TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најтежок пораз на Реал во евролигашката историја, Басконија на праг за страшен рекорд

Спортски - 15.11.2017

Со огромни маки Пабло Ласо се соочува ова сезона – од бројни проблеми со повреди, до лоша форма на неколку клучни играчи. А синоќа го претрпе и еден од најтешките порази во тренерската кариера. Поточно, негов и клупски најтежок пораз во Евролигата.

Реал Мадрид во сериозна криза: Запиша неславен историски рекорд (Видео)

Дерби - 15.11.2017

Реал Мадрид е во сериозна криза. Најпрвин во шпанското „Ел класико“, кошаркарите на ,,кралскиот клуб” изгубија од Барселона, за да пo неколку дена, на гости забележат сериозен пораз со 30 поени разлика од Басконија во Евролигата, за финални 105:75.

Реал го претрпе најтешкиот пораз во евролигашката историја! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Пабло Ласо сезонава се соочува со големи и сериозни проблеми, од бројните повреди, па сѐ до лошата форма на неколку водечки играчи, а вечерва го претрпе и еден од најтешките порази во кариерата! Поточно, за него и за клубот најтешки порази во ...

ВИДЕО: „Кралот“ ја загуби главата кај Басконија, Химки доби лекција од Панатинаикос

Gol.mk - 14.11.2017

Екипата на Реал Мадрид влезе во резултатска криза. По поразот во „Ел класико“ против Барселона во првенството, за кошаркарите на кралскиот колектив следеше нов пораз, овој пат во Евролигата и тоа убедлив, од Басконија (105-75).

Басконија го „погреба“ Реал во „плиткиот гроб“ кој сами си го ископаа

Таратур - 15.11.2017

Со огромни маки Пабло Ласо се соочува ова сезона – од бројни проблеми со повреди, до лоша форма на неколку клучни играчи. А синоќа го претрпе и еден од најтешките порази во тренерската кариера. Поточно, негов и клупски најтежок пораз во Евролигата.

Реал Мадрид во сериозна криза: Запиша неславен историски рекорд

Точка - 15.11.2017

Реал Мадрид е во сериозна криза. Најпрвин во шпанското „Ел класико“, кошаркарите на ,,кралскиот клуб” изгубија од Барселона, за да пo неколку дена, на гости забележат сериозен пораз со 30 поени разлика од Басконија во Евролигата, за финални 105:75.