите, а тоа автоматски значи оти две големи легенди се збогуваа од ова натпреварување-тоа се Филип Лам и Чаби Алонсо кои ја играат последната сезона во кариерите.

Баерн испратил жалба до УЕФА по вчерашниот натпревар, но не поради судиите

Спортклуб - 19.04.2017

Баерн Минхен испадна во четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако подобар од баварскиот гигант беше Реал Мадрид со 4:2 во реванш натпреварот. Општ впечаток е дека судиите на чело со Виктор Кашаи кумуваа на овој резултат, но освен тоа, Баерн е ...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: 28 години од магијата на КАРЛО АНЧЕЛОТИ против Реал Мадрид

Gol.mk - 19.04.2017

На 19 април 1989 година, Карло Анчелоти го одигра еден од подобрите натпревари во дресот на Милан. На реваншот против Реал Мадрид, кој италијанската екипа го доби со 5-0, фудбалерот на „росонерите“ го отвори резултатот со прекрасен гол во 17. минута.

Баерн со жалба до УЕФА поради нападот на мадридската полиција врз нивните навивачи

Gol.mk - 19.04.2017

Екипата на Баерн Минхен денес испрати официјална жалба до УЕФА во која бара објаснување за односот на шпанската полиција кон нивните навивачи на вчерашното гостување на „Сантијаго Бернабеу“.

Реал со маки преку Баерн

Идивиди - 19.04.2017

Реал Мадрид останува да ја брани европската титула откако успеа да го исфрли Баерн во битката на титаните во четвртфиналето на Лигата на шампионите по 4:2 победата по продолженијатa. „Кралевите“ имаа предност од 2:1 обезбедена во Минхен пред една ...

Некои не се прават слепи при очи: И поранешниот спонзор на Реал го истрола Роналдо (ФОТО)

Спортклуб - 19.04.2017

Кристијано Роналдо синоќа дојде до 100. гол во Лигата на шампионите и се запиша во историјата на фудбалот како прв фудбалер кому му успеало тоа. За таков фудбалер и за неговите квалитети, никој не може да каже дека е незаслужено, а за рекордите и ...

Реал Мадрид испиша историја во ЛШ со седмото последователно полуфинале

Gol.mk - 19.04.2017

Реал Мадрид и Зинедин Зидан се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите во седма последователна сезона, достигнување кое досега не му успеало на ниту еден друг клуб во Европа. Екипата од Мадрид покажува дека е една од најконстантните во ...

ВИДЕО: ЧАБИ АЛОНСО доби овации од навивачите по мечот на „Сантијаго Бернабеу“

Gol.mk - 19.04.2017

На синоќешниот натпревар во Мадрид двајца фудбалери на Баерн Минхен го одиграа последниот меч во Лигата на шампионите. Еден од нив е капитенот Филип Лам, а другиот е Чаби Алонсо, поранешниот играч за врска на Реал.

НИКОЈ КАКО РОНАЛДО: Постигна 100 гола во ЛШ и влезе во историјата

SportMedia - 19.04.2017

Кристијано Роналдо постигна перфектен хет-трик во триумфот над Баерн Минхен во реванш мечот од четвртфиналето во Лигата на шампионите и влезе во историјата на ова натпреварување. Португалецот стана единствениот фудбалер кој успеал да дојде до ...

Роналдо стигна до 100 гола во ЛШ и побара навивачите веќе да не му свират

А1 On - 19.04.2017

Кристијано Роналдо, јунакот во победата на Реал Мадрид во четвртфиналната пресметка од Лигата на шампионите со Баерн Минхен упати порака до навивачите на „кралскиот клуб“. – Ги молам навивачите веќе да не ни свират.

Навивач на Барселона возврати со иста мера: Ги објави сите ситуации во кои Баерн е оштетен од Реал

Спортклуб - 19.04.2017

Циркусот со судењето во Лигата на шампионите не престанува, а се чини ниту препукувањето на навивачите на двата шпански гиганти Реал Мадрид и Барселона. Делува комично, но расправиите помеѓу објективно судиски најзаштитените екипи, достигнаа едно ...

Ниту хет-трик не го спасува Роналдо од свирежите?...

Н.Македонија - 19.04.2017

Ниту хет-трик не го спасува Роналдо од свирежите? Хет-трикот на Кристијано Роналдо за победа над Баерн од 4-2 по продолженија, со која Реал Мадрид се пласира во полуфиналето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), би требал да биде доволна причина ...

Поранешниот спонзор на Реал со иронична порака до Роналдо

Дерби - 19.04.2017

Роналдо постигна хет-трик и го запиша својот 100. гол во Лигата на шампионите, а со тоа и неговото име го запиша во историјата на европскиот фудбал. Меѓутоа два од трите гола на вчерашниот натпревар, Роналдо постигна од офсајд позиции поради ...

КАДЕ Е РОНАЛДО: Имаше ли офсајд при третиот гол на Реал?

Телеграф - 19.04.2017

„Кралевите“ се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите, но сите зборуваат за голема кражба од судиите На дуелот меѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен синоќа имаше продолженија, а после нив составот од Шпанија се избори за триумф.

Анчелоти откри зошто бил отпуштен од Реал Мадрид

Стандард - 19.04.2017

Тренерот на Баерн, Карло Анчелоти открива во својата последна книга детали за два проблема кои довеле до неговата смена од тренерската позиција во Реал Мадрид, по крајот на сезоната 2014/15. „Се одеше добро, но имаше два големи проблеми.

Зидан: Судењето? Вториот гол на Баерн исто така бил од офсајд

Стандард - 19.04.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го прокоментира пласманот на неговиот тим во полуфиналето на Лигата на шампионите. „Белите“ го елиминираа германскиот шампион Баерн Минхен по вкупен резултат 6:3 од двата натпревари (2:1 во првата средба и 4:2 ...

Како да се победи Реал (М) со вакво судење

Вечер - 19.04.2017

Тешко е да се игра на "Сантијаго Бернабеу", ако се има една ваква ситуација каква што имавме ние, изјави полскиот интернационалец Стрелецот на првиот погодок за Баерн (М), Роберт Левандовски, по дуелот во Мадрид изјави дека со ваква судиска ...

Твитер „фајт“ – Рамос до Пике – „Погледни го мечот со ПСЖ, па потоа коментирај“

Репортер - 19.04.2017

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос вели дека не го разбира бесот и гневот на фудбалерите на Баерн кон одлуките на судиите по натпреварот во Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите.