TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ватфорд со нерегуларен гол му „украде“ триумф на Ливерпул во 93. минута!

Екипа - 12.08.2017

Одличен старт ја одбележува новата сезона во Премиер лигата. По синоќешната победа од 4-3 на Арсенал против Лестер, нова голеада на почетокот од англискиот шампионат овој пат во Ватфорд каде Ливерпул во вистинска драма ремизираше (3-3) со Ватфорд.

Ватфорд се спаси од пораз, Ливерпул тргна со бод во новата сезона од Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Ватфорд и Ливерпул ги поделија бодовите и одиграа реми со резултат 3-3, а мечот се решаваше во самата завршница. Ватфорд спаси бод на домашен терен, играјќи со резултат 3-3 против Ливерпул, во мошне возбудлив меч во воведното коло од Премиерлигата.

Голеада на „Викариџ Роуд“: Ливерпул во 90. минута остана без целиот плен кај Вотфорд (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Во текот на вчерашниот ден се отвори новата сезона во Премиер лигата и тоа со седум голови на пресметката меѓу Арсенал и Лестер (4-3), а таа ефикасност продолжи и денеска каде на премиерата меѓу Вотфорд и Ливерпул паднаа шест погодоци за конечни на ...

Ливерпул и Вотфорд ремизираа со шест гола! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Синоќешната голеада помеѓу Арсенал и Лестер (4-3) како да беше само најава за она што ќе се случува во англиската Премиерлига, барем во првото коло, бидејќи денеска Вотфорд и Ливерпул постигнаа шест гола, а на крајот немаше победник.

ВИДЕО: Ватфорд извлече реми против Ливерпул со гол од офсајд

Gol.mk - 12.08.2017

Екипата на Ливерпул покажа знаци на слабост уште на стартот на новата сезона и ремизираше на гостувањето на „Викариџ Роуд“ кај Ватфорд (3-3). И во вториот меч од новата сезона во Премиер лигата видовме ревија на голови, а фудбалерите на Јирген Клоп ...

Гол фестивалот во Премиерлигата продолжи , Ватфорд - Ливерпул 3:3

SportMedia - 12.08.2017

Моќно, со 13 погодоци на два натпревари почна новото издание на Премиерлигата. По вчерашните 4:3 на мечот Арсенал и Лестер, денеска во вториот меч Ватфорд и Ливерпул одиграа нерешено, 3:3.

Офанзивно на двете страни, познати се почетните состави за Ватфорд – Ливерпул

24Фудбал - 12.08.2017

По синоќешниот меч помеѓу Арсенал и Лестер во воведното коло од Премиерлигата, натпреварите од првото коло продолжуваат денес а прв е дуелот помеѓу Ватфорд и Ливерпул. Ватфорд и Ливерпул во терминот од 13 часот и 45 минути ја играат пресметката во ...

Ливерпул губи на полувреме

Спортклуб - 12.08.2017

Старата болка на Ливерпул и во новата сезона продолжи. Екипата и натаму прима голови од прекин на играта, а овој пат по само 8 минути Окака му донесе предност на Ватфорд. израмни садио Мане во 29.минута, но само две минути подоцна Дукуре повторно му ...