TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал го претрпе најтешкиот пораз во евролигашката историја! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Пабло Ласо сезонава се соочува со големи и сериозни проблеми, од бројните повреди, па сѐ до лошата форма на неколку водечки играчи, а вечерва го претрпе и еден од најтешките порази во кариерата! Поточно, за него и за клубот најтешки порази во ...

ВИДЕО: „Кралот“ ја загуби главата кај Басконија, Химки доби лекција од Панатинаикос

Gol.mk - 14.11.2017

Екипата на Реал Мадрид влезе во резултатска криза. По поразот во „Ел класико“ против Барселона во првенството, за кошаркарите на кралскиот колектив следеше нов пораз, овој пат во Евролигата и тоа убедлив, од Басконија (105-75).

ПАО го растури Химки, Реал Мадрид во „црна серија“

Екипа - 14.11.2017

Повредите на центрите Кузмиќ и Ајон оставија голема трага врз играта на Реал Мадрид, па „кралевите“ вечерва на гостувањето против Басконија го претрпеа и третиот пораз во низа во Евролигата (105-75).