TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака изгледа кога гром ќе удри во авион на полетување (видео)

Таратур - 15.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ беше удрен од гром при полетувањето од аеродромот во Амстердам. Видеото од полетувањето за брзо време се прошири по социјалните ...

ДРАМАТИЧНА СНИМКА: Гром удира во авион неколку моменти по полетувањето (видео)

Кумановски м. - 15.11.2017

loading... Во авион на компанијата „KLM“ при полетувањето ударил гром, а снимката од оваа нималку пријатна појава е вирална на социјалните мрежи. Инцидентот се случил на аеродромот Шипхол во Амстердам.

Dubai Airshow: Над 160 летала, акробации во воздух и бизнис зделки вредни милијарди

Кајгана - 14.11.2017

Еден од најголемите аеросаеми во светот, Dubai Airshow, моментално се одржува во најголемиот град на ОАЕ, каде се изложени над 160 летала, а бизнис зделките што се прават таму вредат милијарди долари.

Супер луксузен авион претставен во Емиратите

Алсат-М - 14.11.2017

Луксузот во Обединетите Арапски Емирати нема граници. Деновиве една авио компанија од Дубаи го претстави супер-луксузниот авион Боинг 777, инспириран од класата Ц на Мерцедес Бенз. Авионот поседува шест приватни простории од прва класа опремени со ...

Патнички авион погоден од гром над Амстердам (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2017

Патувањето во лоши временски услови секогаш носи одреден ризик - особено кога сте во авион „боинг 777“ што влетува во наелектризиран облак. На драматична снимка објавена на интернет се гледа како молња го удира носот на авион упатен од аеродромот во ...

Застрашувачки момент при пад од авион

Кајгана - 14.11.2017

Член на екипажот од кинеската авио – компанија Xiamen airlines доживеал незгода додека влегувал во авионот на аеродромот Џенгџоу во Кина. Снимката од безбедносните камери покажува како лицето буквално пропаѓа непосредно после самото влегување во ...

(Видео) Гром удри во патнички авион при полетување

Макфакс - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во моментот на полетувањето. Инцидентот се случил на аеродромот „Шипол“ во Амстердам. За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот во боингот не е ...

Кога гром ќе удри во патнички авион во лет

Кајгана - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија KLM го погоди гром при полетување од аеродромот „Шипол“ во Амстердам. За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот на авионот Boing 777 не е повреден во инцидентот.

Молња удри во авион при полетување (ВИДЕО)

Канал5 - 14.11.2017

Патничкиот авион на Холандската компанија КЛМ беше погоден од молња при полетувањето . Инцидентот се случил на аеродромот Шипхол во Амстердам . Патничкиот авион Боинг 777 полетал пред почетокот на силната бура , и во моментот на полетувањето беше ...

(ВИДЕО) Молња удри во авион при полетување

Фактор - 14.11.2017

Во авион на холандската авиокомпанија КЛМ удри молња при полетување. Инцидентот се случи на аеродромот Шипхол во Амстердам, а никој од патниците не е повреден. Снимката се појави на социјалните мрежи и за брзо време стана многу ...

Сигурноста на рускиот авион „Сухој Суперџет 100” за година дена унапредена за 22%

Руска реч - 14.11.2017

„Цивилна авијација Сухој” планира да воведе систем за онлајн-контрола на техничката состојба на авионот. Сигурноста на рускиот авион „Сухој Суперџет 100“ (SSJ-100) за година дена е подобрена за 22,4%, соопшти за ТАСС официјален претставник на ...

Водечката авио компанија објави како ќе изгледа бизнис класата во новиот Boeing 777 (Видео)

Среќа.mk - 14.11.2017

Водечката авио компанија “Emirates Airlines” објави како ќе изгледа бизнис класата во новиот Boeing 777. Кабините се протега на простор од 3,7 метри квадратни и нудат приватност. На патниците од оваа класа им следува гурманска вечера и телевизор од ...

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

Сител - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

Emirates купува 40 авиони „Boeing 787“ за 15 милијарди долари

Денар - 13.11.2017

Најголемата авиокомпанија на Блискиот Исток, со седиште во Дубаи, „Emirates“, постигна договор да купи 40 авиони „Boeing 787-10 Dreamliner“ кои чинат 15,1 милијарди долари. Најавата беше направена од извршниот директор на „Emirates“ Ахмед бин Саид ...

Боинг „растури“ на авио самитот во Дубаи

Фактор - 13.11.2017

Американскиот производител на патнички авиони Боинг има фантастичен настап на авио-саемот во Дубаи бидејќи од старт успеа да склучи два многу значајни и скапи договори. Авиокомпанијата Емирејтс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител ...

Драматична снимка: Гром погоди авион над Амстердам (видео)

Република - 14.11.2017

Патувањето во лоши временски услови секогаш носи одреден ризик – особено кога сте во авион „боинг 777“ што влетува во наелектризиран облак. На драматична снимка објавена на интернет се гледа како молња го удира носот на авион упатен од аеродромот во ...

(Видео) Гром удри во патнички авион при полетување

Вечер - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во моментот на полетувањето. Инцидентот се случил на аеродромот „Шипол“ во Амстердам. За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот во боингот не е повреден.

Авиокомпанијата „Емиратс“ купува 40 авиони „Боинг“

+инфо - 13.11.2017

И државната авио-компанија на Азербајџан најави дека ќе купи пет летала Боинг 787-8 и два транспортни авиони за вкупно 1,1 милијарди долари. Авиокомпанијата „Емиратс“ од Дубаи потпиша договор со американскиот производител „Боинг“ да купи 40 авиони ...

Боинг „растури“ на авио самитот во Дубаи

Шеталиште - 13.11.2017

Спонзорирано од СН ФИНАНСИИ Американскиот производител на патнички авиони Боинг има фантастичен настап на авио-саемот во Дубаи бидејќи од старт успеа да склучи два многу значајни и скапи договори.

ВИДЕО: Гром погоди патнички авион за време на полетувањето

А1 On - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во текот на полетувањето од аеродромот во Амстердам. За среќа никој од патниците и членовите на екипажот во Боингот 777 не беше повреден.

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

А1 On - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

ВИДЕО: Гром погоди патнички авион за време на полетувањето

Орбис - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во текот на полетувањето од аеродромот во Амстердам. За среќа никој од патниците и членовите на екипажот во Боингот 777 не беше повреден.

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

Орбис - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

Гром удри во патнички авион при полетување

Точка - 14.11.2017

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во моментот на полетувањето. Инцидентот се случил на аеродромот „Шипол“ во Амстердам. За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот во „боингот“ не е повреден.