TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голема Албанија значи балканска војна, ако Брисел молчи – ќе биде одговорен за последиците

Курир - 21.04.2017

По албанскиот премиер Еди Рама, вчера и косовскиот претседател Хашим Тачи отворено се закани дека голема Албанија ќе биде реалност ако Брисел не го продолжи интегративниот процес и за Kосово, пишува Дневник.

Александар Вучиќ е избран за претседател на Србија со 55,08%

Локално - 21.04.2017

Па то има само у Београду Републичката изборна комисија на Србија ги објави конечните резултати од спроведените на 2 април избори за претседател на земјата на кои убедливо победи премиерот Александар Вучиќ, пренесува РИА Новости.

Србија во плус, ќе зголемува плати на администрацијата

Макфакс - 20.04.2017

Премиерот Александар Вучиќ соопшти дека Србија е во плус овој месец и дека тоа ќе и овозможи на Владата,ако продолжи овој тренд, да ги зголеми платите и пензиите во земјата. На прес-конференцијата, Вучиќ рече дека на овој ден Владата има буџетски ...

Белград до ЕУ: Голема Албанија значи голема војна на Балканот!

Локално - 20.04.2017

Европската унија треба да е свесна дека Голема Албанија значи голема војна на Балканот. НА ова предупреди српскиот министер за социјала Александар Вулин, реплицирајќи им на Хашим Тачи и Еди Рама.

Вучиќ им дава 43 милиони на фабриките од одбранбената индустрија

Стандард - 20.04.2017

Српските фабрики од одбранбената индустрија ќе добијат 43 милиони евра „директен инвестиционен поттик“ од државниот буџет, изјави премиерот Александар Вучиќ, пренесува агенција Tanjug. Вучиќ додаде дека средствата потрошени за капитални инвестиции, ...

Вучиќ вети зголемување на платите и пензиите

Телевизија Нова - 20.04.2017

Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, изјави денеска дека во април нема будеџетски дефицит и ако таа тенденција продолжи ќе се отвори можност за зголемување на платите и пензиите во државниот сектор.

Вучиќ ја шокира јавноста: Ќе висев на јарбол во Брисел ако заговарав обединување на Србите во една држава (Видео)

Република - 20.04.2017

Ќе висев во Брисел наместо знамињата доколку изјавев дека е потребно обединување на сите Срби на Балканот, изјави српскиот премиер и новиозбран претседател Александар Вучиќ, како одговор на најавите од Албанија и од Косово на Еди Рама и Хашим Тачи, ...

Вучиќ: Изјавите за унија на Албанците мораат да престанат

Нова ТВ - 20.04.2017

На изјавата на албанскиот премиер Еди Рама кој рече дека може да дојде унија на Албанците во регионот доколку исчезне перспективата за влез на балканските земји во ЕУ, денес реагираше Александар Вучиќ, српски премиер и наскоро нов српски ...

Вулин: Брисел да знае дека „Голема Албанија“ значи голема балканска војна

Стандард - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно кажаа дека целта им е „Голема Албанија“, што може да се постигне само со голема балканска војна и сето тоа мора да му биде јасно на Брисел, на кој паѓа целата одговорност за идните настани, изјави денеска српскиот министер за ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

+инфо - 20.04.2017

Вучиќ ја повика Европската Унија да излезе со јасни ставови за случувањата во регионот. Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим ...

Вучиќ: Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот, ќе “висев“ во Брисел

Макфакс - 20.04.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека изјавите во врска со обединувањето на Албанија и Косово остануваат само во доменот на желби, но ги замоли нивните протагонисти да не излегуваат во јавност со такво нешто, бидејќи тоа не допринесува за ...

Вулин: Брисел мора да знае, „голема Албанија“ значи и голема војна

Макфакс - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ ја повика ЕУ да реагира на изјавите на Рама и на Тачи

Мета - 20.04.2017

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, денеска апелираше до политичките претставници на Албанците да не излегуваат во јавност со изјави дека е потребно сите Албанци во регионот да формираат единствена држава доколку биде запрен процесот на ...

Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи

Република - 20.04.2017

­ Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидјеќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во регионот, изјави денеска ...

Вучиќ вети зголемување на платите и пензиите

Локално - 20.04.2017

Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, изјави денеска дека во април нема буџетскиот дефицит и ако таа тенденција продолжи ќе се отвори можност за зголемување на платите и пензиите во државниот сектор.

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само желба...

Н.Македонија - 20.04.2017

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само желба Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на ...

Вучиќ: Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот, ќе “висев“ во Брисел

Канал 77 - 20.04.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека изјавите во врска со обединувањето на Албанија и Косово остануваат само во доменот на желби, но ги замоли нивните протагонисти да не излегуваат во јавност со такво нешто, бидејќи тоа не допринесува за ...

Вулин: Брисел мора да знае, „голема Албанија“ значи и голема војна

Точка - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ ја повика ЕУ да реагира на изјавите на Рама и на Тачи

Слободен Печат - 20.04.2017

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ, денеска апелираше до политичките претставници на Албанците да не излегуваат во јавност со изјави дека е потребно сите Албанци во регионот да формираат единствена држава доколку биде запрен процесот на ...

Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи

Телевизија Нова - 20.04.2017

Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидјеќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во регионот, изјави денеска ...

Вучиќ вети зголемување на платите и пензиите

Сител - 20.04.2017

Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, изјави денеска дека во април нема будеџетски дефицит и ако таа тенденција продолжи ќе се отвори можност за зголемување на платите и пензиите во државниот сектор.

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

Press24 - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...

Вучиќ: Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот, ќе “висев“ во Брисел

Точка - 20.04.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека изјавите во врска со обединувањето на Албанија и Косово остануваат само во доменот на желби, но ги замоли нивните протагонисти да не излегуваат во јавност со такво нешто, бидејќи тоа не допринесува за ...

Вулин: Брисел мора да знае, „голема Албанија“ значи и голема војна

Репортер - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

ВУЧИЌ ЗА ПРОВОКАЦИИТЕ НА РАМА: До обединување на Албанија и Косово нема да дојде, без разлика на нечии желби

Телеграф - 20.04.2017

Таквите изјави не придонесуваат за создавање атмосфера на соработка и спроведување заеднички проекти Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само нечија желба

Алфа - 20.04.2017

Новоизбраниот српски претседател нагласи дека на сите им е јасно дека тоа нема да се случи, независно од нечии желби Српскиот премиер Александар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и ...

Вучиќ: Ако јас кажев да се обединат Србите во регионот, ќе “висев“ во Брисел

Актуелно24 - 20.04.2017

Тој истакна дека ова е реакцијата на Србија на изјавата на албанскиот премиер Еди Рама. “Јас да кажев нешто за обединување на сите Срби во регионот, ќе ме закачеа да висам наместо знаме во Брисел“ рече Вучиќ.

Вулин: Брисел мора да знае, голема Албанија значи и голема војна

Курир - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи

Сител - 20.04.2017

Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидјеќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во регионот, изјави денеска ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

Телевизија Нова - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...

Вулин: Повикот на Приштина и Тирана упатува на Голема Албанија и нова Балканска војна

Фактор - 20.04.2017

Српскиот министер за труд Александар Вулин смета дека Приштина и Тирана јасно ја пренеле пораката дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ - До обединување на Албанија и Косово нема да дојде

Р.С.Европа - 20.04.2017

„Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидејќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во регионот“, изјави денеска ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

А1 On - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...

Вулин: Брисел мора да знае, голема Албанија значи и голема војна

Press24 - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи

А1 On - 20.04.2017

Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидјеќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во регионот, изјави денеска ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

Алсат-М - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...

Вулин: Брисел мора да знае, голема Албанија значи и голема војна

Пулс24 - 20.04.2017

Приштина и Тирана јасно рекоа дека целта им е „голема Албанија“, нешто што може да се постигне само преку балканска војна, рекол српскиот министер за труд Александар Вулин, пренесуваат српските медиуми.

Вучиќ: Изразувањето на лични желби не придонесува за добри односи

Идивиди - 20.04.2017

Белград, 20 април 2017 (МИА) - Изјавите кои се однесуваат на обединување на Албанија и Косово се само во доменот на личните желби на поединци, но би ги замолил да не ги изнесуваат јавно, бидјеќи тоа не придонесува за развој на добрите односи во ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

Сител - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...

Вучиќ: Обединувањето на Албанија и Косово останува само во сферата на желбите

еМагазин - 20.04.2017

Српскиот премиерАлександар Вучиќ, кој е избран за претседател на земјата, денеска наведе дека изјавите на премиерите на Албанија и на Косово, Еди Рама и Хашим Тачи, за обединување на Албанија и Косово, во случај да избледат перспективите за членство ...