TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Карлеуша откри што мисли за разголените фотографии на Дара Бубамара на социјалните мрежи

Репортер - 13.09.2017

На Дара Бубамара неодамна ѝ беше исклучен инстаграм-профилот поради разголените фотографии, а целиот случај го прокоментира и нејзината колешка Јелена Карлеуша. Дара Бубамара неодамна на кратко остана без својот инстаграм-профил затоа што ...

Сека симулира секс-сцена со својот сопруг на „Инстаграм“

Репортер - 13.09.2017

Српската фолк-пејачка Сека Алексиќ постојано ја истакнува својата сексуалност на социјалните мрежи. Таа на својот инстаграм-профил објави две провокативни фотографии со кои предизвика бура реакции кај обожавателите.

Дали ова е нејзиното најсекси издание - Цеца предизвика буба на социјалните мрежи

Press24 - 13.09.2017

Најголемата фолк ѕвезда на нашите простори, Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најсексипилните жени на естрадата. Ќерката на поранешниот фудбалер Владан Лукиќ правела свадба деновиве, а нејзина гостина била и Цеца.

(ФОТО) Дара Бубамара ги кани обожавателите на настап, а како мамка се послужи со голите гради!

Вистина.мк - 13.09.2017

Пејачката Дара Бубамара е дива и нескротлива во секој поглед. Дара добро знае дека без голотија ништо не е така лесно, особено откако ја навикна својата публика дека освен песна треба да понуди и провокација.

(ФОТО) Се сеќавате ли на барбиката со ликот на Брена: Пејачката ја извади од нафталин и не потсети на минатото!

Вистина.мк - 13.09.2017

Во времето на поранешна Југославија пејачката Лепа Брена беше доста помлада и многу поактуелна на музичко поле. Тогаш дури беше пуштена во продажба барбика со ликот и телото на Брена – кукла облечена во карирана комбинација и бела кошула.

Јелена Розга заплака по летото

Репортер - 13.09.2017

Хрватската поп пејачка Јелена Розга е уште една од оние луѓе што не сакаат да се помират со заминувањето на летото. Заради времето кое станува постудено од ден на ден, заради дождот што паѓа повремено и дебелите џемпери кои стануваат дел од ...

Тој бил најголемата љубов на Цеца- денес повторно се сретнаа

Пулс24 - 13.09.2017

Викендов во еден белградски ресторан се одржала свадба на ќерката на поранешен фудбалер и репрезентативец на Југославија. Се работи за Владан Лукиќ, а неговата ќерка Сара изразила желба на свадбата да и пее Цеца.

Жешки сцени покрај базен: Сека се соблече топлес, па го „јавна“ сопругот пред сите!

Вистина.мк - 13.09.2017

Пејачката Сека Алексиќ се опуштила на одмор со сопругот и синот, па објавила неколку секси фотографии од Грција. Алексиќ прво се соблече топлес и постави фотографија на социјалните мрежи. Потоа го „јавна“ сопругот Вељко и тоа го објасни со ...

Пријателски совет: Еве што го посоветува Цеца Лукас по скандалот со Соња

Сител - 12.09.2017

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот колега Аца Лукас со години се добри пријатели. Токму пријатели се оние кои би требало да дојдат на помош кога на нив блиските им е потребно тоа, па така и Цеца секогаш беше тука за Лукас.

Најжешка фотографија ова лето: Сека се опушти па го јавна мажот на базен

Сител - 12.09.2017

Сека Алексиќ ужива во семејниот живот со својот сопруг Вељко Пиљкиќ и синот Јаков. Пејачката отиде на одмор со својот сопруг, па се пофали со провокативна фотографија на Инстаграм. Таа во костим за капење, покрај базенот му седна на Вељко на грбот, ...

„Не сме јас и ти никаков спој“ - Сека со емотивна порака до сопругот

Press24 - 12.09.2017

Сека Алексиќ и Вељко Пиљикиќ важат за најскладен пар на српската јавна сцена. Општо е познато дека долго време се обидуваа да добијат дете, но таа желба конечно им се исполни. Сека одлучи со емотивна порака да му ја честита годишнината од брак на ...

Ова се чекаше: Цеца со порака до Лукас после сите негови скандали со Соња

Press24 - 12.09.2017

Цеца и Аца Лукас се долгогодишни пријатели на естрадата, па со нетрпение се очекуваше нејзиниот збор за сето она што со денови се случува, поврзано со скандалите меѓу Лукас и неговата сопруга Соња.

Гори Инстаграм: Цеца се соблече во мини бикини и го покажа бујното деколте!

iPortal - 12.09.2017

Светлана Цеца Ражнатовиќ замина на заслужен одмор на Кипар, од каде што објави фотографија поради која гори Инстаграм. За фолк ѕвездата започна летото, како што навела под фотографијата на која позира во ...

Еве што му порача Цеца на Аца Лукас после сите скандали со Соња

Курир - 12.09.2017

Аца Лукас и Цеца Ражнатовиќ се долгогодишни блиски пријатели, па беше неминовно неговата моментална ситуација да ја прокоментира и фолк ѕвездата. Имено, како што самиот Аца Лукас кажа, Цеца во оваа ситуација, заедно со уште неколку луѓе од естрадата ...

Цеца во краток фустан го запали Инстаграм – бујно деколте, тенка половина и долги нозе кои никого не оставаат ...

Exclusive.mk - 12.09.2017

Цеца Ражнатовиќ во мал бел фустан во кој изгледа прекрасно. Познатата фолк-пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ објави видео на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм со кое ги воодушеви своите обожаватели.

Фото: Сека со провокативни фотографии со сопругот во Грција

Press24 - 13.09.2017

Српската фолк-пејачка Сека Алексиќ постојано ја истакнува својата сексуалност на социјалните мрежи. Таа на својот инстаграм-профил објави две провокативни фотографии со кои предизвика бура реакции кај обожавателите.

Дали ова е нејзиното најсекси издание – Цеца предизвика бура на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Маркукуле - 13.09.2017

Најголемата фолк ѕвезда на нашите простори, Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најсексипилните жени на естрадата. Ќерката на поранешниот фудбалер Владан Лукиќ правела свадба деновиве, а нејзина гостина била и Цеца.

Го запали Инстаграм: Јелена Карлеуша во бел фустан без долна облека

Хитпортал - 12.09.2017

Јелена Карлеуша е една од најсмелите балкански ѕвезди, на која не и е гајле што другите мислат за неа. Нејзиниот препознатлив симбол е стилот на облекување кој секогаш е провокативен, некогаш и повеќе од потребното.

Преку Инстаграм Северина и го честиташе роденденот на свекрвата

Хитпортал - 12.09.2017

По настапите во Македонија, Северина се врати во родната Хрватска од каде и го честиташе роденденот на нејзината свекрва. Пејачката на Инстаграм објави фотографија од Ќеба и Оља Којиќ со која испрати искрени желби.

30.000 лајкови, 120 коментари за 2 часа: Анастасија во секси бел фустан на свадба го запали интернетот!

Сител - 12.09.2017

Фотографиите кои ги објавува Анастасија Ражнатовиќ секогаш привлекуваат големо внимание, но одамна не настанала ваква узбуна, како што е случајот кога ќерката на Цеца објавила фотографија од венчавката на која била.

Со тебе не доживеав ниту една тага, ти си мојот војник!

Вечер - 12.09.2017

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг деновиве прославија осум години брак, а по тој повод пејачката напишала трогателен статус на социјалните мрежи преку кој му порачала на својот сакан дека токму тој е нејзината најголема радост во животот.

Јелена Карлеуша секси и на аеродром

Репортер - 12.09.2017

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша уште еднаш покажа дека не мора да е гола за да биде секси. Таа објави фотографии од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград каде што се фотографираше пред заминувањето за Германија.

Видео: Погледнете како е облечена Цеца за по дома

Press24 - 12.09.2017

Цеца се снимаше во својот дом и покажа што прави во дневната соба. цеца е дефинитвно како виното, колку постара толку ...

Сека до сопругот: „Кога ќе се сетам на тагата со тебе”

Република - 12.09.2017

– Ако треба да ги набројам тажните моменти во кои те имав само тебе, не би се сетила на ниеден. Ти си таа страна на мојата душа која ни со невидлива креда не нацртала тага. Кога цел живот би имала таков војник и ангел покрај себе, би била пресреќна.

(ВИДЕО) Цеца се пофали со својата дневна соба

Репортер - 12.09.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ го преплавува Инстаграм. Овој пат таа на обожавателите им ги отвори вратите од својот дом, па објави видео од дневната соба. Таа покажа како ѝ изгледа домот, но и како се подготвува за ...

Карлеуша се пофали со „ѕверката“ од 150.000 евра!

Попара - 12.09.2017

Јелена на својот Инстаграм поставила фотографија од скапоцениот автомобил, а може да се забележи дека одлично и одговара. Дали овој автомобил е подарок од нејзиниот сопруг Душко Тошиќ или Карлеуша го искористила само за фотографирање, останува да ...

(ФОТО) Ваков момент не се гледа често: Кеба јавно стиснат до сопругата, но со повод!

Вистина.мк - 12.09.2017

Српскиот фолк пејач Драган Којиќ-Кеба и свекор на Северина, скоро и да нема пракса да ја покажува сопругата пред јавноста, но овој пат направи отстапка од сопствените правила. Имено, поводот за ваквиот преседан беше роденденот на Оља, со која излезе ...

Цеца се снимаше во својот дом: Покажа што прави во дневната соба!

Вистина.мк - 12.09.2017

Социјалната мрежа Инстаграм очигледно стана доста интересна за пејачката Цеца Ражнатовиќ. Таа своите обожаватели ги почести со видео од нејзиниот дом, во дневната соба. Цеца на ова кратко видео е сама и спремна за излегување.

Анастасија облече бел фустан и ја засени невестата (фото)

Press24 - 12.09.2017

Анастасија Ражнатовиќ редовно ги фасцинира своите фанови објавувајќи фотографии на Инстаграм на кои изгледа дотерана и средена. Овојпат таа ги изненади сите зошто се одлучи да облече бел фустан и да отиде на свадба.

Раскош: Во овој „рај“ летува Сека Алексиќ со семејството! (ФОТО)

Вистина.мк - 12.09.2017

Ресортот во кој е сместена Сека Алекси со синот и сопругот, изгледа фантастично. Заслужен одмор во септември си дозволи пејачката Сека со сопругот Вељко и синот Јаков во Грција. Тие се сместени во еден хотелски комплекс, а пејачката сподели и со ...

(ФОТО) Оперирана од осет: Анастасија се појави на свадба облечена како невеста!

Вистина.мк - 12.09.2017

Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија, изминатиот викенд присуствуваа на свадбена веселба во Белград, каде ќерката на фолк –дивата направи тотална грешка со изгледот. Оние добро упатените во модата добро знаат дека целосно бела комбинација не ...

Цеца го „урна“ Инстаграм со ова свое издание (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 11.09.2017

Ова издание на популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ ги воодушеви припадничките на понежниот пол. Станува збор за краток фустан со карнери, кој се врзува околу половината, истакнувајќи ја на тој начин витата става.

Времеплов: Лепа Брена ја врати фризурата од почетокот на кариерата (ФОТО)

Убавина и Здравје - 11.09.2017

Популарната пејачка Лепа Брена оваа година одбележува три децении од нејзиниот голем филсмки хит „Ајде да се сакаме“ (Хајде да се волимо), па изгледа ја понеле емоциите кон овие дамнешни времиња.

Балканската мегаѕвезда Цеца наскоро во Куманово!

Кумановски м. - 11.09.2017

Најпознатата пеачка од целиот Балкан, Светлана Ражњатовиќ, попозната како Цеца, доаѓа во Куманово ! Легендарната мегазвезда која полни сали и стадиони ширум Европа, својот премиерен настап во нашиот град ќе го има на 6 октомври.

Обожавател на Сека го истетовирал нејзиниот лик, но погледнете како испаднала

Press24 - 11.09.2017

Многу од јавните личности се воедно и идоли на своите фанови, кои би направиле сѐ за нив. Еден од таквите обожаватели изгледа има и пејачката Сека Алексиќ. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија која тој ѝ ја испратил, на која е ...

Еве што му порача Цеца на Аца Лукас после сите скандали со Соња

Пулс24 - 12.09.2017

Аца Лукас и Цеца Ражнатовиќ се долгогодишни блиски пријатели, па беше неминовно неговата моментална ситуација да ја прокоментира и фолк ѕвездата. Имено, како што самиот Аца Лукас кажа, Цеца во оваа ситуација, заедно со уште неколку луѓе од естрадата ...

Никој не го виде сопругот на Сузана Гавазова, од нејзиниот раскошен задник (ФОТО)

Exclusive.mk - 11.09.2017

Фолкерката Сузана Гавазова и нејзиниот сопруг позираат на најновата селфи фотографија на која пејачката остава најголем впечаток. Поточно нејзиниот задник, кој на фотографијата дефинитивно е во центарот на вниманието. Природно си е природно.

Карлеуша на аеродромот во Белград во неодоливо издание (фото)

Press24 - 12.09.2017

Фолк-ѕвездата Јелена Карлеуша уште еднаш покажа дека не мора да е разголена за да биде секси. Таа објави фотографии од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград каде што се фотографираше пред заминување за Германија.

Видео: Цеца ја покажа својата дневна соба

Press24 - 12.09.2017

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ го преплавува Инстаграм со своите објави. Овој пат таа на обожавателите им ги отвори вратите од својот дом, па објави видео од дневната соба. Таа покажа како ѝ изгледа домот, но и како се подготвува за излегување.

Лепа Брена со фризура како на почетокот на кариерата

Попара - 12.09.2017

Популарната пејачка Лепа Брена оваа година одбележува три децении од нејзиниот голем филсмки хит „Ајде да се сакаме“ (Хајде да се волимо), па изгледа ја понеле емоциите кон овие дамнешни времиња.

Голем фан на Сека Алексиќ го истетовирал нејзиниот лик

ЗаЗабава - 11.09.2017

Јавните личности се воедно и идоли на своите фанови, кои би направиле се за нив. Еден од таквите обожаватели изгледа има и пејачката Сека Алексиќ. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија која тој ѝ ја испратил, на која е прикажана ...