TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус го освои Суперкупот, Секулов прогласен за МВП

Дерби - 19.06.2017

Само два дена по триумфот над Интер за италијанска шампионска титула во Серија А и Серија Б регионите, У-15 тимот на Јувентус го освои и Суперкупот со триумфот над Парма која во оваа категорија беше најдобра во Серија Ц регионот.

Maкедонија има иднина, Никола Секулов МВП во италијанскиот Суперкуп!

Спортски - 18.06.2017

Македонецот Никола Секулов прикажува фантастични настапи во младинските категории на италијанскиот шампион Јувентус. Секулов настапува за тимот на Јувентус до 15 години со кој стана шампион на Италија, но денес неговиот тим триумфираше и во ...

Секулов ја однесе „Старата дама“ до Супер Купот

SportMedia - 18.06.2017

Фудбалерите на Јувентус до 15 години се освојувачи на големиот пехар од Суперкупот на Италија. Сето ова е по заслуга на нашиот екстра талент Никола Секулов кој денеска имаше фантастичен настап за „старата дама".

Секоја чест: Никола Секулов стрелец и МВП во победата на Јувентус У15 во италијанскиот Суперкуп

Gol.mk - 18.06.2017

Откако пред два дена стана првак на Италија, Никола Секулов заедно со тимот на Јувентус У15 го освои и Суперкупот. Младиот македонски талент постигна погодок во победата против својата поранешна екипа Парма (2-1), а по истиот не се радуваше.

Чудо од дете од Македонија, со Јувентус ги собра сите награди во У15 лигата

Скопје24 - 19.06.2017

Откако пред два дена стана првак на Италија, младиот Никола Секулов, со својот тим Јувентус У15 го освои и Суперкупот. Младиот македонски талент постигна гол во победата против својата екс-екипа Парма (2-1), а по истиот не се радуваше.

Никола Секулов стана шампион со Јувентус

Курир - 17.06.2017

Македонскиот репрезентативец Никола Секулов се закити со златото во Италија откако со неговиот тим Јувентус дојде до титула. Јувентус У15 во мечот за трофеј го совлада Интер (2-0) и стана шампион на „чизмата“.

Никола Секулов стана шампион со Јувентус

Маркукуле - 17.06.2017

Македонскиот репрезентативец Никола Секулов се закити со златото во Италија откако со неговиот тим Јувентус дојде до титула. Јувентус У15 во мечот за трофеј го совлада Интер (2-0) и стана шампион на „чизмата“.