TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сурфер преживеа напад од ајкула, и удрил тупаница по муцка

Сител - 14.11.2017

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успела да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј. Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Со голи раце се спаси од ајкула (видео)

Кумановски м. - 15.11.2017

loading... Сурферот, Чарли Фрај, успеал да се одбрани од ајкула така што ја удирал по муцката. Нападот се случил на брегот на Австралија, а сурферот успеал да помине со полесни повреди на десното рамо и надлактицата.

Со голи раце успеал да совлада ајкула

Кајгана - 14.11.2017

Еден британски доктор со бокс удрил ајкула по носот и успеал да побегне од неа додека сурфал во Австралија. 25 – Годишниот Чарли Фрај има само површни рани на десното рамо од нападот на ајкула на плажата Авока, 90 километри северно од Сиднеј.

Само со еден удар успеал да се спаси од ајкула која го зграпчила за миг-Еве ја неговата техника (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2017

Имено Черли Фрај од Англија при сурфање во Австралија бил ранет од ајкула која му ја изгризала раката. Тој на почетокот мислел дека се шегуваат сурферите со него, но откако сфатил дека тоа е ајкула веќе било доцна.

Сурфер се одбранил од ајкула удирајќи ја по муцката

Популарно - 14.11.2017

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успеал да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј. Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Сурфер се одранил од ајкула удрајќи ја по муцката

Либертас - 14.11.2017

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успела да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј. Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Сурфер совладал ајкула и преживеал (видео)

Република - 15.11.2017

Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успела да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј. Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата.

Сурфер се одбранил од ајкула удирајќи ја по муцката

+инфо - 15.11.2017

Фрај се здобил со полесни повреди во пределот на десното рамо и надлактицата. Сурферот почетник Чарли Фрај, денеска успела да се обрани од ајкула така што ја удрил по муцката. Нападот се случил на 100 километри северно од Сиднеј.