TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како се развиваше големата легенда: Погледнете го Кака во 15 години кариера во ФИФА (Видео)

Спортски - 16.10.2017

Откако го расплака стадионот и навивачите ширум светот, Кака во последниот натпревар за Орландо се прости од своите соиграчи. Бразилецот во последнната МЛС сезона одигра 23 натпревари со шест постигнаѕи погодоци и пет асистенции.

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

+инфо - 16.10.2017

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен. Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на ...

Сао Паоло го посакува Кака

СуперСпорт - 16.10.2017

Претседателот на Сао Паоло, Аугусто Барос истакна дека ќе стори се што може за да го врати Кака во клубот. Кака ја започна својата богата кариера во Сао Паоло, а вчера го имаше својот последен натпревар за тимот на Орландо Сити.

Кака во солзи кажа збогум, плачеше половина стадион (видео)

Екипа - 16.10.2017

Рикардо Кака емотивно го доживеа својот последен натпревар во дресот на Орландо сити, тим за кој настапуваше уште од 2014 година. Бразилскиот генијалец објави дека ја напушта МЛС-лигата, а заедно со него солзи на синоќешниот дуел со Колумбус пуштија ...

Кака го одигра последниот натпревар во кариерата, со солзи се збогуваше од фудбалот

Кајгана - 16.10.2017

Фантастичниот Бразилски фудбалер и член на Орландо Сити синоќа го одигра последниот натпревар во својата кариера. Во последно време доста се шпекулираше околу неговата иднина, а Кака на крај одлучи дека е време да стави крај и да замине во фудбалска ...

ВИДЕО: Кака не издржа и со солзи на очите се прости од фановите на Орландо

Gol.mk - 16.10.2017

Ноќва, Колумбос со 1-0 славеше победа над тимот на Орландо, но резултатот од овој меч остана во втор план, на сцената пред самиот почеток на мечот. Всушност, легендарниот бразилски виртуоз Кака го одигра својот последен натпревар во дресот на ...

Кака низ солзи се прости од Орландо

Макфакс - 16.10.2017

Бразилецот Рикардо Кака (35) ја заврши својата тригодишна авантура во МЛС лигата, во дресот на Орландо. Екипата на Орландо во последниот натпревар од регуларниот дел на сезоната загуби од Колумбус (0:1), но резултатот остана во сенка на прошталниот ...

Последниот „крал“ пред Роналдо и Меси: Бразилецот се прости низ солзи!

Таратур - 16.10.2017

Бразилецот Рикардо Кака синоќа го одигра последниот натпревар во МЛС лигата за Орландо Сити, па иако не потврди дека ќе оди во пензија, јасно е дека тој ден се приближува. Легендарниот Бразилец својата слава ја стекна во дресот на Милан, каде два ...

Плачеше пола стадион: Кака го одигра последниот меч за Орландо (Видео)

SportMedia - 16.10.2017

Легендарниот бразилски играч Рикардо Кака го одигра последниот меч во дресот на Орландо Сити. Некогаш најдобриот играч во светот, дојде во Орландо во 2014 година, а уште за време на интонирање на американската химна заплаче.

Течеа солзи во Орландо: Кака се прости од МЛС (ВИДЕО)

Спортклуб - 16.10.2017

Поранешниот освојувач на Златната топка, Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за Орландо Сити и вопшто во МЛС. Неговиот тим играше против Колумбус, а Кака одамна го најави своето простување.

Не можеше да ги скрие емоциите: Кака пушти солзи пред последниот меч за Орландо (Видео)

Дерби - 16.10.2017

Некогашниот освојувач на „Златната топка“, Рикардо Кака и стави крај на својата авантура во МЛС лигата, но пред последниот домашен натпревар во дресот на Орландо тој не можеше да ги задржи солзите.

Кака низ солзи се прости од МЛС лигата

Newsroom - 16.10.2017

Легендарниот бразилски фудбалер Рикардо Кака го одигра последниот меч за Орландо Сити. Бразилецот, кој во Орландо пристигна во 2014 година, се расплака уште за време на интонирањето на американската химна во пресрет на натпреварот.

Кака се збогуваше со фудбалот со пораз и солзи во очите

Стандард - 16.10.2017

Со пораз и солзи во очите – така Кака се збогува со фудбалот. Орландо Сити загуби со 0:1 од Колумбија Кру на својот стадион, но натпреварот ќе се памети како последниот во славната кариера на бразилската легенда.

Кака означи крај на кариерата

Шеталиште - 16.10.2017

Бразилецот Рикардо Кака ја заврши својата тригодишна авантура во МЛС лигата, во дресот на Орландо. Екипата на Орландо во последниот натпревар од регуларниот дел на сезоната загуби од Колумбус (0-1), но резултатот остана во сенка на прошталниот меч ...

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо...

Н.Македонија - 16.10.2017

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Рикардо Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен.

Не можеше да ги скрие емоциите: Кака пушти солзи пред последниот меч за Орландо

Точка - 16.10.2017

Некогашниот освојувач на „Златната топка“, Рикардо Кака и стави крај на својата авантура во МЛС лигата, но пред последниот домашен натпревар во дресот на Орландо тој не можеше да ги задржи солзите.

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

А1 On - 16.10.2017

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен. Тој по три години си заминува од МЛС лигашот, а неговото обраќање до домашните навивачи беше емотивно со солзи ...

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

Курир - 16.10.2017

– Ова е посебен ден за мене исполнет со многу емоции. Се заблагодарувам ма клубот, соиграчите, а вие навивачите многу ќе ми недостасувате. Секогаш ќе се потсетувам на убавите моменти поминати изминатите три години во Орландо.

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

Идивиди - 16.10.2017

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен. Тој по три години си заминува од МЛС лигашот, а неговото обраќање до домашните навивачи беше емотивно со солзи ...

Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

Sport M - 16.10.2017

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен. Тој по три години си заминува од МЛС лигашот, а неговото обраќање до домашните навивачи беше емотивно со солзи ...