TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Допрва ќе се решава дали да се примаат навивачи во студентските домови

Радио МОФ - 17.07.2017

Има интерес од странските навивачи за сместување во студентските домови, но идната недела ќе решаваат дали ќе бидат отворени и за овие групи, вели за Радио МОФ директорката на Државниот студентски дом -Скопје, Даниела Темелкова.

Почна трката за студентко легло, место за помалку од 6.000 студенти

+инфо - 17.07.2017

Најмногу места ќе добијат студентите од семејства кои се од социјално ранливи категории. Аплицирањето за добивање место во државните студентски домови за следната студиска година започна денеска, прво преку електронско пополнување на пријава ...

Трајанов: Навивачите на Реал и на Манчестер да се сместат во студентските домови

+инфо - 17.07.2017

Поради високите цени во хотелите, тој предлага на навивачите да им се понудат студентските легла за бесплатно или за минимален надомест. Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, излезе со предлог студентските домови да се отворат за ...

Македонски политичар со идеја за сместување на навивачите за натпреварот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед

Дерби - 17.07.2017

Во пресрет на натпреварот од СуперКупот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, покрај лавината коментари и реакции по социјалните мрежи за високите цени за сместуваање, македонскиот политичар Павле Трајанов излезе со идеја околу сместувањето на ...

Павле Трајанов: За навивачите на Манчестер и на Реал да се отворат студентските домови

МКД - 17.07.2017

Во хотелите во Скопје не можат да се сместат навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, поради што предлагам да се отворат студентските домови во Скопје во кои можат да се сместат неколку илјади гости, вели Павле Трајанов, претседател на ...

Павле Трајанов бара да се отворат студентските домови за навивачите на Суперкупот

Макфакс - 17.07.2017

Павле Трајанов од Демократскиот сојуз на Македонија побара денеска студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед и во нив да се сместат неколку илјади гости бидејќи навивачите не можат да се сместат во хотелите ...

Започнува трката за кревет во студентските домови, во охридскиот „Никола Карев“ има 231 легло

Спектра ТВ - 17.07.2017

Од денеска започнува електронското аплицирање за сместување во студентските домови, за студентите од втора и повисоките години, додека за бруцошите ќе започне на 20-ти август. Во Државниот студентски дом „Никола Карев“ во Охрид на располагање се ...

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Телевизија Нова - 17.07.2017

Отворање на студенските домови во Скопје за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, предлага лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов. Според него, сместувањето треба да биде бесплатно или со минимален надомест по 10 евра од кревет, колку ...

Од денес стартува аплицирањето за прием во студентските домови

Exclusive.mk - 17.07.2017

Министерството за образование и наука денеска го објави Конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во Република Македонија за академската 2017/2018 година.

На Македонија и недостасува елитен туризам, нема ниту 20 хотели со 5 ѕвезди

Вечер - 16.07.2017

Министерството за економија според актуелните законски прописи ги категоризираше овие сместувачки капацитети. Меѓу нив се и неколку луксузни сместувачки капацитети, односно четири хотели од највисока категорија наречена супериор.

Навивачите на Реал и на Манчестер да се сместат во студентските домови

Тера - 17.07.2017

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, излезе со предлог студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед за време на Супер купот што треба да се одржи во Скопје на осми август.

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Слободен Печат - 17.07.2017

„Во хотелите во Скопје не можат да се сместат навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, поради што предлагам да се отворат студентските домови во Скопје во кои можат да се сместат неколку илјади гости.

Трајанов предлага студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

еМагазин - 17.07.2017

Отворање на студенските домови во Скопје за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, предлага лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов. Според него, сместувањето треба да биде бесплатно или со минимален надомест по 10 евра од кревет, колку ...

Од денес стартува аплицирањето за прием во студентските домови

Скопје24 - 17.07.2017

Министерството за образование и наука денеска го објави Конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во Република Македонија за академската 2017/2018 година.

Има ли институции да го спречат грабежот на Супер купот?!

Вечер - 16.07.2017

Скопските хотели во пресрет на фудбалскиот Супер куп, кој ќе се одржи на 8 август, ги кренаа цените и до 10 пати повеќе. Според претседателот на Хотелската асоцијација на Македонија - ХОТАМ, Крсте Блажевски енормното покачување на цените за престој ...

Навивачите на Манчестер (Ј) се гневни поради "кражбата" на угостителите во Скопје

Вечер - 16.07.2017

Голем број навивачи на "црвените ѓаволи" се гневни од угостителите во Скопје, кои направија вистинска "кражба", пишува британскиот весник "Мирор". Фановите на Манчестер (Ј) се незадоволни од покачувањето на цените на хотелите и апартманите во ...

„Црна Дамка“ на Македонија, англиските фанови се жалат: Цените се СКАНДАЛОЗНИ!

Спортски - 15.07.2017

Како што на сите им е добро познато победниците од Лигата на шампионите и Лигата на Европа оваа сезона силите ќе ги одмерат силите во нашиот главен град, а тоа е одлична прилика за хотелите добро да заработат.

Фановите на Манчестер Јунајтед револтирани: Сме патувале многу, но ова што се случува со хотелите во Македонија не сме ...

БркајРабота - 15.07.2017

Голем број на навивачи на Манчестер јунајтед што претходно резервирале хотелски соби во Скопје треба да платат дополнителни, огромни суми за да можат да ги остварат своите резервации. За срамното и скандалозно однесување на македонските хотелиери за ...

Македонски навивачи на Манчестер јунајтед им нудат бесплатно сместување за Англичаните за Супер купот

Нетпрес - 15.07.2017

Тие информираат за голем број неоправдано откажани резервации, за како што велат, сместувачките капацитети да останат слободни и да бидат понудени со далеку повисока цена. Македонски фанови на англиската фудбалска група „Манчестер Јунајтед“ се ...

Трајанов: Навивачите на Реал и на Манчестер да се сместат во студентските домови

Вечер - 17.07.2017

Поради високите цени во хотелите, тој предлага на навивачите да им се понудат студентските легла за бесплатно или за минимален надомест. Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов, излезе со предлог студентските домови да се отворат за ...

Павле Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

А1 On - 17.07.2017

„Во хотелите во Скопје не можат да се сместат навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, поради што предлагам да се отворат студентските домови во Скопје во кои можат да се сместат неколку илјади гости.

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер...

Н.Македонија - 17.07.2017

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер Отворање на студенските домови во Скопје за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, предлага лидерот на Демократски сојуз Павле Трајанов.

РЕЗИЛ ЗА МАКЕДОНИЈА: Навивачите на Манчестер Јунајтед револтирани – „Скопските хотелиери прават грабеж“

Таратур - 15.07.2017

Како што на сите им е добро познато победниците од Лигата на шампионите и Лигата на Европа оваа сезона силите ќе ги одмерат силите во нашиот главен град, а тоа е одлична прилика за хотелите добро да заработат.

Павле Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Локално - 17.07.2017

Во хотелите во Скопје не можат да се сместат навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, поради што предлагам да се отворат студентските домови во Скопје во кои можат да се сместат неколку илјади гости.

Павле Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Фокус - 17.07.2017

Павле Трајанов од Демократскиот сојуз на Македонија побара денес студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед и во нив да се сместат неколку илјади гости, бидејќи навивачите не можат да ес сместат во хотелите ...

Павле Трајанов бара да се отворат студентските домови за навивачите на Супер купот

Точка - 17.07.2017

Павле Трајанов од Демократскиот сојуз на Македонија побара денес студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед и во нив да се сместат неколку илјади гости, бидејќи навивачите не можат да ес сместат во хотелите ...

Трајанов: Студентските домови да се отворат за навивачите на Реал и Манчестер

Либертас - 17.07.2017

„Во хотелите во Скопје не можат да се сместат навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, поради што предлагам да се отворат студентските домови во Скопје во кои можат да се сместат неколку илјади гости“, предлага претседателот на Демократскиот ...

Трајанов: Да се отворат студентските домови за навивачите на Супер купот

24 Вести - 17.07.2017

Лидерот на Демократскиот сојуз на Македонија, Павле Трајанов побара студентските домови да се отворат за навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед и во нив да се сместат неколку илјади гости, бидејќи навивачите не можат да се сместат во ...

ДС: Да се отворат Студентските домови за навивачите на Супер Купот

Нова ТВ - 17.07.2017

Демократскиот сојуз предлага да се отворат студентските домови за сместување на навивачите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кои на 8 август ќе дојдат да го гледаат натпреварот меѓу овие два тима во Скопје.