TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затвореник кој лани избега од Идризово фатен од полицијата

24 Вести - 09.11.2017

Уапсен еден од двајцата затвореници кои во декември лани го киднапираа чуварот и побегнаа од затворската болница. 39 годишниот бегалец од Идризово по речиси една година потрага, вчера падна во рацете на полицијата.

Затвореникот кој киднапира чувар и побегна од КПУ Идризово, падна во рацете на полицијата

МКД - 09.11.2017

Се заканувал на судијка дека ќе ја убие, ограбил друг судија влегувајќи му во просториите на викендица, ги врзувал жртвите, а потоа ги ограбувал, а тргувал и со дрога и оружје. Ова се само дел од податоците во досијето кои полицијата ги поседува за ...

Приведен најпознатиот бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судиите

Макфакс - 09.11.2017

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници што спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува збор за затвореник осуден на 17 години и два месеца за убиство, а ...

Избеганиот затвореник кој сееше страв низ кумановско конечно приведен

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Скоро година дена, триесет и деветгодишен кумановец со иницијали О.М. сееше страв низ приградските населби и села во кумановскиот крај, откако на 12 декември минатата година избега од Арестантното одделение во кругот на скопскиот Клинички ...

Уапсен бегалец од „Идризово“ кој за неколку месеци извршил десет кривични дела

Мета - 09.11.2017

Екипи на СВР Куманово во координација со Централните полициски служби на МВР, вчера попладне го уапсиле 39-годишниот О.М. од Куманово, кој се барал со потерница поради бегство од затворот „Идризово“. Уапсениот О.М.

Полицијата уапси бегалец од Идризово, додека бил во бегство извршил десет кривични дела

еМагазин - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Затвореникот кој киднапира чувар и побегна од КПУ Идризово, уапсен од полицијата

Скопје24 - 09.11.2017

Се заканувал на судијка дека ќе ја убие, ограбил друг судија влегувајќи му во просториите на викендица, ги врзувал жртвите, а потоа ги ограбувал, а тргувал и со дрога и оружје. Ова се само дел од податоците во досијето кои полицијата ги поседува за ...

Приведен бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судии

Скопје24 - 09.11.2017

Полицијата привела бегалец од „Идризово“, осуден на 20 години затвор поради убиство. Станува збор за кумановецот О.М. (39) кој подолго време бил во бегство, при што извршил повеќе кривични дела.

Полицијата уапси бегалец од Идризово кој од лани до сега извршил десет кривични дела

А1 On - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Затвореникот кој киднапира чувар и побегна од Идризово, падна во рацете на полицијата

Скопје инфо - 09.11.2017

Како што информираат од МВР, по превземени оперативни активности, вчера околу 18 часот полициските службеници од Куманово во координација со Централните полициски службеници при МВР, успеале да го лоцираат бегалецот кој се бараше по потерница од КПУ ...

Приведен најпознатиот бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судии

Канал 77 - 09.11.2017

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници кои спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува збор за затвореник осуден на 17 години два месеци за убиство, а по ...

Приведен бегалец од Идризово осуден на 20-годишна затворска казна

Стандард - 09.11.2017

По низа превземени оперативни активности, вчера (08.11.) во 17.50 часот од страна на полициски службеници при СВР Куманово, во координација и содејство со Централните полициски служби при МВР, лоцирано и од слобода е лишено лицето О.М.

Полицијата уапси бегалец од Идризово кој од лани до сега извршил десет кривични дела

Локално - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Приведен најпознатиот бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судии

Точка - 09.11.2017

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници кои спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува збор за затвореник осуден на 17 години и два месеци затворска казна ...

Приведен бегалец од Идризово осуден на 20-годишна затворска казна

Република - 09.11.2017

По низа превземени оперативни активности, вчера (08.11.) во 17.50 часот од страна на полициски службеници при СВР Куманово, во координација и содејство со Централните полициски служби при МВР, лоцирано и од слобода е лишено лицето О.М.

Полицијата уапси бегалец од Идризово кој од лани до сега извршил десет кривични дела

Орбис - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Големо апсење во Скопје – МВР предмалку соопшти дека со лисици на рацете заврши Орце Миленковски

Sky - 09.11.2017

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници кои спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува збор за затвореник осуден на 17 години два месеци за убиство, а по ...

Уапсен затвореникот, кој сееше страв во кумановско

Kumanovo News - 09.11.2017

Имено, затвореникот кој побегна од затворот пред една година, има правосилна судска пресуда за издржување казна затвор во траење од 20 години, а заради сторени казнени дела убиство, неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Полицијата уапси бегалец од Идризово кој од лани до сега извршил десет кривични дела

Слободен Печат - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Приведен најпознатиот бегалец од „Идризово“ – им се заканувал на судии

Вечер - 09.11.2017

Полицијата го приведе Орце Миленковски, еден од двајцата затвореници кои спектакуларно избегаа на 15 декември 2016 година од затворската болница во кругот на „Мајка Тереза“. Станува збор за затвореник осуден на 17 години два месеци за убиство, а по ...

Приведен бегалец од Идризово осуден на 20-годишна затворска казна

Канал 77 - 09.11.2017

По низа превземени оперативни активности, вчера (08.11.) во 17.50 часот од страна на полициски службеници при СВР Куманово, во координација и содејство со Централните полициски служби при МВР, лоцирано и од слобода е лишено лицето О.М.

Полицијата уапси бегалец од Идризово осуден за убиство кој од лани до сега извршил десет кривични дела

Либертас - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.

Се заканувал на судијка која го осудила, ограбил судија во викендичка и го врзал со кабли- по една година бегство фатен ...

Телма - 09.11.2017

Полицијата соопшти дека го уапсила 39-годишниот Орце Миленковски кој лани во декември избега од затворот Идризово. Миленковски според соопштението е уапсен вчера попладне во Куманово. За 11 месеци колку е избеган, затвореникот успеал да изврши 10 ...

Фатен убиец пребеган од Идризово кој им се заканувал на судии

iPortal - 09.11.2017

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека е фатен бегалец од затворот Идризово, по кој се трагало подолго време. 39-годишниот О.М. бил осуден за издржување затворска казна во траење од 20 години.

Полицијата уапси бегалец од Идризово

Нетпрес - 09.11.2017

Овластени службени лица од СВР Куманово во соработка со Централните полициски служби од МВР, вчера во 17.50 го уапсија 39-годишниот О.М. кој е баран со потерница од КПУ Идризово, соопшти денеска СВР Куманово.