TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алегри има пет пати поголема плата од Сари, Монтела го „краде“ Милан

Екипа - 09.11.2017

Сезоната 2017/18 во Серија А носи многу возбудувања уште од самиот почеток. Јувентус веќе не е така доминантен, конкуренцијата од Наполи и Интер, па и од Лацио и Рома, создаде вистинска шампионска трка која со сигурност ќе има неизвесен крај.

Кој тренер колку заработува во Серија А? – Еден од најдобрите на големо ПОТЦЕНЕТ!

Спортски - 09.11.2017

Италијанската Серија А ги објави платите на тренерите во најсилното италијанско првенство, а помеѓу нив имаше и едно големо изненадување. Претпоставувате, на врвот се наоѓа Масимилијано Алегри .

Алегри испишува историја – Пред него се само Липи и Траптони

Спортски - 09.11.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри забележува големи успеси со италијанскиот гигант, а тоа го потврдува и статистиката. Алегри на клупата на гигантот од Торино седна пред три години и до сега на 183 натпревари натпревари забележа 128 победи ...

Каква чест: Алегри е најуспешен тренер во историјата на Јувентус

Спортклуб - 09.11.2017

Искусниот Масимилијано Алегри е најуспешен тренер во историјата на Јувентус. Победата против Беневенто во минатото коло беше негова 128. на клупата на “бјанконерите” и во тој сегмент досега е на третото место зад Џовани Трапатони (319 победи) и ...