TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски: Се извинувам на навивачите за овој пораз

Вардар - 20.10.2017

Вардар го загуби натпреварот со Реал Сосиедад со убедливи 6:0. Во Скопје вечерва доминираше претставникот од Шпанија и ги освои трите бода. Веднаш после натпреварот шефот на стручниот штаб Чедомир Јаневски го призна поразот, и истакна дека ја ...

Јаневски: Жал ми е за навивачите, им се извинувам за поразот

МКД - 19.10.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски превзеде одговорност за високиот пораз од 0-6 во дуелот со Реал Сосиедад, стратегот исто така им се извини на навивачите кои дојдоа во голем број да ги бодрат „Црвено-црните" Шампионот на Македонија доживеа уште ...

Јаневски: Јас сум виновен за овој пораз, се извинувам...

24Фудбал - 19.10.2017

Стратегот од клупата на македонскиот првак упати извинување поради срамниот пораз на неговиот тим. Вардар забележа нов убедлив пораз пред своја публика во Лига Европа, овој пат од Реал Сосиедад со 0-6 во третото коло од групата „Л“.

Јаневски: Им се извинувам на навивачите за овој тежок пораз

Спортски - 19.10.2017

Веднаш по тренерот на Шпанците пред медиумите зборуваше и тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски. „После ваков пораз нема многу што да се зборува. Ова беше тежок пораз. Имавме шанса да изедначиме, но не ја искористивме, потоа следуваше и казна.

Јаневски презеде одговорност: Јас сум виновен за поразот, Сосиедад покажа класа

Екипа - 19.10.2017

Вардар и во третиот натпревар во Лига Европа доживеа убедлив пораз. Овојпат тимот на Чедомир Јаневски е поразен и најубедливо, со 0-6, пред своите гледачи на арената „Филип Втори“. Реал Сосиедад покажа врвна класа, а тренерот ја презеде одговорноста ...

Јаневски го пронајде виновникот за дебаклот од Сосиедад: Им се извинувам на навивачите

Дерби - 19.10.2017

Чедомир Јаневски беше човекот кој навистина веруваше дека неговиот тим оваа вечер ќе може да оствари поволен резултат против шпанскиот великан Реал Сосиедад, но наместо тоа, избраниците на поранешниот македонски селектор комплетно потпаднаа под ...

Чеде Јаневски: Јас сум виновен за поразот, им се извинувам на навивачите

Спортклуб - 19.10.2017

По дебаклот, тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски ја презеде комплетната одговорност за убедливиот пораз од Реал Сосиедад на домашен терен и им се извини на навивачите за дебаклот кој го доживеа македонскиот шампион.

Јаневски ја презема вината за поразот и се извини на навивачите

Канал5 - 19.10.2017

И во третиот натпревар од групната фаза во Лига Европа, македонскиот првак Вардар претрпе пораз, овојпат најубедливиот. Одговорноста за поразот од 0:6 пред своите симпатизер на Националната Арената „Филип Втори“ од Реал Сосиедад ја презеде тренерот ...

Јаневски: Ја преземам вината за овој тежок пораз и се извинувам на публиката!

Sport 1 - 19.10.2017

Тренерот на Вардар Чедомир Јаневски самиот ја презема вината за поразот од 0-6 од Реал Сосиедад во Лигата на Европа. Тој на прес-конференцијата по мечот и се извини на публиката и истакна дека ова е еден тежок пораз за клубот.

ЈАНЕВСКИ СО ПРИЗНАНИЕ: Јас го составувам тимот и моја е вината, им се извинувам на навивачите!

SportMedia - 19.10.2017

Чеде Јаневски не го криеше своето големо разочарување по овие (0:6), во дуелот со Реал Сосиедад. Ја призна вината за поставката во играта на “црвено-црните“: „ Ова е тежок пораз за нас како клуб, играчи, стручен штаб. Поведоа од првата наша грешка.

Јаневски: Им се извинувам на гледачите, јас сум виновникот за овој пораз

Gol.mk - 19.10.2017

По третиот европскиот пораз, тренерот на вардарци Чеде Јаневски го анализираше дуелот со Реал Сосиедад, екипа која остави многу силен впечаток и славеше победа на „Филип втори“ со 0-5. Предводникот на македонскиот шампион сепак апострофираше неколку ...

Јаневски: Им се извинувам на навивачите за поразот

СуперСпорт - 20.10.2017

Тренерот на Вардар по катастрофалниот пораз од Реал Сосиедад во рамките од групната фаза од Лигата на Европа им се извини на навивачите посочувајќи ја целата вина кон себе. Вардарци со 6:0 беа торпедирани од клубот од Баскија и по три кола ...

Јаневски ја презема вината за поразот и се извини на навивачите

А1 On - 19.10.2017

И во третиот натпревар од групната фаза во Лига Европа, македонскиот првак Вардар претрпе пораз, овојпат најубедливиот. Одговорноста за поразот од 0:6 пред своите симпатизер на Националната Арената „Филип Втори“ од Реал Сосиедад ја презеде тренерот ...

Јаневски: Утре ги очекувам првите бодови во Европа!

Спортски - 18.10.2017

Вардар утре го пречекува Реал Сосиедад во рамките на третото коло од Лига Европа и се надева дека на домашен терен ќе ги освои првите бодови во групата. Тренерот Чедомир Јаневски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат и да ги ...

Јаневски: Имам претчувство дека утре ќе ги освоиме првите бодови!

Sport 1 - 18.10.2017

Македонскиот шампион Вардар утре од 19 часот ќе го игра третиот меч во групата Л во Лига Европа против фаворизираниот шпански Реал Сосиедад, на кој црвено-црните ќе ги бркаат првите бодови, за кои тренерот Чедомир Јаневски има претчувство дека ќе ги ...

Јаневски: Утре ги очекуваме првите бодови во Европа!

Екипа - 18.10.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски потенцира дека неговиот тим е максимално подготвен за комплетно надигрување на утрешниот трет натпревар од Лигата на Европа, против Реал Сосиедад на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Јаневски: Вардар е подготвен за освојување на првите бодови во Европа

Сител - 18.10.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар утре од 19 часот го игра третиот натпревар од Л групата од Лига Европа – во Скопје гостува членот на шпанска Ла Лига – Реал Сосиедад. Во таборот на „црвено-црните“ се подготвени за новиот ...

Јаневски: Утре ги очекувам првите бодови во Европа!

Таратур - 18.10.2017

Вардар утре го пречекува Реал Сосиедад во рамките на третото коло од Лига Европа и се надева дека на домашен терен ќе ги освои првите бодови во групата. Тренерот Чедомир Јаневски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат и да ги ...

Јаневски ја презема вината за поразот и се извини на навивачите...

Н.Македонија - 19.10.2017

Јаневски ја презема вината за поразот и се извини на навивачите И во третиот натпревар од групната фаза во Лига Европа, македонскиот првак Вардар претрпе пораз, овојпат најубедливиот. Одговорноста за поразот од 0:6 пред своите симпатизер на ...