TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид купува нов голман: Зидан ја најде замената за Навас

Sport 1 - 12.10.2017

Реал Мадрид планира да ја зголеми конкуренцијата на голманската позиција и тоа со чуварот на мрежата на Атлетик Билбао, Кепа Аризабалага. Младинскиот репрезентативец на Шпанија го нема продолжено договорот со Библао, што му истекува во јуни 2018 ...

Рамос позираше покрај џиновско шпанско знаме (Видео)

Дерби - 12.10.2017

Серхио Рамос денеска до своите фанови сподели видео во кое гордо го покажа џиновското шпанско знаме поставено на една висококатница во близина на тренинг центарот на Реал Мадрид, Валдебебас.

Зидан остана без уште еден стандарден првотимец

Gol.mk - 12.10.2017

Проблемите со отсуства на клучни фудбалери во Реал Мадрид продолжија по завршувањето на репрезентативната пауза. Имено, голманот Кејлор Навас заработи повреда на мускулот на ногата, поради што ќе биде надвор од терените следните два натпревари.

Бензема се врати на тренинзите на Реал Мадрид

Шеталиште - 12.10.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ја санираше повредата и најверојатно ќе биде подготвен за саботното гостување кај Гетафе во рамките на фудбалскиот шампионат на Шпанија. Централниот голгетер кој се повреди на 9 септември на мечот со Леванте, ...

Манчестер дава 170 милиони евра за Кејн

SportMedia - 12.10.2017

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 170 милиони евра за напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн. Тренерот на Манчестер, Жозе Мурињо е „вљубен“ во играта на капитенот на англиската репрезентација и би сакал да го види на „Олд Трафорд“.

Веста на ДЕНОТ пристигнува од Реал Мадрид – „Кралевите“ можат да воздивнат!

Спортски - 12.10.2017

Во Реал Мадрид можат да воздивнат! Дани Карвахал повеќе нема срцеви проблеми, но сеуште не е познато кога ќе се врати на терените. Мадритски „АС“ пренесува дека Карвахал е многу подобро, вирусот го нема, а докторите му предолжија мирување, па поради ...

Реал носи три ѕвезди и ги руши сите рекорди

Спортски - 12.10.2017

Веќе е извесно дека крилниот напаѓач Герет Бејл ќе биде продаден наредното лето, а шпанските медиуми шпекулираат дека ни Кристиано Роналдо не е сигурен бидејќи бара нов договор. Во тој случај „кралевите“ ќе направат комплетна револуција, а уште сега ...

Карвахал повеќе нема срцеви проблеми, но...

24Фудбал - 12.10.2017

Здравствениот третман кај фудбалерот мина успешно, Карвахал засега нема проблеми, но мора да продолжи со рехабилитација. Кај репрезентативецот на Шпанија а воедно и член на Реал Мадрид, Дани Карвахал беше пронајдена инфекција која за момент крена ...

Реал Мадрид носи конкуренција за Кејлор Навас

Спортски - 12.10.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се почесто размилсува за засилување на голманската позиција. Реал Мадрид на голот го има фантастичниот Кејлор Навас , а негово разерва е некогашниот голман на Еспањол, Кико Касиља.

Една добра, една лоша вест за Реал Мадрид

Екипа - 12.10.2017

Продолжуваат проблемите на Реал Мадрид со повредите на првотимците. Голманот Кејлор Навас се здоби со повреда на мускулот од десната нога на натпреварот Хондурас – Костарика. По препорака од докторот на Реал, Навас го пропушти вториот меч на својата ...

Срцето на Карвахал добро закрепнува, Реал нема да купува десен бек

Sport 1 - 12.10.2017

Според последните информации, стандардниот десен бек Дани Карвахал успешно се опоравува од вирусот кој му го нападна срцето. Станува збор за рана фаза на перикардитис која може да предизвика сериозни срцеви проблеми и долга пауза.

Модриќ и Бејл за Кејн

Вечер - 12.10.2017

Англиските медиуми открија дека челниците на Тотенхем се подготвени да ја прекинат соработката со Кејн само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 200 мил. евра Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, ...

Де Хеа е минато: Зидан дал зелено светло за многу поисплатливо голманско решение

Дерби - 12.10.2017

Реал Мадрид во последните две-три години се предодреди да ги купува речиси сите најголеми фудбалски таленти кои потекнуваат од Шпанија со цел да му се даде една домашна структура на тимот, а по ангажманите на големи потенцијали како Иско, Асенсио, ...

„Болница“ во Мадрид: Зидан остана без еден од најстандардните!

Спортски - 12.10.2017

Голем проблем за Зинедин Зидан. Продолжуваат проблемите за Французинот пред продолжението од сезоната. На листата повредени фудбалери сега се најде голманот Кејлор Навас кој исто така го зафати ФИФА „вирусот“ во текот на репрезентативната пауза.

Реал има план и ТРИ големи имиња се на листата, но ова не е 2009 година!

Спортски - 12.10.2017

Револуцијата се подготвува, очигледно во клубот сметаат дека е дојдено времето за почеток на новата ера. Најголемите ѕвезди не се сигурно, но ова не е 2009 година, па Перез ќе мора да потроши многу повеќе од 300 милиони евра.

Реал Мадрид многу блиску до потпис со Кепа

Спортклуб - 12.10.2017

Реал Мадрид, актуелниот европски и шпански шампион, се чини конечно пронајде решение за позицијата голман. Утрово, главна тема на шпанска „Марка“ е трансферот на младиот голман на Атлетик Билбао, Кепа во Реал Мадрид.

Реал носи три ѕвезди и ги руши сите рекорди

Таратур - 12.10.2017

Веќе е извесно дека крилниот напаѓач Герет Бејл ќе биде продаден наредното лето, а шпанските медиуми шпекулираат дека ни Кристиано Роналдо не е сигурен бидејќи бара нов договор. Во тој случај „кралевите“ ќе направат комплетна револуција, а уште сега ...

Реал Мадрид опседнат со напаѓачот на Тотенхем

Sport M - 12.10.2017

Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, ќе биде летен приоритет на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М). Доколку не биде прифатена паричната понуда, раковдоните лица на “кралскиот клуб” се подготвени во ...

Де Хеа е минато: Зидан дал зелено светло за многу поисплатливо голманско решение

Точка - 12.10.2017

Реал Мадрид во последните две-три години се предодреди да ги купува речиси сите најголеми фудбалски таленти кои потекнуваат од Шпанија со цел да му се даде една домашна структура на тимот, а по ангажманите на големи потенцијали како Иско, Асенсио, ...

Реал има неверојатен план: Перез ќе „жртвува“ три ѕвезди за Хари Кејн

Дерби - 11.10.2017

Реал Мадрид сака по секоја цена да го добие Хари Кејн од Тотенхем, а за таа цел Флорентино Перез е подготвен да испрати неверојатна понуда до англискиот клуб. Како што пренесуваат дел од шпанските и англиските медиуми, Тотенхем не би дозволил ...

Реал жртвува тројца играчи за Кејн

СуперСпорт - 11.10.2017

Реал Мадрид се посериозно тргнува по услугите на Хари Кејн од редовите на Тотенхем. Како што пишува „Диарио Гол“ од Реал Мадрид се подготвени да понудат играчи плус пари за да го обезбедат потписот на одличниот напаѓач.

Можно ли е: Реал нуди фантастична „тројка“ за потписот на Хари Кејн!?

Спортски - 11.10.2017

Реал Мадрид наводно е спремен на екипата на Тотенхем да и понуди тројца фудбалери во замена за Хари Кејн. Фантастичниот напаѓач на Спарсите во овие моменти без сомневање е еден од најдобрите фудбалери во светот.

Реал Мадрид ги нуди Бејл, Модриќ и Бензема за еден од најдобрите напаѓачи во Европа

24Фудбал - 11.10.2017

На повидок уште една зделка помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем. Според информациите кои ги пренесуваат дел од медиумите, се вели дека европскиот и шпански првак Реал Мадрид нуди пакет од тројца фудбалери, меѓу кои Герет Бејл, Лука Модриќ и Карим Бензема ...

Реал Мадрид со сите сили по Хари Кејн: Би ги жртвувале и Модриќ, Бејл, Бензема

Екипа - 11.10.2017

Актуелниот европски првак Реал Мадрид следното лето ќе тргне со сите сили во ангажман на нов голгетер. Изборот на тренерот Зинедин Зидан и раководството на клубот е англискиот репрезентативец Хари Кејн, кој е член на премиерлигашот Тотенхем.

Спектакуларна размена во најава: Тотенхем ќе добие непристојна понуда од Реал Мадрид

Спортклуб - 11.10.2017

Тотенхем повторно има материјал за продажба во својот излог, а Реал е еден од најсериозните купувачи. Спарси веќе биле во ваква ситуација, и тоа повторно со Реал кој е заинтересиран за еден од играчите на лондонскиот клуб.

Реал ќе се откаже од Модриќ и Бејл за да го купи Хари Кејн

Макфакс - 11.10.2017

По шпекулациите дека Реал во летниот преоден ќе се обиде да го донесе Хари Кејн за сума од 200 милиони евра, лондонски „Гардијан“ излезе со нова информација, дека претседателот на „кралскиот клуб“ е подготвен и да се откаже од неколку ѕвезди само за ...

Дани Алвес најави уште еден мега трансфер на ПСЖ

Дерби - 11.10.2017

Пари Сен Жермен летоска ги направи двата најголеми двата најголеми трансфери и се засили со Нејмар и Килијан Мбапе, а Дани Алвес најави уште еден мега трансфер на францускиот клуб. Десниот бек на ПСЖ, кој, исто така, пристигна на „Парко на ...

Рамос: Во Реал се знае кој што работи, сагата Нејмар – Кавани никогаш нема да ни се случи

Спортклуб - 11.10.2017

Сагата околу пеналџиите Кавани и Нејмар сигурно дека нема простор да се случи во Реал Мадрид, бидејки таму се знае кој кога и каде шутира, тврди Серхио Рамос. Капитенот на Реал Мадрид смета дека во нивниот клуб точно се знае кој што работи и дека ...

Реал нуди пакет од тројца фудбалери за Хари Кејн од Тотенхем

Gol.mk - 11.10.2017

Екипата на Тотенхем е голем „расадник“ на фудбалери, кои постојано се на радарот на големите клубови. Еден од омилените тимови за преговарање им е Реал Мадрид, кој повторно ги вперил очите во нивниот најдобар фудбалер.

Реал подготвува сензационална понуда за Кејн

А1 On - 11.10.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на „Сантијаго Бернабеу“ подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми.

Англичаните тврдат – Бејл за 100 милиони се сели во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 11.10.2017

Англиските медиуми се позасилено пишувааат за можниот трансфер на репрезентативецот на Велес, Герет Бејл од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед. Како што се наведува, првиот човек на „кралевите“, Флорентино Перез веќе е уморен од чекање на Бејл кој ...

Шефот на Реал ги враќа Бејл или Модриќ на Тотенхем заради Кејн?

Стандард - 11.10.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има план за привлекување на ѕвездата на Тотенхем, Хари Кејн, но сака да ги намали бараните од „петлите“ 200 милиони евра за трансферот. Перез им нуди на поранешните ѕвезди на Тотенхем, Герет Бејл и Лука ...

Реал ќе се откаже од Модриќ и Бејл за да го купи Хари Кејн

Sky - 11.10.2017

По шпекулациите дека Реал во летниот преоден ќе се обиде да го донесе Хари Кејн за сума од 200 милиони евра, лондонски „Гардијан“ излезе со нова информација, дека претседателот на „кралскиот клуб“ е подготвен и да се откаже од неколку ѕвезди само за ...

Реал подготвува сензационална понуда за Кејн

Курир - 11.10.2017

Како што се наведува, Перез е подготвен во Лондон да ги прати Герет Бејл, Лука Модриќ и Карим Бензема, за во својот тим да го добие Кејн. Англискиот репрезентативец е во одлична форма и со своите игри го импресионира првиот човек на „кралскиот клуб“.

Реал подготвува сензационална понуда за Кејн

Канал5 - 11.10.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на „Сантијаго Бернабеу“ подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми.

Реал подготвува сензационална понуда за Кејн

Идивиди - 11.10.2017

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на „Сантијаго Бернабеу“ подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми.

Реал со сензационална понуда за Кејн

ЗаЗабава - 11.10.2017

Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на Сантијаго Бернабеу подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми. Перез е подготвен во Лондон да ги прати Герет Бејл, Лука Модриќ и Карим Бензема, за во ...