TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Годинава патничките авиони ќе превезат четири милијарди патници

Стандард - 17.02.2017

Луѓето патуваат низ воздух речиси 100 години, но веќе владеат во небoто. Излезете надвор и погледнете нагоре во секое време во ведар ден и несомнено ќе ги видите трагите од авион, пишува Daily Telegraph.

Европските членки на НАТО ќе купуваат заедно подморници и авиони

Стандард - 17.02.2017

Членките на НАТО од Европа се согласиле заеднички да купуваат авиони и подморници и евентуално да отворат нов команден штаб за елитните војници, откако САД се заканија дека ќе ја повлечат својата поддршка ако европските земји не ги зголемат воените ...

Германија со своите НАТО партнери купува товарни авиони и подморници

Вечер - 17.02.2017

Германија потпиша низа договори со своите НАТО партнери за заедничко купување на товарни авиони, подморници и за развој на ново оружје. Деталите од договорот ја покажуваат намерата на Германија да купи осум товарни авиони „Ербас А330" со помош на ...

Колку авиони има во моментов?

365 - 17.02.2017

Луѓето „летаат“ од пред „само“ 100-тина години, но веќе владеат со небото. Излезете надвор и погледнете во небото на ведар ден, и речиси сигурно ќе видите траги од авион. Оваа година патничките авиони ќе превезат речиси 4 милијарди патници, ...

Турски воени авиони навлегле во Грција

Вечер - 25.04.2017

Сите авиони биле пресретнати и протерани од страна на грчки авиони во согласност со меѓународните практики, соопшти официјална Атина Два турски борбени авиони Ф-16 во понеделникот трипати го повредиле грчкиот воздушен простор, во североисточниот, ...

Австрија ќе го тужи „Ербас" поради корупција

Вечер - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас" поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ". Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас" лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Европските сојузници од НАТО заедно ќе купуваат авиони и ќе формираат ново седиште за елитните војски

Телевизија Нова - 16.02.2017

Европските сојузници од НАТО се договорија денеска да купат заеднички авиони и подморници и евентуално да формираат ново седиште за елитните војски. На церемонијата на договорот во штабот на НАТО во Брисел, министрите за одбрана на Франција и на ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

А1 On - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Европските сојузници од НАТО ќе купуваат авиони и подморници...

Н.Македонија - 16.02.2017

Европските сојузници од НАТО ќе купуваат авиони и подморници Европските сојузници од НАТО се договорија денеска да купат заеднички авиони и подморници и евентуално да формираат ново седиште за елитните војски.

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Телевизија Нова - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Европските сојузници од НАТО заедно ќе купуваат авиони и ќе формираат ново седиште за елитните војски

Сител - 16.02.2017

Европските сојузници од НАТО се договорија денеска да купат заеднички авиони и подморници и евентуално да формираат ново седиште за елитните војски. На церемонијата на договорот во штабот на НАТО во Брисел, министрите за одбрана на Франција и на ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Нетпрес - 16.02.2017

Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од 2003 година кога Виена планирала да набави 15 борбени авиони „Јурофајтерџ“.

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Сител - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Lider - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

+инфо - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција при набавка на воени авиони

Мета - 16.02.2017

Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, против европскиот производител на авиони „Ербас“, поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Имено, „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од 2003 година кога Виена ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Идивиди - 16.02.2017

Виена, 16 февруари 2017 (МИА) - Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција

Курир - 16.02.2017

Австрија одлучи да го тужи европскиот производител на авиони „Ербас“ поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, тврдејќи дека „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ поради корупција при набавка на воени авиони

Локално - 16.02.2017

Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, против европскиот производител на авиони „Ербас“, поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Имено, „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од 2003 година кога Виена ...

Австрија ќе го тужи „Ербас“ за корупција при набавка на воени авиони

Позитив.мк - 16.02.2017

Австриското Министерство за одбрана ќе поднесе тужба, против европскиот производител на авиони „Ербас“, поради корупција при набавката на борбени авиони „Јурофајтерџ“. Имено, „Ербас“ лажно ја зголемил цената во договорот од 2003 година кога Виена ...