TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто е тешко да заборавите девојка родена во знакот на Скорпија?

БркајРабота - 07.12.2017

Скорпијата е еден од најмоќните знаци во хороскопот, кој создава страв кај другите. Лицата родени во овој знак се најлојалниот пријател и најлош непријател кој можете да го имате. За нив нема „статус кво“ - или ги сакате или се плашите од нив.

Вистината за запознавањето на „вистинскиот“

Кафе пауза - 07.12.2017

Сигурно си го имате поставено прашањето: „Како ќе знам дека сум ја сретнал/а вистинската личност?“ Одговорот, се разбира, не е едноставен. Постојат 2 причини за тоа зошто луѓето сакаат да се венчаат.

Годишен хороскоп за 2018-та - Рак

Црнобело - 07.12.2017

Вие сте емотивци, но и депресивни личности кои и најмалата ситница може да ги извади од колосек. Премногу им верувате на луѓето, па од таа причина и во оваа нова 2018-та ќе доживувате разочарувања.