TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канаваро се врати на клупата на Гуангжу

Шеталиште - 10.11.2017

Фабио Канаваро се врати во седумкратниот кинески шампион Гуангжу Евергранде и ќе го замени тренерот Луис Фелипе Сколари во новата сезона. Тоа се случува точно две години по смената на италијанскиот стратег, кој веќе работеше во овој кинески клуб.

Фабио Канаваро повторно на клупата на Гвангжу Евергранде

Екипа - 09.11.2017

Италијанскиот стратег Фабио Канаваро од денес официјално седнува на клупата на кинескиот гигант Гвангжу Евергранде, откако го напушти кормилото на Тианжин Куанжин по завршувањето на сезоната.

Кинескиот првак Гуангжу го врати Фабио Канаваро

Gol.mk - 09.11.2017

Фабио Канаваро, италијанската фудбалска легенда кој сега е во тренерски води, се врати на клупата на кинески Гуангжу Евергранде и ќе го води тимот во наредниот период. Италијанецот го наследи Луис Фелипе Сколари, кој го водеше тимот до титула, но ...

Официјално: Италијанската легенда се врати онаму каде што започна

Спортски - 09.11.2017

Поранешниот освојувач на „Златната топка“ е мотивиран пред големите клупски планови за наредната година. Легендарниот италијански дефанзивец, Канаваро по втор пат во кариерата е претставен за тренер на кинескиот Гвангжу Евергранде, каде што работеше ...