TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца Ражнатовиќ сними видео запис за новата песна

ЗаЗабава - 14.11.2017

Цеца Ражнатовиќ сними видео запис за песната Лажов ноторни, дует кој го снимаше заедно со пејачот Дејан Матиќ. Фолк дивата во видео записот беше облечена во гламурозен фустан, а поголемиот дел го снимаше на зелена софа.

Како лебед: Цеца во свила и пердуви ги воодушеви своите обожаватели!

Сител - 14.11.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува своите обожаватели на профилот на Инстаграм со провокативна фотографија и ВИДЕО додека се шминка. Имено, Цеца се појави во бела свилена наметка со пердуви, а судејќи според коментарите следбениците беа ...

Дали знаевте? Лепа Брена била кума на познатата српска водителка?

Exclusive.mk - 14.11.2017

Иако јавните личности се знаат меѓусебе, сепак меѓу нив не постојат многу пријателства. Но, тоа не е случај со Лепа Брена, Популарната пејачка има многу пријатели, а меѓу нив е дамата на која Брена и била кума пред неколку години.

Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето - неочекувано признание

Press24 - 14.11.2017

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста. Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко ...

Испливаа детали за бременоста - Наташа мора да мирува

Press24 - 14.11.2017

Пејачката Наташа Беквалац во последно време често објавува стари фотографии на својите друштвени мрежи, кои настанале на почетокот на нејзината кариера, а бидејќи е бремена, таа сега е многу почувствителна на негативните коментари кои ги добива.

Пердуви и свила на сите страни: Цеца со провокативен стајлинг (фото)

Хитпортал - 14.11.2017

Цеца со својот последен изглед ги изненади своите фанови. Фолкерката на Инстаграм објави фотографија на која позира во долга сатенска наметка со пердуви на ракавите и краевите. Станува збро за стајлинг од снимањето на новиот спот за дуетот со Саша ...

Јелена Томашевиќ: „Попуштањето на децата не е одраз на љубов“

Репортер - 14.11.2017

Српската пејачка Јелена Томашевиќ деновиве престојуваше во Скопје. Таа беше специјална гостинка на концертот на Жељко Јоксимовиќ што се одржа минатиот викенд во арената „Борис Трајковски“.

Извонредна – вака Цеца ќе изгледа во новиот спот со Саша Матиќ (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2017

Сѐе подготвено за снимање, а за пејачката да изгледа совршено на нејзиниот изглед работат тим експерти. На друштвените мрежи испливало и видео од тоа како Ражнатовиќ ќе изгледа во видео ...

Видео: Извонредна - вака Цеца ќе изгледа во новиот спот со Саша Матиќ

Press24 - 14.11.2017

Многумина очекуваа дека дуетската песна на овие двајца врвни пејаќи ќе доживее премиера токму на концерт, но Саша и Цеца одлучиле уште малку да ги држат во неизвесност своите фанови. Сѐ е подготвено за снимање, а на нејзиниот изглед работат тим ...

Свила и пердуви: Цеца изненади со провокативно издание (фото)

Press24 - 14.11.2017

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува своите фанови со објава на една фотографија на својот Инстаграм профил. Имено Цеца на себе носи само свилена наметка со пердуви, а судејќи по коментарите, оваа провокативна фотографија им се допадна ...

Аца Лукас бил фатен во автомобил со оваа пејачка?! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2017

Познатиот пејач Аца Лукас цело изминато лето беше тема на српските медиуми, најпрво поради разводот од неговата сопруга Соња Вуксановиќ , па аферата со Ана Севиќ . Овој пат српските медиуми пишуваат дека познатиот пејач бил фатен во својот автомобил ...

Фото: Беквалац изгледаше вака на 17. години

Press24 - 13.11.2017

Наташа Беквалац ја нарекуваат барбиката од Нови Сад, а има и зошто. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од младоста, која е направена кога имала само 17. години. Мора да признаеме Беквалац одсекогаш била убава.

На која и стои подобро: Цеца ја ископира поранешната на Аца Лукас (ФОТО)

Курир - 13.11.2017

Имено Цеца на својот концерт носела комбинација која веќе поранешната сопруга на Лукас ја има носено на почетокот на оваа година. Со оваа последна комбинација Цеца само уште еднаш покажа дека го копира модниот стајлинг на Соња која долги години се ...

Синот на Цеца нокаутираше момче, пејачката воодушевена!

Сител - 13.11.2017

Цеца на својот Инстаграм профил објави неколку снимки кои привлекоа големо внимание. За младиот Вељко Ражњатовиќ веќе е познато дека тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален натпревар.

Фото: Анастасија го собори рекордот во собирање лајкови на Инстаграм со новата фотографија

Press24 - 13.11.2017

Анастасија Ражњатовиќ и беше поддршка на Цеца на концертот во Виена, каде таа викендов настапуваше.Во Виена, Цеца настапи пред пет илјади , а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ Лидија, и секако ќерката Анастасија.

Не сакал да молчи - Аца Лукас го кажал своето мислење за поранешната сопруга

Press24 - 13.11.2017

Фолк пејачот Аца лУкас во последниве месеци е мета на медиумите поради разводото со сопругата Соња Вуксановиќ. На праѓањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. -Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

МАЛКУ НЕДОСТИГАШЕ: Фустанот на Анастасија Ражнатовиќ речиси ѝ ги откри градите (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2017

Анастасија Ражнатовиќ ја бодреше својата мајка на нејзиниот концерт во Виена, но погледите на присутните и медиумите беа вперени во нејзиниот интересен стајлинг. Имено, Анастасија на концертот на Цеца беше облечена во црвен фустан кој во секој ...

По концертот во Скопје, Жељко Јоксимовиќ со порака на македонски (фото)

Хитпортал - 13.11.2017

Жељко Јоксимовиќ овој викенд имаше концерт во Скопје и приреди вистинско музичко уживање. Пејачот вечерта ја отвори со хитот „Лудак како јас“, а потоа се редеа „Звезда“, „Либидо“, „Тело вретено“, „Супермен“ и многу други.

По Лепа Брена, Саша Поповиќ ја крена и Јелена Карлеуша на раменици (фото)

Хитпортал - 13.11.2017

Саша Поповиќ директорот на „Гранд продукција“ својата кариера ја започна со Лепа Брена како дел од бендот „Слатки грех“. Иако поминаа неколку децении од нивното појавување на сцената, сеуште се памети моментот кога Поповиќ ја крена Лепа Брена на ...

На која подобро и стои: Цеца ја ископира бившата сопруга на Аца Лукас (фото)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Цеца Ражнатовиќ на својот концерт носеше фустан кој имавме прилика да го видиме на Соња Вуксановиќ оваа година. Иако во текот на бурниот развод меѓу Сораја и Аца Лукас, Цеца го поддржа колегата, пејачката не крие дека му се допаѓа стилот на Соња.

(ВИДЕО) Цеца се пофали со нокаутот на Вељко

Репортер - 13.11.2017

Цеца на својот инстаграм-профил сподели неколку снимки од боксерското деби на својот син Вељко.Вељко веќе некое време тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален меч. „Благодарам на големата поддршка и вложениот труд на мојот син Вељко.

Ја земал на 23 години – Kако сега изгледа поранешната сопруга на Жељко Јоксимовиќ – Галерија

Скопје24 - 13.11.2017

Популарниот српски пејач сега е во брак со водителката Јована, но пред нејзе Жељко Јоксимовиќ имаше уште една сопруга со која ја има ќерката Мина. Поранешната сопруга се вика Весна, а Жељко со неа стапи во брак на свои 23 години.

Ја споредија со Памела: Вака изгледаше Наташа Беквалац пред 17 години!

Exclusive.mk - 13.11.2017

Пејачката Наташа Беквалац е можеби една од ретките пејачки која нема проблем со своите стари фотографии, па со гордост се сеќава на почетоците. Наташа сподели фотка од 2000 година кога освои награда за својата прва песна „Не брини“: А некои од ...

Аца Лукас проговори за сексот со Соња Вуксановиќ

Хитпортал - 13.11.2017

Бурата околу бракот и разводот на Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се смири, но пејачот повторно ја разгори љубопитната страна на новинарите и јавноста. Лукас ги демантираше гласините дека е смирен со дизајнерката и дека со неа се гледа само за секс.

Горда мајка: Цеца објави видео од првата борба на Вељко

Хитпортал - 13.11.2017

Цеца Ражнатовиќ не може да ја скрие гордоста по успехот на синот Вељко Ражнатовиќ. Тој моментално се занимава со бокс, а викендов ја имаше својата прва борба. „Прва победа со технички нокаут.

Во црвен безобразен фустан: Анастасија главна на концерт кај мама Цеца во Виена

Курир - 13.11.2017

Анастасија едвај успеа да ги задржи градите од длабокото деколте. Меѓутоа, тоа не е се. Ќерката на Цеца се одлучила и за провокативна должина на фустанот. Со ваквиот изглед направи хаос на Инстаграм , а припадниците на посилниот пол ја преплавија со ...

ДЕКОЛТЕ ДО ПАПОК- Ќерката на Цеца се појави во најврелото издание досега! (ФОТО)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Цеца викендов настапуваше пред публиката во Виена, а најмногу внимание додека траеше настапот, во публиката одзеде нејзината ќерка Анатастија. Миленичката на Цеца овој пат избра прекратко портокалово фустанче кое повеќе открива отколку што сокрива.

Како лебед: Цеца во свила и пердуви ги воодушеви своите обожаватели!

Република - 14.11.2017

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ги израдува своите обожаватели на профилот на Инстаграм со провокативна фотографија. Имено, Цеца се појави во бела свилена наметка со пердуви, а судејќи според коментарите следбениците беа и повеќе од ...

Незгода на сцената на концертот на Јоксимовиќ, му се слоши на музчар од бендот

Скопје24 - 13.11.2017

На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, кој се одржа во саботата во салата „Борис Трајковски“ во Скопје се случи мала незгода на сцената. Додека се свиреа најголемите хитови на српскиот пејач и композитор, во еден момент еден од ...

Не мирува – само што стивна хаосот околу Аца Лукас и Соња, таа вака се огласи (видео)

Република - 13.11.2017

Грдите зборови и препукувањата меѓу Аца Лукас и Соња Вуксановиќ одамна престанаа, но сега Соња со еден потег покрена лавина дилеми. Имено поранешната сопруга на Лукас, сподели на својот Инстаграм налог, видео на кое пее стихови од една песна на ...

Цеца и Анастасија со смело деколте

Репортер - 13.11.2017

Анастасија Ражнатовиќ ја бодреше мајка си на концертот во Виена, а Цеца настапи во црн фустан на кој во преден план беше нејзиното деколте. Во Виена Цеца одржаа спектакуларен концерт пред 5000 луѓе, а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ ...

Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето – неочекувано признание

Турлитава - 14.11.2017

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста. Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко ...

Фото: Слика од Беквалац на 17 години!

Пулс24 - 13.11.2017

Наташа Беквалац ја нарекуваат барбиката од Нови Сад, а има и зошто. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од младоста, која е направена кога имала само 17. години. Мора да признаеме Беквалац одсекогаш била убава.

Цеца ја ископира поранешната на Аца Лукас

Пулс24 - 13.11.2017

Иако по разводот на Аца Лукас и Соња, Цеца отворено го поддржа својот пријател Аца Лукас, таа не крие дека и се допаѓа стајлингот на поранешната сопруга на пејачот. Имено Цеца на својот концерт носела комбинација која веќе поранешната сопруга на ...

Горда мајка: Цеца објави видео од првата победа на Вељко

Press24 - 13.11.2017

Цеца на својот Инстаграм профил објави неколку снимки кои привлекоа големо внимание. За младиот Вељко Ражњатовиќ веќе е познато дека тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален натпревар.

Анастасија „го запали“ Инстаграм со новата фотографија

Пулс24 - 13.11.2017

Анастасија Ражњатовиќ и беше поддршка на Цеца на концертот во Виена, каде таа викендов настапуваше. Во Виена, Цеца настапи пред пет илјади , а поддршка ѝ дадоа нејзините пријатели, сестра ѝ Лидија, и секако ќерката Анастасија.

Аца Лукас се огласи за разводот со Соња

Пулс24 - 13.11.2017

Фолк пејачот Аца Лукас во последниве месеци е мета на медиумите поради разводот со сопругата Соња Вуксановиќ. На прашањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. -Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

На која и стојат подобро: Цеца и сопругата на Лукас во исти панталони (фото)

Press24 - 14.11.2017

Цеца Ражнатовиќ на својот концерт носеше фустан кој имавме прилика да го видиме на Соња Вуксановиќ оваа година. Иако во текот на бурниот развод меѓу Сораја и Аца Лукас, Цеца го поддржа колегата, пејачката не крие дека му се допаѓа стилот на Соња.

Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето – неочекувано признание

Маркукуле - 15.11.2017

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста. Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко ...

(Фото) Вака изгледаше Наташа Беквалац на 17 години

Скопје24 - 13.11.2017

Наташа Беквалац ја нарекуваат барбиката од Нови Сад, а има и зошто. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија од младоста, која е направена кога имала само 17. години. Мора да признаеме Беквалац одсекогаш била ...

Горда мајка: Цеца објави видео од првата победа на Вељко

Курир - 14.11.2017

За младиот Вељко Ражњатовиќ веќе е познато дека тренира бокс, а неодамна го имаше и својот прв официјален натпревар. Гордата мајка, Цеца, објави видео од дебито на својот син. – Ви благодарам за големата поддршка и за вложениот труд во мојот син ...

Новинарите го изнервираа Аца Лукас со прашањата за Соња

Репортер - 14.11.2017

Фол-пејачот Аца Лукас последниве месеци е цел на медиумите поради разводот со сопругата Соња Вуксановиќ. На прашањето од новинарите во какви односи е со Соња, тој ги шокирал со изјавата. – Следното прашање. Нема да зборувам за тоа.

Кој кого копира?-Цеца и сопругата на Лукас во исти панталони

Пулс24 - 14.11.2017

Цеца Ражнатовиќ на својот концерт носеше фустан кој имавме прилика да го видиме на Соња Вуксановиќ оваа година. Иако во текот на бурниот развод меѓу Сораја и Аца Лукас, Цеца го поддржа колегата, пејачката не крие дека му се допаѓа стилот на Соња.