TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Алфа - 20.03.2017

Нови избори се единствено исправно решение за надминување на политичката криза во Македонија, кажа Унгарскиот премиер Виктор Орбан на денешната средба со Претседателот Иванов. Нови избори се единствено исправно решение за надминување на политичката ...

Иванов со пораки од Унгарија – Да се одржи конститутивна и да се отфрли платформата

ТВ21 - 20.03.2017

По Азербејџан, претседателот на државата Ѓорге Иванов замина во еднодневна посета на Унгарија. По средбата со неговиот унгарски колега Јанош Адер, Иванов порача што поскоро да се одржи конститутивна седница на која ќе се избере претседател на ...

Иванов – Орбан: Други држави да не се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Мета - 20.03.2017

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на работната посета на Унгарија се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан на кого му изразил благодарност за поддршка што Македонија ја добива од Унгарија во однос на уставното име, за ...

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Курир - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Будимпешта:Претседателот Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата за отфрлање на Тиранската платформа

Алфа - 20.03.2017

Европската унија но и НАТО внимателно да ја разгледаат реалноста со која се соочува Македонија и нашиот регион. Европската унија но и НАТО внимателно да ја разгледаат реалноста со која се соочува Македонија и нашиот регион.

Претседателот Иванов во работна посета на Унгарија

МРТ - 20.03.2017

Ургентно е потребно конститутивната седница на Собранието да биде завршена, а мнозинството да се откаже од тиранската платформа за да може да го добие мандатот за влада- порача претседателот Иванов.

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Курир - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов: Македонија нема да прифати уцени, без отфрлање на платформата нема мандат

Телевизија Нова - 20.03.2017

Претседателот Ѓорге Иванов е во посета на Унгарија. По средбите со претседателот на Унгарија Јанош Адер, се одржа прес конферецнија, на која Иванов уште еднаш повтори дека без откажување од тиранската платформа, нема да додели мандат за формирање на ...

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Канал5 - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Канал5 - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов- Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вечер - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Локално - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Република - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди платформата од Тирана

+инфо - 20.03.2017

Шефот на македонската држава рече дека очекува ЕУ и НАТО внимателно да ја разгледаат реалноста со која се соочува Македонија. Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската ...

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Press24 - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов со јавна благодарност до Унгарија

Р.С.Европа - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која поведе иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија...

Н.Македонија - 20.03.2017

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија.

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Телевизија Нова - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Орбан-нови избори се решение за излез од кризата во Македонија

Р.С.Европа - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов во Унгарија: Очекувавме платформата да биде осудена, овој преседан ќе го искористат и други држави

Република - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Сител - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Сител - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов-Орбан: Неприфатливо е други земји да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

МКД - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порачал унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

СРЕДБА ИВАНОВ - ОРБАН: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Телеграф - 20.03.2017

Претседателот Иванов на средбата изразил благодарност за севкупната поддршка што Република Македонија ја добива од Унгарија За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија.

Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли платформата од Тирана

Идивиди - 20.03.2017

Будимпешта, 20 март 2017 (МИА) - Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот ...

Иванов – Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Телевизија Нова - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана...

Н.Македонија - 20.03.2017

Иванов посочи дека ургентно е потребно конститутивната седница на Собранието на РМ да биде завршена, да се избере претседател и да можат активностите кои ги имаме како држава, нормално да се спроведуваат Јавна благодарност до Унгарија која покрена ...

Иванов- Орбан: Унгарија има цврст став против Тиранската платформа

Нетпрес - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: И благодариме на Унгарија за иницијативата до ЕУ да се осуди платформата!

МКД - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов - Орбан: Неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Македонија

Вест - 20.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

А1 On - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Премиерот на Унгарија се сретна со Иванов! Еве што му порача

Бизнис Вести - 21.03.2017

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за излез од политичката криза во Република Македонија, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан ...

ИВАНОВ: Нашиот Устав е недоречен кога не може од прв обид да се избере влада

Телеграф - 20.03.2017

Особено се усложнува состојбата зашто сега имаме влијание од друга држава во внатрешните работи во Македонија со изготвување платформа, која е постизборна и која опфаќа прашања што ние сметаме дека досега се затворени со Охридскиот рамковен договор ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Макфакс - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов во понеделникот на средбата со унгарскиот колега Адер Јанош во Будимпешта.

Иванов со благодарност до Унгарија за иницијативата да се осуди Тиранската платформа

Пулс24 - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Exclusive.mk - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...

Иванов: Благодарност до Унгарија за иницијативата да се отфрли и осуди платформата од Тирана

Вечер - 20.03.2017

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција со неговиот унгарски колега Адер Јанош во ...