TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Меморија“ со концерт на скопскиот саем

КадеВечер - 09.11.2017

Една од најуспешните македонски групи „Меморија“ го најави својот прв концерт по пауза од 25 години, што ќе се одржи на Скопски саем на 18 ноември . Концертот е со почеток во 20:00 часот .

„Меморија“ со цеде со најголемите хитови во пресрет на концертот...

Н.Македонија - 09.11.2017

„Меморија“ со цеде со најголемите хитови во пресрет на концертот Десетина дена пред повратничкиот концерт на групата „Меморија“, што ќе се одржи на 18 ноември во арената „Метрополис“ во Скопје, членовите на бендот вчера го промовираа своето цеде со ...

„Меморија“ ветуваат забава што ќе остане во меморија на сите

+инфо - 09.11.2017

Од бендот, на сцената ветуваат врвна технологија и нешто досега невидено. Легендарната група „Меморија“ на прес-конференција, којашто беше проткаена со емотивна и носталгична нота, најави дека на 18 ноември обожавателите во „Метрополис арена“ може ...