TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BBC: Самовозечко комби се судри со камион два часа по свечено пуштање во употреба

Високи Октани - 10.11.2017

Два часа по свеченото пуштање во употреба на првото возило без возач во јавен сообраќај во САД, доживеа – сообраќајна незгода Два часа по свеченото пуштање во употреба на првото возило без возач во јавен сообраќај во САД, доживеа – сообраќајна ...

Комбе без возач се судри со шлепер (видео)

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Несекојдневна ситуација се случила на улиците во Лас Вегас, кога комбе без возач имало судар со шлепер. Како пренесуваат медиумите, комбето добро реагирало. Се наведува дека шатлот работел и неговит есензори го регистрирале камионот.

Беспилотен автобус направи сообраќајка на првиот ден од тестирањето

Радио МОФ - 09.11.2017

Градски автобус кој се управува самиот направи сообраќајна несреќа на првиот ден од неговата служба во Лас Вегас. Возилото кое пренесувало неколку патници, било удрено од камион кој се движел со мала брзина.