TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Енфилд роуд“ добива трибина со името на легендата Кени Далглиш

Екипа - 06.10.2017

Ливерпул ќе го претстави новото име на една од трибините на „Енфилд роуд“ во дербито против Манчестер јунајтед кое се игра следниот викенд. „Кени Далглиш“ ќе се вика трибината во чест на клупската легенда, поранешниот нивен играч и менаџер, Кени ...

Ливерпул со почесно признание за легендата (Фото)

Спортклуб - 06.10.2017

Екипата на Ливерпул најави дека пред дуелот со Манчестер Јунајтед во Премиер лигата ќе му даде признание на еден свој поранешен фудбалер. Дуелот на двете екипи ќе се игра следната седмица, поради паузата за мечевите од квалификациите за СП, но и ...