TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PayPal ќе наплаќа и преку Samsung Pay

Телефони.мк - 17.07.2017

Samsung постигна договор со PayPal со кој ќе израдува многу корисници на овој онлајн платежен систем бидејќи успеа да го интегрира во сопствениот сервис Samsung Pay. Така корисниците на Galaxy смартфоните ќе може да го употребат профилот на PayPal и ...

Сведоштво на корисник: Samsung Galaxy S8 е одличен бизнис телефон

Фактор - 17.07.2017

Samsung Galaxy S8 веќе со месеци доминира на пазарот на смартфони како еден од најдобрите мобилни уреди со бројни бенефити за корисниците, од прекрасниот дизајн, иновативниот екран со минимална рамка и за прв пат применет нов сразмер од 18:9 за ...

Samsung случајно го прикажа Galaxy Note 8?

Smartportal - 17.07.2017

Ова не се случува премногу често – Samsung најверојатно објави фотографија од својот нов знаменосец Galaxy Note 8 на твитер. Да, сето ова може да се покаже дека не е вистинито и дека се работи само за некој дизајн на смартфон, но според мене не е ...

Samsung припрема Galaxy J7 (2017) модел со дуален систем камери?

GSM.mk - 16.07.2017

Иако постојано слушаме дека Samsung планира да произведе свој дуален систем камери, досега не сме виделе ниеден уред од компанијата со секундарна камера на задната страна... Изгледа дека работите набрзо ќе се променат, бидејќи компанијата припрема ...