TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еклстоун: Оставете го Хамилтон на мир

SportMedia - 20.03.2017

Возачот на Мерцедес влегува во втората декада во спортот на Австралиското ГП и оди на четврта светска титула како главен фаворит кај букмејкерите откако лани загуби од колегата Нико Розберг.

Во Мерцедес се упорни - ривалите се многу поблиску

SportMedia - 20.03.2017

Австриецот пред стартот на сезоната во недела во Мелбурн, смета дека Мерцедес, кои апсолутно доминираат последните три сезони ги очекува голем предизвик. „Имавме неверојатен успех во последните три години поради стабилните правила, но ниту еден тим ...

„Ферари ако ги стисне забите и гас, може да ги победи Германците во Мелбурн!“

СуперСпорт - 20.03.2017

Според зборовите на возачот на Ред Бул, Мерцедес на почетокот на сезоната би можеле да имаат голем проблем. Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо го прифаќа фактот дека неговиот тим сеуште не може да му направи проблеми на Мерцедес.

Култхард: Хамилтон може да го следи примерот на Розберг и да се пензионира

Стандард - 20.03.2017

Луис Хамилтон спокојно може да го следи примерот на Нико Розберг и да се откаже по крајот на сезоната во Формула 1, ако ја освои титулата. Барем тоа го сподели поранешниот пилот, Дејвид Култхард.

Вебер: Ботас и Раиконен не се дораснати за титула

SportMedia - 19.03.2017

Вебер смета дека во борбата за круната ќе се Луис Хамилтон, Себастијан Фетел и двајцата возачи на Ред Бул, Даниел Рикијардо и Макс Ферстапен. Мерцедес ја почнуваат сезоната како фаворити со Хамилтон и со новиот возач Валтери Ботас, кој доаѓа од ...

Хорнер: Доминацијата на Мерцедес и штети на Формула 1

Стандард - 19.03.2017

Шефот на Ред Бул во Формула 1, Кристијан Хорнер смета дека тоталната доминација на Мерцедес во шампионатот во последните 3 години покажала погубно влијание врз спортот. Според него новите сопственици на најпрестижните автомобилски трки нема да ...

Кристијан Хорнер: Сите ги криеја картите во текот на тестирањата

Додај Гас - 19.03.2017

Тимскиот шеф на Red Bull, Кристијан Хорнер вели дека сите тимови намерно ги скривале своите вистински потенцијали во текот на предсезонските тестирања во Formula 1. Можеби Хорнер на тој начин се обидува да го минимизира значењето на лошите времиња ...

Хамилтон и Фетел се фаворити за титулата во Ф1

Вечер - 20.03.2017

Поранешниот Ф1 возач, Австралиецот Марк Вебер, изјави дека борбата за титулата во 2017 ќе биде меѓу три тима - Мерцедес, Ферари и Ред Бул, но дел од возачите на овиe болиди нема рамноправно да се борат за шампионската круна Тој смета Луис Хамилтон, ...