TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Фокус - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Две камери во судница ги снимаат Груевски и Јанакиески

МКД - 07.12.2017

За прв пат во предмет за кој СЈО поднесе обвинение, во големата судница се вклучени две камери кои ќе го снимаат судењето за насилството во општина Центар. За овој предмет не беше побарано снимање, а вчера Груевски и Јанакиески побараа да се снима ...

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Фокус - 07.12.2017

Почна денешната расправа во Кривичниот суд по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата на протестите во Општина Центар во 2013 година. Поранешниот премиер, Никола Груевкси, обвинет од СЈО, денеска за прв пат пристигна на време, ...

Груевски и Јанакиески денес пак во суд, овој пат за насилството во општина Центар

МКД - 07.12.2017

Поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес пак ќе влезат заедно во иста судница, но овој пат за насилството во општина Центар. Откако двајца признаа вина, а за еден судијката Татјана ...

Одложено судењето за случајот „Траекторија“

24 Вести - 06.12.2017

Кривичниот суд денеска немаше услови за тонско и визуелно снимање на главната расправа за предметот „Траекторија“ како што бараше одбраната на поранешните функционери Груевски, Јанакиески, Пешевски и Георгиевски.

Груевски е обвинет за делото „примање награда“, а не за анекс на договор

Либертас - 06.12.2017

Никола Груевски, пратеник и лидер на ВМРО-ДПМНЕ изнесе став во јавноста во врска со случајот „Траекторија“, каде што е првообвинет, кој го оценуваме како манипулативно тврдење и невистина.

Адвокатите бараат да се снима судењето за „Траекторија“

Телма - 06.12.2017

Одбраната на Груевкси, Јанакиевски, Пешевски и Георгиевски, инсистира судењето за „Траекторија“ за кинеските автопати да се снима. Оваа законска одредба судењата да се снимаат која досега се применуваше на мал број судски процеси меѓу кои и ...

Груевски: Тоа што го правевме ние, го правеше и СДСМ

ТВ21 - 06.12.2017

„Тоа што го правевме ние, истото го правеше и СДСМ, но ние сме обвинети, а тие не“, изјави Никола Груевски, еден од обвинетите во случајот „Траекторија“. Денешното рочиште беше откажано бидејќи судот немал опрема за снимање, нешто што го бара ...

Судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ одложено за 18. декември

Сител - 06.12.2017

Стартот на судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложен за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визуелно и тонско снимање на рочиштата.

„Кинески автопати“, адвокатите бараат рочиштата да се снимаат

Алсат-М - 06.12.2017

Судот ќе има 12 дена да обезбеди услови за снимање на рочиштето за случајот „Траекторија“. Денешното судење се одложи за 18 декември, бидејќи адвокатите на обвинетите побраа аудио-визуелно снимање на процесот.

Одложено рочиштето за случајот „Траекторија“

МРТ - 06.12.2017

Се одложи стартот на судењето за случајот „Траекторија“. Одбраната побара судот да создаде услови за аудио- визуелно снимање на главната расправа. Во овој случај обвинети се лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, екс-министерот Миле Јанакиески, ...

Груевски бара судот да го снима судењето, а го одбегнува снимањето на медиумите во судница

МКД - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето.

Груевски се правда со Козјак, а заборави дека Панде Лазаров доби 5 години затвор за тој случај

Сакам да кажам - 06.12.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по денешното одложено рочиште за случајот „Траекторија“ за кинеските автопати кажа дека е обвинет за нешто што во минатото го правела владата на СДСМ, споменувајќи ја изградбата на хидроцентралата Козјак.

Груевски бара да се снима судењето за кинеските автопати, рочиштето одложено

Сакам да кажам - 06.12.2017

Судењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ денеска беше одложено за 18 декември. Одбраната побара да има тонско и визуелно снимање на судењето, за, како што кажа еден од адвокатите, да бидат сигурни дека сè ...

(ВИДЕО) Груевски за случајот „Траекторија“: Не сум виновен, се што направивме е согласно законот

А1 On - 06.12.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во оставка, Никола Груевски по одложување на рочиштето за „Траекторија“ пред медиумите повторно изјави дека не се чувствува виновен. Тој во овој случај е обвинет за злоупотреба на службената положба и овластувања за лични ...

Груевски и Јанакиески пак заедно во иста судница, но за ново обвинение на СЈО

МКД - 06.12.2017

Поранешниот премиер, Никола Груевски и екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес повторно ќе влезат заедно во судница, но овој пат за ново обвинение. За денес во Основниот суд Скопје 1 е закажан стартот на судскиот процес за ...

Груевски: Обвинети сме за нешто што го правел и СДСМ

+инфо - 06.12.2017

Груевски се товари за делото примање награда за противзаконито влијание. По одложувањето на денешното рочиште на случајот на СЈО „Траекторија“, бидејќи обвинетите сакаа судењето да се снима, поранешниот премиер Никола Груевски изјави дека тие се ...

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Шеталиште - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Почнува „Траекторија“: Груевски, Пешевски и Јанакиевски на обвинителна клупа

+инфо - 06.12.2017

Груевски се товари за делото примање награда за противзаконито влијание, а останатите за злоупотреба на службената положба и овластувања. Во кривичниот суд денеска треба да стартува судењето за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно ...

Одложено рочиштето за „Траекторија“ поради немање услови за снимање на судењето

Мета - 06.12.2017

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ на СЈО, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и ексдиректорот на Агенцијата на државни патишта, Љупчо Георгиевски, се одложи на ...

ЗАКАЖИ, ОТКАЖИ: Груевски сакал да се снима судењето за „Траекторија“

Фактор - 06.12.2017

Закажи, откажи си играат судовите со цел исполнување на „желбите“ на одбраната на екс премиерот Никола Груевски. Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ е одложено поради тоа што обвинетите побараа рочиштата да бидат снимени.

Ново обвинение од СЈО: Груевски и Јанакиески повторно на „иста клупа“

Фактор - 06.12.2017

Случајот со провизиите за кинеските патишта денеска ќе ги седне на иста клупа Груевски и Јанакиески. Двајцата сопартијци, екс премиерот Никола Груевски и екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески се обвинети од СЈО во предметот ...

Груевски пристигна на време на денешното судско рочиште

Локално - 07.12.2017

Почна денешната расправа во Кривичниот суд по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата на протестите во Општина Центар во 2013 година. Поранешниот премиер, Никола Груевкси, обвинет од СЈО, денеска за прв пат пристигна на време, ...

Груевски и Јанакиески денес пак во суд

Тера - 07.12.2017

Поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денес пак ќе влезат заедно во иста судница, но овој пат за насилството во општина Центар. Откако двајца признаа вина, а за еден судијката Татјана ...

(Видео) Судењето за Груевски, Пешевски и за Јанакиески одложено, бараа снимање

Макфакс - 05.12.2017

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и ...

Груевски е обвинет за делото „примање награда“, а не за анекс на договор

Локално - 06.12.2017

Никола Груевски, пратеник и лидер на ВМРО-ДПМНЕ изнесе став во јавноста во врска со случајот „Траекторија“, каде што е првообвинет, кој го оценуваме како манипулативно тврдење и невистина.

Груевски бара судот да го снима судењето, а го одбегнува снимањето на медиумите во судница

Локално - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето.

Пред камери им се суди на Груевски и Јанакиески за насилствата во Центар

Локално - 07.12.2017

Две камери во судницата на Кривичниот суд се денеска вклучени да го снимаат рочиштето по предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилствата во Општина Центар. Обвинети во овој предмет се поранешниот премиер, Никола Груевски и екс ...

Одложено рочиштето за „Траекторија“ поради немање услови за снимање на судењето

Бриф - 06.12.2017

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ на СЈО, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и ексдиректорот на Агенцијата на државни патишта, Љупчо Георгиевски, се одложи на ...

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Вечер - 05.12.2017

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и ...

Груевски со барање да се снима судењето за „Траекторија“, ама не сака да го снимаат новинарите

Таратур - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 18 декември. Судот го прифати барањето на одбраната на обвинетите за визулено и тонско снимање на судењето.

Одложено рочиштето за „Траекторија“ поради немање услови за снимање на судењето

Позитив.мк - 06.12.2017

Почетокот на судењето за случајот „Траекторија“ на СЈО, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешните министри Владимир Пешевски, Миле Јанакиески и ексдиректорот на Агенцијата на државни патишта, Љупчо Георгиевски, се одложи на ...

Утре Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Точка - 05.12.2017

Во кривичниот суд утре почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за ...

Почнува судењето за „Траекторија“ за провизиите за кинеските автопатишта

еМагазин - 06.12.2017

Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и ...

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Sky - 05.12.2017

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот директор на Агенцијата за ...

Почнува судењето за „Траекторија“

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за ...

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

А1 On - 05.12.2017

Во кривичниот суд денеска почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата ...

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Орбис - 06.12.2017

Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и ...

Почнува судењето за „Траекторија“

Локално - 06.12.2017

– Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт ...

Груевски, Јанакиески и Пешевски денеска на обвинителна клупа за „кинеските провизии“

Фокус - 06.12.2017

Судењето по предметот на Специјалното јавно обвинителство „Траекторија“ треба да почне денеска во Кривичниот суд. На обвинителна клупа треба да седнат поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот ...

Груевски, Пешевски и Јанакиески во судница за провизиите за кинеските патишта

Нетпрес - 06.12.2017

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот директор на Агенцијата за ...

Судењето за „Траекторија” одложено за 18 декември

Слободен Печат - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет – поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за ...

Првото судење за Груевски, Пешевски и Јанакиески одложено

Кајгана - 06.12.2017

Одложено судењето кое требаше да се одржи денес. Поради барање на одбраната за тонско и визуелно снимање, одложено е судењето за случајот „Траекторија“, во кое обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ...

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Канал 77 - 06.12.2017

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот директор на Агенцијата за ...

Почнува судењето за „Траекторија“...

Н.Македонија - 06.12.2017

Почнува судењето за „Траекторија“ Во Кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, ...

Груевски, Јанакиески и Пешевски на обвинителна клупа за провизиите за кинеските патишта

Точка - 06.12.2017

Во кривичниот суд почнува судењето за предметот „Траекторија“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, и поранешниот директор на Агенцијата за ...

Судењето за „Траекторија“ одложено за 18 декември

Press24 - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство, е одложено за 18 декември годинава. Обвинетите во овој предмет - поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за ...

ВИДЕО: Судењето на Груевски, Јанакиески и Пешевски одложено, бараа снимање на процесот

А1 On - 06.12.2017

Денешното рочиште за случајот „Траекторија“ беше одложено од причина што судењето не било подготвено за тонско и визуелно снимање. Одбраната побара се што се случува во судницата да биде снимено во видео или аудио формат.

Груевски негира вина во случајот „Траекторија“

Макфакс - 06.12.2017

Лидерот на опозицијата, Никола Груевски повторно изјави дека негира било каква вина во случајот „Траекторија“, каде се терети за злоупотреба на службената положба и овластувања за лични цели во постапката за избор на компанија за изградба на ...

„Траекторија“ одложена за 18 декември, одбраната бара да се снимаат рочиштата

Канал5 - 06.12.2017

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за траснпорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на Агенцијата за државни ...