TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петровска: Ќе го вратиме сјајот на Битола

Слободен Печат - 06.10.2017

Соработка со почесните конзуларни претставништва и збратимувања со други градови посебно на економски и културен план, најави денеска кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата Наташа Петровска.

Петровска за конзуларните претставништва во Битола

Шеталиште - 06.10.2017

Наташа Петровска, кандидатот за градоначалник на Битола од СДСМ и коалицијата, денеска говореше за унапредување на соработката со конзуларните претставништва во Битола. „Во мојот четиригодишен мандат ќе ги вложам сите напори да го вратам сјајот на ...

Петровска: Ќе го вратиме сјајот на Битола...

Н.Македонија - 06.10.2017

Петровска: Ќе го вратиме сјајот на Битола Соработка со почесните конзуларни претставништва и збратимувања со други градови посебно на економски и културен план, најави денеска кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата Наташа ...

(ВИДЕО) Петровска: Мојата цел е зајакнување на соработката со почесните конзуларни претставништва во Битола

А1 On - 06.10.2017

Кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ и коалицијата, Наташа Петровска, денеска во изјава за медиумите изјави дека во 4-годишниот мандат ќе ги вложи сите напори за да го врати сјајот во конзулска Битола и дека очекува соработка со ...

ЛИ2017/ Петровска: Ќе го вратиме сјајот на Битола

Либертас - 06.10.2017

Соработка со почесните конзуларни претставништва и збратимувања со други градови посебно на економски и културен план, најави денеска кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ и Коалицијата Наташа Петровска.

Петровска со Димитров за конзулска Битола

Тера - 06.10.2017

– Во мојот 4 годишен мандат ќе ги вложам сите напори за да го вратам сјајот во конзулска Битола. Очекувам длабока соработка со централната власт, со МНР. Денешното присуство на министерот за надворешни работи, почитуваниот Никола Димитров како и ...

Петровска: Мојата цел е зајакнување на соработката со почесните конзуларни претставништва во Битола

Локално - 06.10.2017

Кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ и коалицијата, Наташа Петровска, денеска во изјава за медиумите изјави дека во 4-годишниот мандат ќе ги вложи сите напори за да го врати сјајот во конзулска Битола и дека очекува соработка со ...