TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го претепал газдата на „Сокаче“ затоа што не му се допаѓала музиката

Фокус - 09.11.2017

Скопјанец е пријавен во полициска станица затоа што физички нападнал сопственик на угостителски објект на улицата „Драган Ѓаконовски Шпато“. Инцидентот се случил вчера вечерта, околу 22.00 часот, а причината за нападот, како што велат од полицијата, ...

Гостин нападнал сопственик на локал зошто не му се допаѓала музиката

Newsroom - 09.11.2017

Сопственик на угостителски објект од Скопје во полиција пријавил дека на 07. месоцов во својот локал бил физички нападнат од страна на В.К. Имено, како што информират од МВР, В.К. поради незадоволство од изборот на музика во објектот, физички го ...

Не му се допаднала музиката, па го нападнал  газдата на „Сокаче“

Либертас - 09.11.2017

Скопјанец е пријавен во полициска станица затоа што физички нападнал сопственик на угостителски објект на улицата „Драган Ѓаконовски Шпато“. Инцидентот се случил вчера вечерта, околу 22.00 часот, а причината за нападот, како што велат од полицијата, ...

Тепачка во позната скопска кафеана, не му се допаѓала музиката, удрил по газдата

Сител - 09.11.2017

Вчера во 00.30 часот Ј.Е.(51) од Скопје пријавил дека претходниот ден (07.11.) околу 22.00 часот на ул. „Драган Ѓаконовски Шпато“ во угостителски објект, негова сопственост, од страна на В.К. бил физички нападнат. Имено В.К.

Го претепал газдата на „Сокаче“ затоа што не му се допаѓала музиката

iPortal - 09.11.2017

Скопјанец е пријавен во полициска станица затоа што физички нападнал сопственик на угостителски објект на улицата „Драган Ѓаконовски Шпато“. Инцидентот се случил вчера вечерта, околу 22.00 часот, а причината за нападот, како што велат од полицијата, ...

Газдата на „Сокаче“ нападнат поради „лоша музика“

Република - 09.11.2017

Синоќа во 00.30 часот Ј.Е.(51) од Скопје пријавил дека претходниот ден (07.11.) околу 22.00 часот на ул. „Драган Ѓаконовски Шпато“ во угостителски објект, негова сопственост, од страна на В.К. бил физички нападнат.

Го претепал газдата на „Сокаче“ затоа што не му се допаѓала музиката

Локално - 09.11.2017

Скопјанец е пријавен во полициска станица затоа што физички нападнал сопственик на угостителски објект на улицата „Драган Ѓаконовски Шпато“. Инцидентот се случил вчера вечерта, околу 22.00 часот, а причината за нападот, како што велат од полицијата, ...

Тепачка во скопска кафеана - не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Press24 - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Тепачка во скопска кафеана – не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Курир - 09.11.2017

Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал пријавителот удирајќи го со тупаници по главата од кои Ј.Е. паднал на подот и се стекнал со видливи повреди, црвенило и оток на челото, посекотина на носот и ...

Тепачка во скопска кафеана – не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Скопје24 - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Инцидент во скопска кафеана: Не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Пулс24 - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Нетпрес - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Тепачка во скопска кафеана – не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Exclusive.mk - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Не му се допаднала музиката во кафеаната, го нападнал сопственикот

МКД - 09.11.2017

На 8 ноември во 00.30 часот Ј.Е.(51) од Скопје пријавил дека претходниот ден околу 22 часот на ул. „Драган Ѓаконовски Шпато" во угостителски објект, негова сопственост, од страна на В.К. бил физички нападнат. Имено В.К.

Не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

Точка - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Тежок инцидент во познат скопски ресторан – нападнат е и сопственикот на популарната кафеана

Sky - 09.11.2017

На 08.11.2017 година во 00.30 часот Ј.Е.(51) од Скопје пријавил дека претходниот ден (07.11.) околу 22.00 часот на ул. „Драган Ѓаконовски Шпато“ во угостителски објект, негова сопственост, од страна на В.К. бил физички нападнат. Имено В.К.

Гостин нападнал угостител поради непогодена музика

365 - 09.11.2017

Како што пренесоа повеќе македонски медиуми, нападнат е сопственикот на локалот „Сокаче“ во Скопје од страна на гостин на кој не му се допаѓала музиката. Овој случај е потврден од страна на МВР и истиот е објавен во Дневниот билтен: На 08.11.2017 ...

Тепачка во скопска кафеана – не му се допаѓала музиката, па го нападнал газдата

БркајРабота - 09.11.2017

Според информации на МВР, во угостителски објект на улицата „Драган Ѓокановски Шпато“, околу 22 часот физички бил нападнат сопственикот на објектот. Имено, В.К., поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал ...

Скопјанец физички се пресметувал во кафана - не му се допаѓал изборот на музика

Скопје инфо - 09.11.2017

Министерството за внатрешни работи информира дека синоќа околу полноќ Ј.Е.(51) од Скопје пријавил дека претходниот ден (07.11.) околу 22.00 часот на ул. „Драган Ѓаконовски Шпато“ во угостителски објект, негова сопственост, од страна на В.К.

Гостин, незадоволен од музиката во кафаната, го претепал газдата

Поглед - 09.11.2017

Пред два дена во една скопска кафана се случило сериозен инцидент, а причините се бизарни. Имено лицет В.К. поради незадоволство од постоечката музика во објектот, физички го нападнал Ј.Е.