TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јана Бурческа со „Dance Alone“ ќе нè претставува на Евровизија

iLike - 21.04.2017

„ Dance Alone “ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија коешто ќе се одржи во Киев, Украина од 9-ти до 13-ти мај.

Бурческа: Вљубена сум во гитаристот од мојот бенд

Вест - 20.04.2017

Македонската и германската претставничка за Евросонг, Јана Бурческа и Левина, одржаа заедничка свирка во скопскиот клуб "Јавна соба". Во придружба на бендот "Офбитс", Јана и Левина ја продолжија музичката дружба што започна во Тел Авив, на ...