TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Ивица Тодориќ бегаше од новинарите во Лондон

Макфакс - 09.11.2017

Хрватскиот тајкун Ивица Тодориќ кој ѝ се предаде на полицијата во Лондон синоќа бегаше од новинарите во британската престолнина. Тодориќ беше уапсен во вторникот и беше ослободен со кауција да се брани од слобода.

Сопственикот на „Агрокор“ бегаше од хрватски новинари низ Лондон (видео)

Newsroom - 09.11.2017

Хрватскиот бизнисмен Ивица Тодориќ кој неодамна со кауција во Лондон беше пуштен да се брани од слобода е повторно главна тема во регионот. Имено, сопственикот на „Агрокор“, бегаше од камерата на ХРТ која успеа да го регистрира во Лондон.

Годинава увозот на половни автомобили паднал за над 20%

еМагазин - 05.12.2017

Се намалува увозот на половни автомобили, а се зголемува увоозт на нови. Податоците на Царинската управа покажуваат дека во првите десет месеци годинава се увезени вкупно 25.138 возила што е за 3.878 помалку споредено со десет месеци лани кога биле ...

Тодориќ ослободен со каусија од 100.000 фунти

Телма - 08.11.2017

Судот во Лондон го пушти на слобода сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ со кауција од 100 илјади фунти, одземен му е пасошот и треба да носи безбедносна алка, како и да се јавува во полиција трипати неделно.

ВИДЕО: Сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ, со трчање бегаше низ Лондон од камерата на ХРТ

Либертас - 08.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ, бегаше на камерата на ХРТ низ Лондон. Погледнете како изгледаше тоа. Тој и се предаде на полицијата во Лондон откако за него Хрватска издаде европски налог за апсење и беше распишана меѓународна потерница од ...

Афера „Агрокор“: Ивица Тодориќ ослободен со кауција

МРТ - 08.11.2017

Сопственикот на компанијата „Агрокор“ Ивица Тодориќ е ослободен со кауција. По издавањето на европскиот налог за апсење, тој сам и се предаде на лондонската полиција. Побегнал од Хрватска бидејќи му биле загрозени основните човекови права...

ЗОШТО ТОДОРИЌ СЕ ПЛАШИ ОД СУДЕЊЕ ВО ХРВАТСКА: На властите во родната земја им прати порака од Лондон

Фактор - 08.11.2017

Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ напишал на својот блог дека не се криел и дека во Лондон се наоѓа затоа што му е загризена елементарната правна безбедност во Хрватска. Како што напишал, со неговата адреса, лични и контакти на неговите адвокати ...

Тодориќ: Во Хрватска ми е загрозена правната безбедност

Алфа - 08.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша синоќа на својот блог дека не се криел и оти се наоѓа во Лондон бидејќи му е загрозена елементарната правна безбедност во Хрватска. Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша синоќа на својот блог ...

ВИДЕО: Сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ, со трчање бегаше низ Лондон од камерата на ХРТ

Локално - 09.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ, бегаше на камерата на ХРТ низ Лондон. Погледнете како изгледаше тоа. Тој и се предаде на полицијата во Лондон откако за него Хрватска издаде европски налог за апсење и беше распишана меѓународна потерница од ...

Тодориќ ослободен со кауција, Хрватска бара образложение од Лондон

Нова ТВ - 08.11.2017

Со кауција од 100 илјади фунти, Судот во Лондон го ослободи сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ кој вчера сам и се предаде на полицијата. Одземен му е пасошот, ќе мора да носи безбедносна алка и да се јавува три пати неделно во полиција.

Тодориќ ослободен со кауција, Хрватска бара образложение од Лондон

Правдико - 08.11.2017

Со кауција од 100 илјади фунти, Судот во Лондон го ослободи сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ кој вчера сам и се предаде на полицијата. Одземен му е пасошот, ќе мора да носи безбедносна алка и да се јавува три пати неделно во полиција.