TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брестовац го објави најголемиот список досега: Од 46 таленти ќе ја гради македонската иднина!

Sport 1 - 06.10.2017

Селекторот на младинската и кадетската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го направи својот прв потег од назначувањето. Објави список од дури 46 играчи, како поширока база за селекција на најсилната репрезентација за играчи родени од ...

Брестовац направи поширока селекција

А1 On - 06.10.2017

Селекторот на македонската кадетската репрезентација Данило Брестовац, објави широк список од 46 млади ракометари од генерацијата 2000 и помали, чиј развој и напредок детално ќе се следи во наредниот период, како подготовка за Светското кадетско ...

Брестовац ќе ја селектира ракометната иднина од список со 46 таленти

Gol.mk - 06.10.2017

Селекторот на Кадетската машка репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, објави поширок список од 46 млади ракометари од генерацијата 2000 и помали, чиј развој и напредок детално ќе се следи во наредниот период, како подготовка за Светското ...

Селекторот Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за кадетската репрезентација на Македонија

РК Металург - 06.10.2017

Селекторот на машката кадетска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави поширокиот список со имињата на 46 млади ракометари од генерацијата 2000 и помали, чиј развој и напредок детално ќе се следи во наредниот период, како ...

Скандинавски шмек кај младата селекција, Брестовац ќе тестира наши деца од Данска и Шведска

Спортклуб - 07.10.2017

Данило Брестовац, новиот селекторот на кадетската машка репрезентација на Македонија го објави широк список од 46 млади ракометари од генерацијата 2000 и помали, чиј развој и напредок детално ќе се следи во наредниот период, како подготовка за ...