TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија ја покани и Tata во проектот „моторизирана придружба"

Авто Плус - 20.03.2017

Министерот за индустрија и трговија на Руската Федерација, Денис Мантуров, му предложил на индискиот производител на автомобили Tata Motors да учествува во проектот за нов возен парк за руската политичка елита - „моторизираната придружба“, соопштува ...

Tata Racemo :: Индиско изненадување

Авто Магазин - 20.03.2017

Салонот на автомобилите во Женева заврши. Впечатоците ќе се средуваат уште некое време, барем до следниот поголем салон. Но едно ќе остане запаметено - настапот на индискиот производител Tata Motors, кој традиционално доаѓа со интересни премиери.