TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nokia 9 ќе пристигне со Android Oreo

Телефони.мк - 13.09.2017

На GFXBench сајтот за тестирање се појави нова верзија на претстојниот супер смартфон Nokia 9 кој од старт ќе работи со Android 8.0 Oreo оперативниот систем и ќе биде досега најмоќниот на HMD Global.

Забележан нов смартфон на Sony со Oreo систем

Телефони.мк - 13.09.2017

На графичкиот бенчмарк сајт GFXBench се појави тест на нов смартфон на Sony кој ќе биде меѓу првите со Android 8.0 Oreo оперативен систем. Станува збор за моделот Sony H4233 со 6 инчен дисплеј, осум-јадрен Snapdragon процесор со 2.2GHz, 4 GB RAM, 64 ...

Android Oreo има сериозен проблем кој може да Ве чини многу!

Денар - 12.09.2017

Најновата верзија на оперативниот систем „Android“, „Oreo“, и покрај повеќемесечните тестирања пристигна со голема грешка која не беше претходно откриена. Имено, системот дозволува да користи мобилен интернет, дури и кога е поврзан на „WiFi“ мрежа.