TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој ќе го носи ова - тие испробувале најгрди костими за капење

Press24 - 17.07.2017

Кога ќе дојде летото, одеднаш започнува и неофицијалната ревија на костими за капење. Постојат шегобијци кои направиле нешто што може да се окарактеризира како „најгрд костим за капење“. Две блогерки го нарачале по пат на интернет и покажале како ...

Како да го одржувате костимот за капење за да изгледа како нов?

Црнобело - 16.07.2017

Дали сте од оние жени кои секоја година купуваат нов костим за капење? За да заштедите пари, а и да не го заменувате омилениот костим за капење со нов секое лето, придржувајте се кон овие неколку совети: Костимот за капење се пере исклучиво на рака.

САМО ЗА МАЖИТЕ: 10 легендарни бикини филмски сцени

Скопје24 - 16.07.2017

Пред неколку денови беше обележан меѓународниот ден на бикинито. Имено, на 5 јули далечната 1946 францускиот дизајнер Луи Реард го креирал овој оригинален дводелен дводелен костим, и така останал забележан во историјата на модата.