TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сведоштво: Автобусот пливаше во крв, не беа поштедени ни постарите ни децата

Слободен Печат - 21.10.2017

Најпрво, групата се качи на вториот кат и започна да удира по сите патници, воопшто не грижејќи се дали станува збор за стари лица или за деца. За кратко време целиот автобус пливаше во крв, а на сите страни можеа да се видат луѓе со дупнати глави, ...

Уште една тепачка среде Скопје ја наполни болницата 8-ми септември со повредени

Sky - 21.10.2017

На 20.10.2017 година во 23.50 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата М.А. (39) од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М.

Инцидент на скопски Бит пазар, „Комитите“ тврдат не учествувале

24 Вести - 20.10.2017

Разочарувањето од фудбалскиот резултат синоќа се претопи во хаос на скопски Бит пазар. Едно лице приведено и три лесно повредени е исходот од тепачката и каменувањето на автобуси кои се случиле непосредно по фудбалскиот меч Вардар Реал Сосиедад.

Навивачи или хулигани: Масовна тепачка во автобус на ЈСП

Телевизија Нова - 20.10.2017

Масовна тепачка во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие. Синоќа околу 21 часот на булеварот “Крсте Петков Мисирков” кај Бит Пазар во двокатниот градскиот автобус број 50 настанал хаос.

МВР го утврдува идентитетот на тепачите од градска 50-ка

Алфа - 20.10.2017

Тројца се повредени, демолиран е еден приватен градски автобус, а 10 мина завршиле во полициска станица. Се тепале, на горниот кат од градска 50ка, па му го фатиле воланот на возачот на автобусот и предизвикале сообраќајка.

За дивеењето на Бит-пазар, во полиција повикани малолетници и тројца возрасни

Мета - 20.10.2017

Заради расчистување на вчерашното дивеење на булеварот Крсте Мисирков во Скопје, близу Битпазар, полицијата повикала седум малолетници и тројца возрасни на разговор во полициската станица „Битпазар“.

МВР: По вчерашната тепачка во автобус на ЈСП повикани на разговор 10 лица од кои 7 се малолетници

МКД - 20.10.2017

Во врска со вчерашниот настан на нарушен јавен ред и мир кој се случи на бул. „Крсте Мисирков" во автобус на ЈСП бр. 50, во којшто учествувале повеќе лица, во полициската станица Бит Пазар извршен е разговор со десет лица, од кои седум малолетни и ...

МВР: За тепачката во автобус кај Бит пазар извршен разговор со 10 лица

А1 On - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Тројца повредени, 13 приведени во тепачката на Бит Пазар

Канал5 - 20.10.2017

По синоќешниот натпревар помеѓу „Вардар“ и „Реал Сосиедад“ – инцидент во автобус на ЈСП. Тепачката во бројот 50. на горниот кат, настанала помеѓу навивач на „Вардар“ и патник во автобусот.

Седуммина од тепачите што вчера дивееја во автобус немале ни 18 години

Фокус - 20.10.2017

Извршен е разговор со десет лица меѓу кои и возачот по синоќешниот инциденти во двокатен автобус каде група навивачи се степале, при што еден од нив го земал воланот од шоферот и предизвикал судар во приватна 20ка, информираат од Министерството за ...

Тепачки за билдање патриотизам во време на избори!

Либертас - 20.10.2017

„Демолирани автобуси во Бит Пазар во кои се превезуваа ‘Комитите’“, „Шверцерите ги каменуваа Комитите“, „Дојде живот, и почнаа Шиптарите да ги тепаат Македонците на сред Бит Пазар“, „Гласајте пак за ‘живот’“…, ова беа само дел од вчерашните наслови ...

Млади лица со обележја на ФК Вардар - причина за инцидентот вчера на Бит Пазар

Сител - 20.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, синоќа на скопски Битпазар се случи инцидент во кој беа каменувани два автобуси во кои се превезувале навивачи на ФК Вардар.

Тројца повредени, еден приведен во инцидентот кај Битпазар

Sport 1 - 20.10.2017

Три лица биле повредени, а едно приведено од полицијата, по синоќешниот инцидент, кој се случил на Битпазар. Иако неофицијално инцидентот бил поврзан со навивачи од мечот Вардар – Реал Сосиедад, во извештајот на МВР нема потврда за тоа.

Тројца завршија во болница по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Сакам да кажам - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

Тројца повредени и еден приведен во тепачка во автобус во близина на Битпазар

МРТ - 20.10.2017

Повеќе лица го нарушиле јавниот ред и мир и ги нападнале патниците во автобусот на јавниот превоз со број 50. Три лица се повредени, а едно е приведено во тепачката која настанала вчеравечер на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ во близина на ...

Тројца повредени во тепачка на две групи кај Бит-пазар

Позитив.мк - 20.10.2017

Две групи сиоќа предизвикале инцидент кај Бит-пазар, во кој, според полициски информации, повредени се три лица, а оштетени се и два автобуси, јавува „Мета“. Од МВР не ги соопштуваат причините за инцидентот, а дел од медиумите објавија дека тој бил ...

Масовна тепачка со повредени во автобус на Бит Пазар

Фактор - 20.10.2017

Доцна вечерта се случи масовна тепачка во автобус на Бит Пазар во која најмалку тројца се поврдени и со возила на итна медицинска помош се префрлени во Ургентен центар. Засега полицијата информира за едно приведено лице, како и ветување дека се ...

Филмска тепачка во Скопје: Го презеле воланот во градски автобус и се судриле во приватен

еМагазин - 20.10.2017

Три лица се повредени синоќа околу 21 часот на постојката кај 26-ти Јули во центарот на Скопје, кога повеќемина насилници го нарушиле јавниот ред и мир и нападнале патници во градски автобус број 50.

Тројца повредени во тепачка во Кисела Вода по расправија околу времето на изведување на градежни работи

Либертас - 21.10.2017

Синоќа во 23.50 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата М.А. (39) од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

Полицијата врши информативни разговори со десетина лица – детали за вчерашните инциденти ан Бит пазар

Sky - 20.10.2017

Во врска со вчерашниот настан на нарушен јавен ред и мир кој се случи на бул. “Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП – бр. 50, во којшто учествувале повеќе лица, во Полициската станица Бит Пазар извршен е разговор со десет лица (седум малолетни и три ...

МВР: За тепачката во автобус кај Бит пазар извршен разговор со 10 лица

24 Вести - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Детали од политичката тепачка на Битпазар

Вечер - 20.10.2017

„Демолирани автобуси во Бит Пазар во кои се превезуваа 'Комитите'", „Шверцерите ги каменуваа Комитите", „Дојде живот, и почнаа Шиптарите да ги тепаат Македонците на сред Бит Пазар", „Гласајте пак за 'живот'"...

Навивачи со дресови на Вардар - причина за вчерашниот инцидент на Бит Пазар

Скопје инфо - 20.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, синоќа на скопски Битпазар се случи инцидент во кој беа каменувани два автобуси во кои се превезувале навивачи на ФК Вардар.

Тројца повредени, еден приведен во инцидентот кај Битпазар

Скопје24 - 20.10.2017

Три лица биле повредени, а едно приведено од полицијата, по синоќешниот инцидент, кој се случил на Битпазар. Иако неофицијално инцидентот бил поврзан со навивачи од мечот Вардар – Реал Сосиедад, во извештајот на МВР нема потврда за тоа.

Три лица хоспитализирани по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Канал 77 - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

МВР со детали за вчерашниот хаос кај Бит пазар – навивач го фатил воланот на автобусот и направил судир со друг автобус

Локално - 20.10.2017

МВР објави соопштение за вчерашниот инцидентот што се случи кај Бит пазар, по натпреварот меѓу Вардар-Сосиедад. „Околу 21,00 час. пријавено е дека на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр.

Тепачка во Скопје - две лица завршиле во болница

Press24 - 21.10.2017

Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.А. од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

МВР: 10-мина на разговор за вчерашниот инцидент во автобусот „50“

ТВ21 - 20.10.2017

Во врска со вчерашниот настан на нарушен јавен ред и мир кој се случи на бул. “Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП – бр. 50, во којшто учествувале повеќе лица, во Полициската станица Бит Пазар извршен е разговор со десет лица (седум малолетни и три ...

МВР: За тепачката во автобус кај Бит пазар извршен разговор со 10 лица

Слободен Печат - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Три лица завршија во болница по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Exclusive.mk - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

Тројца на Ургентен по тепачка во автобус од ЈСП кај Бит пазар

Таратур - 20.10.2017

МВР синоќа излезе со соопштение за инцидентот во автобусот на ЈСП на Бит пазар. „Околу 21 часoт пријавено е дека на булeварот „Крсте П. Мисирков“ на постојката кај 26-ти јули во автобус на ЈСП бр.

Тепачка во Скопје – ги претепал затоа што реновирале доцна навечер

Република - 21.10.2017

Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.А. од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

Седуммина учесници во навивачката пресметка на Битпазар биле малолетни

Gol.mk - 20.10.2017

Министерството за Внатрешни Работи (МВР) излезе со нови детали за тепачката која се случи на Битпазар, непосредно по крајот на натпреварот меѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад во Лигата на Европа.

За тепачката во автобусот кај Бит-пазар, во полиција сослушани 10 лица

Макфакс - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Детали за масовната тепачка во автобус на Бит Пазар- три лица на Ургентен

Press24 - 20.10.2017

Три лица се повредени, а едно е приведено откако група лица синоќа нападнале патници во автобус брoj 50 на ЈСП на булevarot „Крсте Мисирков“ во Скопје кај 26-ти Јули, предизвикале сообраќајка на автобусот и продлжиле со тепачка на постојката.

Тројца повредени во тепачка во Кисела Вода по расправија околу времето на изведување на градежни работи

Локално - 21.10.2017

Синоќа во 23.50 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата М.А. (39) од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

Десет лица на информативен разговор по тепачката на Бит пазар

Newsroom - 20.10.2017

„Во врска со вчерашниот настан на нарушен јавен ред и мир кој се случи на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП – бр. 50, во којшто учествувале повеќе лица, во Полициската станица Бит Пазар извршен е разговор со десет лица (седум малолетни и три ...

МВР за тепачката на Бит Пазар: Разговарано е со десет лица,едно е приведено

Телевизија Нова - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

МВР: Tри лица завршија на Ургентен по тепачка кај Бит-пазар

Кајгана - 20.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштение за инцидент кој се случи во автобус на ЈСП на Бит-пазар. „Околу 21 часoт пријавено е дека на булeварот „Крсте П. Мисирков“ на постојката кај 26-ти јули во автобус на ЈСП бр.

Тепачка заради реновирање- две лица завршиле во болница

Пулс24 - 21.10.2017

Тепачка заради реновирање- две лица завршиле во болница Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.А.

Тепачка во градски автобус, има и повредени

Поглед - 20.10.2017

Синоќа во градски автобус со број 50 се случил инцидент, каде поголема група млади момчиња започнале тепачка на горниот кат, по што истата продолжила и на долниот кат, каде непознат сторител му го зел и воланот на шоферот и предизвикал сообраќајка.

МВР: За тепачката во автобус кај Бит пазар извршен разговор со 10 лица

еМагазин - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. „Крсте Мисирков“ во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Детали за масовната тепачка во автобус на Бит Пазар- 3 лица на Ургентен!

Пулс24 - 20.10.2017

Вчера околу 21 часот на булеварот Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули, во автобус на ЈСП бр. 50, од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во автобусот.

Тепачка заради реновирање – две лица завршиле во болница

Скопје инфо - 21.10.2017

Вчера околу 23 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу 39-годишниот М.А. од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од друга страна.

Детали за синоќешната тепачка на Битпазар: Седуммина учесници биле малолетни

Скопје24 - 20.10.2017

Министерството за Внатрешни Работи (МВР) излезе со нови детали за тепачката која се случи на Битпазар, непосредно по крајот на натпреварот меѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад во Лигата на Европа.

Десет лица на разговор за синоќешната тепачка кај Бит пазар

Нова ТВ - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на бул. Крсте Мисирков во автобус на ЈСП бр.50, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тројца повредени и еден приведен во тепачка во автобус во Скопје

ТВ21 - 20.10.2017

Три лица се повредени, а едно е приведено откако група лица синоќа нападнале патници во автобус бр. 50 на ЈСП на бул. „Крсте Мисирков“ во Скопје кај 26-ти Јули, предизвикале сообраќајка на автобусот и продлжиле со тепачка на постојката.

За тепачката во автобус кај Бит-пазар, во полиција сослушани 10 лица од кои 7 се малолетници

Точка - 20.10.2017

Во полициската станица Бит-пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент на булевар Крсте Мисирков во автобус на ЈСП бр.50. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира ...

Три лица завршија во Ургентниот центар по инцидентот на Бит пазар

Нетпрес - 20.10.2017

Во четвртокот вечерта по 21 часот на булеварот „Крсте Мисирков“ на постојката кај стоковнта куќа „26-ти Јули“, во автобус на ЈСП бр. 50, од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во ...

МВР - За тепачката во автобус кај Бит пазар извршен разговор со 10 лица

Р.С.Европа - 20.10.2017

Во полициската станица Бит пазар е извршен разговор со десет лица за синоќешниот инцидент во автобус на ЈСП. Разговарано е со седум малолетници и три полнолетни лица, меѓу кои и возачот на автобусот, информира Министерството за внатрешни работи во ...