TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Трета среќа“ за Чаир: Ќе има ли промена во конечниот исход?

ТВ21 - 10.11.2017

Градежна механизација на улицата Втора Македонска Бригада. Токму овде се наоѓа основното училиште „Иднина“ каде е сместено гласачкото место 2901. Лицата кои според Избирачкиот список треба да гласаат на ова место, во недела повторно треба да излезат ...

Во недела прегласување на избирачко место во Чаир

Алсат-М - 10.11.2017

Во недела повторно ќе се гласа во избирачкото место 2901 во општина Чаир. ДИК едногласно гласаше да се прегласува откако ја прими одлуката на Управниот суд, кој утврди прекршување на правилата.

АНАЛИЗА ЦИВИЛ: Локалните избори во знакот на лоша изборна администрација

Либертас - 09.11.2017

Пост-изборен извештај на ЦИВИЛ , пресек на нерегуларности во двата изборни круга ЦИВИЛ – Центар за слобода спроведе строга селекција и верификација на извештаите мониторингот, од првиот и вториот изборен круг.

Во недела во Чаир ќе се гласа во трет круг – три улици може да го сменат резултатот

Локално - 08.11.2017

Кој ќе биде градоначалник на општина Чаир, одлука ќе донесат жителите од три улици, кои гласаат во избирачкото место 2901, на прегласувањето во недела, 12 ноември, откако Управниот суд ја уважи жалбата на Движењето Беса, по што и ДИК донесе одлука ...