TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Новата влада ќе го преиспита договорот за Клинички

Нова ТВ - 19.05.2017

-Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола ...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

А1 On - 19.05.2017

„Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р. Македонија.

Тодоров потпиша договор за нов клинички центар, СДСМ најави ревизија

Р.С.Европа - 19.05.2017

Нов клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада, постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, а ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување, најави денеска портпаролот на СДСМ Петре ...

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар...

Н.Македонија - 19.05.2017

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите.

(ВИДЕО) Шилегов: Владата со технички овластувања нема ингеренции да потпишува договори за изградба на нов Клинички ...

А1 On - 19.05.2017

Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување и ќе бидат преиспитани процедурите кои што во последен момент пред трансферот на власта Тодоров и соработниците влегоа во договор за изграба на нов клинички центар, ...

Шилегов: Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за изградба ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар (ВИДЕО)

+инфо - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Пратеникот и технички министер Тодоров потпиша договор за нов Клинички центар, до него седеше Груевски

А1 On - 19.05.2017

Избраниот пратеник и техничкиот министер за здравство, Никола Тодоров потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра. Договорот беше потпишан во свечената сала на Владата, а до Тодоров седеше некогашниот ...

(ВИДЕО) Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Либертас - 19.05.2017

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички ...

Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Стандард - 19.05.2017

„Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар. Постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, како што ќе работи новата ...

Додека се крчка новата влада, старата потпишува договори за изградба на новиот Клинички центар

Фактор - 19.05.2017

И додека новиот мандатар ги склопува коцките за состав на новата Владата, старата потпишува нови договори. Според најавите денеска треба да биде потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување - Никола ...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Курир - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие

+инфо - 19.05.2017

Потпишувањето ваков договор од страна на лице е класично кршењето на Уставот, велат од ЛДП. Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во ...

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

Телевизија Нова - 19.05.2017

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во секој поглед, класично беззаконие и нова линија ...

Шилегов: Техничката влада нема овластување да потпишува договори, ќе ја испитаме изградбата на Клинички

Фокус - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за ...

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

Макфакс - 19.05.2017

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

Локално - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување – Никола ...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Пулс24 - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

Стандард - 19.05.2017

„Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р. Македонија.

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

Локално - 19.05.2017

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во секој поглед, класично беззаконие и нова линија ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

Локално - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Шилегов: Нов клинички ќе изгради новата реформска влада, а не оваа во заминување

Мета - 19.05.2017

„Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување. Меѓу другото, ќе бидат преиспитани и процедурите преку кои во последен момент, пред трансферот на власта, Тодоров и соработниците влегоа во договор за изградба на нов ...

ЛДП: Договорот за новиот Клинички центар е скандалозен, носи поделба и беззаконие во државата

Макфакс - 19.05.2017

ЛДП посочува дека Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишале скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р Македонија.

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички...

Н.Македонија - 19.05.2017

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминувањето, изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство ...

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

Точка - 19.05.2017

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

ЛДП: Институциите да го поништат договорот за нов Клинички центар

МКД - 19.05.2017

Во кое својство Никола Тодоров потпишува милионски договори со поддршка на техничка Влада, која патем нема друга функција освен организирање избори, прашуба ЛДП. „Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа ...

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички

Позитив.мк - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за ...

(ВИДЕО) Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Репортер - 19.05.2017

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички ...

ЛДП: Институциите да го поништат договорот за новиот Клинички центар

Нова ТВ - 19.05.2017

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р.

СДСМ најави ревизија на договорот за новиот клинички центар

МКД - 19.05.2017

Ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување. Меѓу другото, ќе бидат преиспитани и процедурите преку коишто во последен момент, пред трасферот на власта, Тодоров и соработниците влегоа во договор за изградба на нов ...

ЛДП бара поништување на „скандалозниот“ договор за изградба на нов клинички центар

Мета - 19.05.2017

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Рeпублика Македонија, ...

ЛДП бара поништување на „скандалозниот“ договор за изградба на нов клинички центар

Либертас - 19.05.2017

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Рeпублика Македонија, ...

ЛДП бара поништување на „скандалозниот“ договор за изградба на нов клинички центар

Репортер - 19.05.2017

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Рeпублика Македонија, ...